Gönderen Konu: Lpg'de kilometrede 40 kr yakıyor.  (Okunma sayısı 30899 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lpg'de kilometrede 40 kr yakıyor.
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2012, 22:21:11 »
arkadaşlar bu yakıt tüketimleri çok fazla hemen baktırın derim bir problem var. 22 kuruş u geçmiyo şu soğuk günlerde benim aracım. 2001 golf 1.6 8V. hem de sizin araçlarınızdan daha ağır bir araç
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Ocak 2012, 22:23:06 »
ceceduman ın dediği gibi benim 1.6 8V golf de 20 TL ye ortalama 100 km gidiyor. 95 km nin altına düşmedi hiç kışın bile.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2012, 00:35:45 »
benım 98 polo sıralı sıstem lpg km ye 40 kurus yakıyordu cok urastık sonunda su an kıs ayı sehır ıcı 27 e dustu hemen hemen sitedeki sorunların çoğunu yaşadım isteyene nasıl atlattığımı anlatabilirim..

Çevrimdışı memoli_5000

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Şubat 2012, 10:20:34 »
arkadaşlar kesinlikle baktırın hava karışımı ile ilgili bir problem olabilir ben 250 km 50 liralık gazla çok rahat bi şekilde yapıyorum ve bu soğuk havalarda 1,6 16valf

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2012, 20:46:06 »
bendede 1.6 aee var 21 23 kuruş arası oynuyor atiker var bende baya çok usta seninki yazık günah baktır hemen
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2012, 23:42:45 »
benım 98 polo sıralı sıstem lpg km ye 40 kurus yakıyordu cok urastık sonunda su an kıs ayı sehır ıcı 27 e dustu hemen hemen sitedeki sorunların çoğunu yaşadım isteyene nasıl atlattığımı anlatabilirim..
arkadaşım hangi işlemler den sonra düştü yakıtın
RedMercury

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #20 : 16 Şubat 2012, 10:52:19 »

Hocam anlatsanda herkez faydalansa?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı leadri61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2012, 14:47:55 »
Aracımın biraz yakıtı düştü.
Gaz ayarını yaptırmaya gittiğimde rolantisinin bozuk oldugunu servise gösterip tekrar gelmemi istedi.
sonra bir ustaya gösterdik boğaz kelebeğinin bozuk olduğunu söyledi. görünürde bozuk gibiydi devir sürekli yükselip düşünüyordu kendiliğinden gaz basıyor, arabayı ilk çalıştırdğında devir 3bine çıkıp duruyordu düşünün yani . araba sürülmez durumda oluyordu.
arabanın bir sorunu daha vardı arabayı durdurduktan sonra kontağı cevirince hiç tepki vermiyordu sanki kontağı cevirmemişsin gibi.
bu sorun arabayı biraz beklettikten sonra çalıştırınca yapmıyordu sadece arabayı durduktan sonra araba çalışmıyordu.
bizde araba çalışmayınca kaportayı açıp bir kaç kabloları sallayınca araba çalışıyodu bunu 4-5 defa denedik hepsinde araba çalıştı sonra baktıkki akünün üstünde bir yerde vida gevşemiş onu anahtarla sıktık sorun ordaymış.ondan sonra araba sorunsuz her seferinde çalışıyor ayriyetten araba kendiliğinden gaz basıp durmuyor. yani o kadar sorunun cözümü bir vidanın gevşek olması. 2-3 yere göstediğimizde direk boğaz kelebeği değişcek yanıtı alıyorduk fiyatları 400den aşşağıda fiyat veren yer yoktu tabi para yiceklerya arabaya doğru dürüst bakmıyorlar.şuanlıkta yakıt safiyatı düştü ama tam eski seviyesine kadar inmedi.

@vermillion arabana ne tür bakım yaptın anlatırmısın?

ayriyetten cevap yazan herkeze teşekkürler.

