Gönderen Konu: Caner's 1991 Golf Mk2 GL - SATILDI  (Okunma sayısı 188734 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Caner's Golf Mk2 - 34 ARY 25
« Yanıtla #434 : 24 Mayıs 2012, 13:03:31 »
Neden boyandığı belli olsun.. Böylesi daha iyi değilmi ? Ben olsam bu arabayı gözüm kapalı alır içim rahat binerim boya takıntım yok. Ama Arabanın boyalı olduğu bilmek ama neden boyandığını bilmemek veya anlayamamak kafamı meşgul eder açıkcası.

resimlere lafım yok lafım 30 yasında arabada boya arayanlara :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #435 : 24 Mayıs 2012, 14:32:09 »
resimlere lafım yok lafım 30 yasında arabada boya arayanlara :)

aynen aynen. isterse 1 yaşında araç olsun ve komple boyalı olsun. veya parça değişeni olsun. önemli dğeil. ama neden olduğunu bilmek de ister insan açıkçası

hep aynı örneği veririm. 3. kattan kaputun üstüne saksı düştü ve kaput değişti. ama hemen yanında da bir araç var. 70 km hızla elektrik direğine girdi. şasi doğrultuldu. çamurluklar işlem gördü ve kaput değişti. geçmişlerini bilmezsen iki araç için de aynı gözle bakarsın. ama boyama sebebini bilirsen araçlar tamamen ayrılır.

çöp kamyonu geri geri çıkarken tam köşeden çamurluğa taktı yırttı 30 santimetre. sağ ön çamurluk değişti. diğer bir araçta ise tali yoldan kontrolsüz ana yola çıktım ve anayolda bir araç tam aks üstünden girdi.

ikisinde de kan akar ama kedinin tırmalaması ile ağır siklet boksörünün yumruklaması arasında fark vardır mutlaka. kan niye aktı onu bildikten sonra gerisi önemli değil.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #436 : 24 Mayıs 2012, 23:58:32 »
bence en yakın tekno marketten ucuz mucuz bir flash bellek alıp buraya yüklediğin ve varsa elinde bulunan diğer tüm fotoğrafları yükle ve aracın dosyasının içine koy. aracı satacağın zaman şark kurnazlarının gözüne sokmak için lazım olabilir.  :)

gelmiş geçmiş olsun. gör bak sen de daha keyifle bineceksin. hele güneşli bir günde pırıl pırıl parlarken gördüğünde aracına bir kez daha aşık olacaksın. Allah beterinden saklasın. kazadan beladan korusun.
Tolga abim dediğini yaptım zaten.hem pc mde duruyor fotolar hemde flash bellekte mevcut fotolar.bu konuda titizim bende.diğer aracımdada yaptıgım tüm işlemleri keyifle fotolamıştım ve satarken alıcı abime tek tek neler yaptıgımı göstermiştim.ayriyetten forumda konumu bulmuş nasıl bulduysa tebrik etttim kendisini.tek tek bilmem kaç sayfayı okumus ve beni aramıştı helal olsun diye , bu nasıl bi sevgi diye  :)

çok şükür geçti abicim.fazla titiz olmanın,dünya malına fazla değer vermenin ufak çaplı bi cezasını cektik işte.çok şükür suan umdugumdan hos ve güzel oldu keyifle aldım getirdim bugün aracımı evimin kapısına.  :)

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #437 : 24 Mayıs 2012, 23:59:18 »
Hadi geçmiş olsun. Güzel olmuşş.. Tolganın dediklerine katılıyorum.. Bunları arşivle arabanı satarken işine yarar..
saolasın hasan abi.gerçekten güzel oldu birazdan fotoları yüklerim.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #438 : 25 Mayıs 2012, 00:00:51 »
27 yasında arabaya boya arayan kişi bir zahmet kafasını kaldırma vursun, boya soran kişilere sormak lazım sen doktora gitmedin mi bu yaşa kadar, hiç mi düşmedin hiç mi kırmadın bir yerini anadan doğma orjinal misin diye

haklısın nizam abim.ama ben her ihtimale karşı tavanı,kaputu ve bagaj kapağını boyatmadım.aslında kaputun ihtiyacı vardı boyaya ama yinede boyanınca içime sinmezdi...

