Gönderen Konu: gaz dan benzine geçme  (Okunma sayısı 8293 defa)

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
gaz dan benzine geçme
« : 02 Şubat 2012, 13:49:03 »
arabayı ısıtıp çalıştırıyorum sıcaklık da yükseliyor araçı sıkıştırınca yada şehir dışında 90 km gibi hızlara çıkınca gaz dan otomatik olarak benzine geçiyor, bunun -20 den daha fazla soğuklarla alakası var mıdır? yoksa mikser donuyor mu ki? gazı felan problem olmasın diye sürekli bp den alıyorum.yoka filitrem felan mı tıkandı ki?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: gaz dan benzine geçme
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 13:55:31 »
deponda gaz olduğundan emin misin? varsa demekki yetiştiremiyor ya basınç problemi var yada başka birşey lpg yi bağlattığın yere başvur
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 13:58:52 »
dün mesela 32 lt lik depoya 30 tl lik 12lt gaz aldım aynısını yaptı.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2012, 13:59:21 Gönderen: alplion »
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 14:03:19 »
tüpün servisini aradıgımda ısı sensöründen olabileceğini söyledi de bu ısı sensörü tüp ile alakalı mı birşey ki yoksa motordaki sensörlerden biri mi ki?

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 15:47:42 »
yok ısı sensörü aracın orjinalinde olan birşey lpg beyni o sensördeki ısı belli bir dereceye ulaşınca devreye girip lpg ye geçiriyor. muhtemelen de harareti ölçen ısı sensöründen bahsediyolar ama senin onla bi alakası olamaz çünkü sen lpg ye geçiyor sonra yüklenince benzine atıyor diyorsun. ısı sensörü ile alakası olmaması lazım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 15:49:17 »
bana regülatörle alakalı bir durum gibi geliyor.

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2012, 16:08:34 »
şehir içinde problem yok da soğukların etkisi mi var ki?

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2012, 16:54:44 »
olmaz arkadaşım herkesin aracı lpg li ve senin dediğin gibi bir sorunu ilk defa duyuyorum. soğukla alakası olamaz. dün gece karamanda hava - 24 dereceydi sabah ben arabayı çalıştırdığımda ise -17 dereceydi ve ısındıktan sonra lpg ye geçti ve bir daha benzine geçme gibi bir sorunum da yok. ha ben şehiriçinde kısa mesafe gittim diyelim de uzun yol gittiğimde oldu o zamanda bir problem olmadı. istersen -50 olsun aracının harareti 80 90 da duruyor mu duruyor. o da 10 20 dereceye düşse o zaman tamam derim ama öyle birşey zaten olamaz motorun içinde bin küsür dereceler varken

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2012, 17:31:06 »
dün 50 km yol yaptım hiç 80-90 dereceye gelmedi araç müşürden mi ki?en fazla iki çizgi çıkıyor.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2012, 23:08:55 »
tamam bu soğuklarda yolda 80 90 giderken hararetin iki çizgi dediğin 70 de olması gayet normal ve hiçbir sorun olmaması gerekiyor. o zaman senin lpg beyninin ısı algılaması bozuk göstergedekinin algılaması normal olduğu gibi bir durum çıkıyor ki saçma bir durum. birinin 70 gördüğü yeri biri 20 30 görecek ki lpg de çalışmasına izin vermeyecek...

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2012, 19:06:15 »
dün eskişehir e giderken sıcaklık göstergesi nerede ise 0 ı gösteriyordu, termostat sürekli açk kala bilir mi ki? yine benzinden tüpe geçmeye devam(arabayı durdurup biraz gaza yüklenince hemen gaza tekrar geçiyor)sebebi veya başına gelen var mı?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2012, 19:14:53 »
malum lpg motor hararetini daha fazala tetikleyen bir yakıt. bu sebeple FSI motorlarda ilk çalıştırmada motor soğukken ve sıcaklık yükseldikten sonra da motor sıkıştırıldığında yeniden benzine dönmeyi sağlayan bir sistem var. daha doğrusu FSI motorlarla uyumlu lpg kitlerinde böyle bir sistem var.

biliyorum aracın golf 4 ve FSI motor değil. muhtemelen düz 1.6. normal şartlar altında bunu yapmaması gerekli. daha doğrusu en azından sağlıklı işliyor olması durumunda en azından motor sıkcalığının 90'ın üstüne çıkmaması gerekli. bu geçiş olurken özellikle hararet olup olmadığını dikkatli bir şekilde inceleyip lpg ustanla veya özel servisinle tekrar irtibata geçmen gerekli bence. istersen sibiryada, alaskada veya kanada da kullan motor çalıştıktan sonra soğuk havadan dolayı yeniden lpg ye geçmez.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2012, 19:15:37 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2012, 19:42:26 »
ısı sensörü arıza yapınca hararet 90 derece olunca durduğun anda stop eder ben problemi yaşadım...
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2012, 19:42:38 Gönderen: metalteo »

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2012, 00:00:54 »
yuzde 90 bobinlerden benim basıma gelmişti eskı arabamda ..ustana bır kontrol ettır bobınleri...ayrıca degıstırırsen eger dordunu de degıstır
Vorsprung Durch Technik