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Şubat 2012, 03:36:37 »
SLM arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın

aracı aldıgımda hesaplarımda 2.6 lıtre fıyatı km ye 39.89 kurus yakıyordu ustelık devrinde ve duzenlı kullanmama ragmen saolsun sahıbı bu konuda yakıt muazam ıyı yakıyo falan su an cok ıyı anıyorum onu

neyse gelelim yaptırdıklarıma

bujiler değişti
motor kelebeği temizlendi
termostak değişti
hava fıltresi değişti

bu işlemler yapıldıktan sonra sadece su faydası oldu 38 ise 36 ya dustu

asıl düşüren

ısı sensörü -25 tl
oksijen sensoru- 175 tl

gel gelelım oksıjen sensorunun hıc bır katkısı olmadı bır cok ustayla konustum fıyatı kabartmak ıcın takmıstır dıyor kı dogruda oyle oldu

İş bu işlemler yapıldıktan sonra 27.5 kurus km ye   litre fiyatı 2.6 bu mevsimde ıyı dıyorlar yazın 23 e kadar dusr dıyorlar

ve gazı Po dan alıyorum eskıden milandan alırdım litre fiyatı 2.3 ondan alsam herhalde km ye 24-25 cıkar sanırım :)

eğer baska soracanız bırsey varsa cvplerim bunun hakkında bu işemleri 3-5 sanayı cıle yaptık o olmadı ona o olmadı ona

iyi forumlar...

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Şubat 2012, 10:59:29 »
yanı aslında butun problem ısı sensorumu? dogrumu anladım?

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Şubat 2012, 12:16:42 »
Ben de öyle anladım, biz de denesek mi malum lpg de 310 yakıyorum km de. Çok komplesk birşeye benzemiyor bizler değiştirebilir miyiz nasıl değiştiriliyor acaba?

http://www.otoparcasepeti.com/?urun-23193-POLO-SICAKLIK-SENSORU-MOTOR-HARRET-MUSURU-1995-2000.html

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Şubat 2012, 05:01:59 »
yanı aslında butun problem ısı sensorumu? dogrumu anladım?

1 ihtimal sabit birşeyden kaynaklanan bir olay deil bu başka şeylerlede alakası da var termostat gaz ayarı şu bu.. ama ben yakındım forumda yazan olmadı işte aracım 98 polo benzın mms saniyesi bende 4.18 de  sızınkı kacta bundan yola cıkın fikir alışverişi yapalım eger bu benım yaptırdıklarımdan hepsı  sızde normal ve emın ısenız ozaman bilen bir ustaya avans ayarı yaptırın.. 

Ben de öyle anladım, biz de denesek mi malum lpg de 310 yakıyorum km de. Çok komplesk birşeye benzemiyor bizler değiştirebilir miyiz nasıl değiştiriliyor acaba?

http://www.otoparcasepeti.com/?urun-23193-POLO-SICAKLIK-SENSORU-MOTOR-HARRET-MUSURU-1995-2000.html

aslında sızın kı ıyı 310 km bence bujı ve motor kelebegıne baktırın derım cunkı ısı sensoru farkı baya oluyo sızınkkı saglamdır ama yınede bı bılgısayara sokturma fırsatınız olursa baktırın.. yinede şunu belirteyim buji ve boğaz kelebeği temizliği sonrası km ye ortalmaa 3  kurus farkettirdi bende. ama şunuda diyeyim benim soyledıklerım kesın sonuc değildir bunlar benım aracımda yapılan ve duzelen ıhtımal olarak değere alın ve bakın bence...

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2012, 16:27:36 »
Termostat'ım bozuktu, son günlerde 300 - 370 kuruş yakıyordu, termostat'ı değiştirdikten sonra şuan güncel haliyle 280 kuruşa düştü. Bu arada yaptığım 250 KM'nin hepsi şehiriçi.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Şubat 2012, 22:12:30 »
vallahi ben benzinde sakın kullanımda 270-300 krs arası yakıorum.... sen lpg de 400 vallahi tüylerim diken diken oldu....