Gönderen Konu: Akü elektirik sorunu.Yardım!!!  (Okunma sayısı 4527 defa)

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
Akü elektirik sorunu.Yardım!!!
« : 30 Ocak 2012, 23:06:18 »
Yolda giderken direksiyon biraz sapıttı.Bariz birsey yok ama saga dogru flan cekmeye basladı ve akü ışıgı yandı(kırmızı) arac hareket halinde stop etti.Arac ilerlerken tekrar marsa basıp calıstırdım.Akü üzerindeki renk mevzusuna baktım yeşil renk  iyi durumda demek yani.Zaten bir kac gundur elektirip gelip gitti KM ibresi sıfırlandı teyp ayarları başa flan donuyordu.Ama aracı park ettikten sonra 1-2 dk gidiyor elektirik sonrada hicbirsey olmamıs gibi sorunsuz oluyor.Soguk havadanmı yoksa lpg ye geçiş esnalarındamı bir sorun var cozemedim aynısı basına gelen varmı arakadaslar?
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
Ynt: Akü elektirik sorunu.Yardım!!!
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2012, 23:18:31 »
muhtemelen çok ufak bir problemin var fakat  sen iyi bir oto elektrikçiye baktır derim.şarj etmiyor olsa aküde yeşil ışık yanmaz ,fakat yeşil yanıyor diyorsun.demek ki hareket halinde iken elektrik kesintisi oluyor.rolelerde bir sıkıntı olabilir fakat bunu en iyi elektrikçi çözer sen müdahalle etme derim.

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2012, 23:21:27 »
Yeşil ışık yok.Akunun uzerinde bir göz var orada 3 renk secenegi var.Mesela  beyaz akü omru bitti. Yeşil olursa iyi durumda.Yeşil var hanede demekki iyi durumda.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2012, 23:43:06 »
En basitinden akü başlarını iyice kontrol ediniz. Yolda sarsıntı ile temazsızlık olabilir.

Çevrimdışı ozkan golf4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2012, 05:31:32 »
benim eski delphi marka aküde de vardı o kontrol penceresinden yeşil görünüyor diye aldırmadım ama geç marş alma ve abs ışığı yanınca şüphelendim. ölçtürdüm akü voltajı 11 küsür çıktı. gitmiş yani. 12.4 mi ne ondan yüksek olmalı diyolar. değiştirdim aküyü. sen de bi ölçtür istersen o ışığa pek güvenme, özellikle akü 3 4 sene olduysa, sık kullanmıyorsan, kaçaktan şüpheleniyorsan falan.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2012, 13:03:02 »
arkadaşım eğer aküdense problem ve değiştirmen gerekiyorsa mutlaka inci veya mutlu al. 20 senedir babamın araçlarında da benim aracımda da 6 senin altında kullanmadık. bu arada avrupa olsun 1-2 kuruş fazlada olsa olur dersen varta al. en iyisi o. ama dediğim gibi biz 3-4 defa mutlu, 1 kere de inci aldık.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2012, 13:04:26 Gönderen: yellow_driver »