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #439 : 25 Mayıs 2012, 00:04:16 »
aynen aynen. isterse 1 yaşında araç olsun ve komple boyalı olsun. veya parça değişeni olsun. önemli dğeil. ama neden olduğunu bilmek de ister insan açıkçası

hep aynı örneği veririm. 3. kattan kaputun üstüne saksı düştü ve kaput değişti. ama hemen yanında da bir araç var. 70 km hızla elektrik direğine girdi. şasi doğrultuldu. çamurluklar işlem gördü ve kaput değişti. geçmişlerini bilmezsen iki araç için de aynı gözle bakarsın. ama boyama sebebini bilirsen araçlar tamamen ayrılır.

çöp kamyonu geri geri çıkarken tam köşeden çamurluğa taktı yırttı 30 santimetre. sağ ön çamurluk değişti. diğer bir araçta ise tali yoldan kontrolsüz ana yola çıktım ve anayolda bir araç tam aks üstünden girdi.

ikisinde de kan akar ama kedinin tırmalaması ile ağır siklet boksörünün yumruklaması arasında fark vardır mutlaka. kan niye aktı onu bildikten sonra gerisi önemli değil.
aynen abicim dediklerine katılıyorum bende.sonucta belli bi yaşta araç nizam abimin dediği gibi.bu sanırım ilk kazası oldu.değişeni hiç yoktu.hatta boya dahi yoktu ama ben aldığımda 3 parçayı boyatmıstım.arka sol camurlukta eski sahibinin kapısında arac yatarken kavga esnasında biri bedenen iyi bi girmiş çamurluğa.ezik mevcuttu.

bu kazada da sadece ön kapı biraz ağırdı fotolardanda belli oluyor ama ne cam kırıldı ne kapı içi mekanizmalarda bi skntı vardı sonucta iki kapı arası direkte bişey yoktu aracın şaselerinde vs bişey yok fotolar benim şahidim  :)

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #440 : 25 Mayıs 2012, 00:13:55 »
Bugün çok şükür aracıma kavuştum.ilk basta sulu zımparası yapıldı ufak tefek akıntılar tozlar giderildi.pasta cilası yapıldı iç dış temizliği yapıldı ve ağız tadıyla içime sinerek kendim her yerini ellerimde topladım,kaportacı ustamla arka tampon ve ön tampon ayarlarını yaptık.veee aldım aracımı lastik havalarını tamamladım yakıtımı aldım.evimin kapısına getirdim.ayrıyetten Can (cavanoz) abimle görüştük sohbet muhabbet ettik...

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #441 : 25 Mayıs 2012, 00:39:04 »
kardeşim geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın inşallah böyle talihsizlikler  :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #442 : 25 Mayıs 2012, 00:43:45 »
kardeşim geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın inşallah böyle talihsizlikler  :tamamdir
saolasın abicim şuana kadar başıma gelen en büyük kazam buydu.sıkıntılı oldu biraz ama cok sükür hallettik atlattık.Allah kimsenin başına vermesin.kaza adı bile içimi ürpertir oldu.ama çok şükür benm oğlana kavustum ummuduğumdanda hos ve güzel oldu.özlemişim keretayı  :sevgi:

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #443 : 25 Mayıs 2012, 11:09:39 »
boya dediğin aracın kıyafeti ne de olsa. bayramlıklarını giydi senin oğlan. güle güle eskit. uzun yıllar uzun yollar dilerim ağız tadıyla ve kazasız belasız.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #444 : 25 Mayıs 2012, 19:45:31 »
boya dediğin aracın kıyafeti ne de olsa. bayramlıklarını giydi senin oğlan. güle güle eskit. uzun yıllar uzun yollar dilerim ağız tadıyla ve kazasız belasız.
saolasın abicim.dediğin gibi oldu aynen .inş hepbirlikte kazasız belasız ağız tadıyla bineriz araçlarımıza...

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Cesaretin yoksa; Seyret ;)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #445 : 25 Mayıs 2012, 20:14:56 »
abicim çok geçmiş olsun nazara geldin ya..ayrıyetten bişe sorcam stoplara karartmamı yaptın?
Cesaretin yoksa; Seyret ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #446 : 25 Mayıs 2012, 20:23:47 »
Geçmiş olsun hadi. Güle güle kazasız belasız binmek nasip etsin Allah.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #447 : 25 Mayıs 2012, 21:06:14 »
Canerim geçmiş olsunn oldu bitti eskisinden daha iyi oldu sanki bana öyle geldi ustalara selamlarımı ilet çok :D Bende yakında geeleceğim boya işi için :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin