Gönderen Konu: Sabah arabam çalışmadı, saat sıfırladı  (Okunma sayısı 14982 defa)

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
Sabah arabam çalışmadı, saat sıfırladı
« : 02 Şubat 2012, 14:15:14 »
Bu sabah sanırım hava çok soğuk olduğu için arabam çalışmadı. Marş bastı, değişik sesler geldi, saat ve son gidilen kilometre göstergesinde garip görüntüler göründü. Sonra da saat ve son gidilen kilometre sıfırlandı. Ben de daha fazla zorlamadım. O şekilde bırakmadım. Sorun sadece soğuk hava mıdır acaba?

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
Ynt: Sabah arabam çalışmadı, saat sıfırladı
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 14:17:40 »
valla bende çalıştıramadım gösterge sıfırlama olmadı ama bende forumdaki arkadaşlar bobin değiştir dediler aradım servisi donecekler tekrar bana bakalım bekliyorum

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 14:27:50 »
Ben 5 gündür çalıştırmıyordum arabamı. Donmuştur diye düşünüyorum. Marş biraz yavaş da olsa basıyor, hır hır diye bir ses geliyor. Ama saatin ve son gidilen kilometreyi gösteren göstergenin neden sıfırlandığını anlayamadım.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 14:31:08 »
Ben 5 gündür çalıştırmıyordum arabamı. Donmuştur diye düşünüyorum. Marş biraz yavaş da olsa basıyor, hır hır diye bir ses geliyor. Ama saatin ve son gidilen kilometreyi gösteren göstergenin neden sıfırlandığını anlayamadım.
marş basmada sıkıntı yok benim acaba benımkıdemı sırf soguktan  ???

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 14:45:22 »
Bence büyük ihtimalle öyledir, inşallah. Cumartesi günü hava biraz yumuşak olacakmış. Cumartesi günü denemek gerek.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2012, 15:09:45 »
 eğer saat sıfırlıyorsa arabalarınızdaki akü soğuk hava ile ekonomik  ömrünü tamamladığını gösterir
aynı belirtiler benim arabamda geçen ay başıma geldi akü değişimi ile araba şu hava koşullarında tek marşta
çalışıyor  :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2012, 15:20:00 »
Teşekkür ederim, muhtemelen öyledir. Çünkü 3 buçuk yıldır aynı aküyü kullanıyorum. Aracı aldığımda da akü yeni değildi zaten.

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2012, 15:21:09 »
bu havalarda arabayı kullanmasanız bile günder 1 kerede olsa çalıştırın 5 dk .

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2012, 15:25:52 »
Evet doğru söylüyorsunuz, keşke her gün çalıştırsaydım, ihmal ettim.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2012, 16:19:39 »
bende 5 gundur calistirmiyodum indim bastim marsa kimse yok :D
takviyeyle calistirdim ama bu seferde devir 1100 le 1900 arasi calisiyo hayirlisi bakalim :D

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2012, 16:28:29 »
Bence kilometre sıfırlanıyor diye aküyü değiştirme. Çünkü aynı sorun bende de var. Üstelik benim akü yeni. Birkaç aylık akü. Belki kutup başlarının gevşekliğindendir dediler birisi öyleydi ustada onu araya vida sıkıştırarak kutup başını tamamen sabitledi ama o saat ve ara kilometre sıfırlanma düzelmedi. Genelde birkaçgün kullanmayınca veya sabahları hafif soğuklarda böyle yapıyor. Boğuk bir ses çıkartıp çalışmayıp kilometreyi sıfırlıyor. Çok sık değil haftada bir veya iki haftada bir yapıyor. Tahminim acaba kutup başlarından başka yerlerde bir temassızlık mı oluşuyor diye düşünüyorum. Ama artık alıştığımdan saati bile ayarlamıyorum üşeniyorum yine bozulacak diyorum.  ;D

Bu arada aküyü söküp taktığımızda teyp hafızası siliniyor ama yukarıda söylediğim gibi olduğunda teyp etkilenmiyor. Belki çok kısa bir süre olduğundan silinmiyor olabilir ama ek bir bilgi olsun diye yazdım.

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Şubat 2012, 16:47:43 »
Teşekkür ederim. Cumartesi günü hava daha sıcak olacak. O zaman tekrar deneyeceğim.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2012, 18:13:54 »
Kardan dolayı ise olabilir zorlamada normalde bende öyle yaptığında ikinci denememde saniyesinde çalışıyor. Ama tabi don filan varsa beklemek iyi olabilir. :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2012, 21:01:36 »
Teşekkür ederim. Cumartesi günü hava daha sıcak olacak. O zaman tekrar deneyeceğim.
cok yuksek ıhtımalle akun bosalmıs yani hava 30 derecede olsa calısmaz artık takvıye sart :D