Gönderen Konu: yeni arzamız hayırlı olsun marş basıyor ama motorda tık yok  (Okunma sayısı 32945 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni arzamız hayırlı olsun marş basıyor ama motorda tık yok
« Yanıtla #14 : 07 Şubat 2012, 21:42:54 »
bobinden degilmiş arzayı bulamadılar yarın tekrar bakıcaklar bende eve gelirken kırmızı yag lambası yanıp durudu biraz yag ekledim tekrara yanmaya başlayınca ustaya aradım gelip alıp götürdüler nalet olsun hergün bi arza cıkarmaya başladı  >:(

Çalışmamasıyla ilgili benzin pompasına bakıldı mı? Bir de yağ lambası yanması tehlikelidir, yandığı anda kenara çekip motoru stop edin. Yağda sıkıntı olursa yatak sarması çok kısa sürede olabilir.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Şubat 2012, 22:43:30 »
sorun cözüldü arkadaşlar imobilayzır mış sorun adam iki gün arabayı didik didk etti en sonunda buldu onu tekrar tanıttı olay cözüldü yag sorunuda müşür cıkmış yerinden sorunsuz bi şekilde geldim eve bakalım yarın ola hayır ola bu arada tevzi makaras da degiştiı ve bu sorunları cözen tamircim fiyat cıkar dedim 20 tl dedi acayip derecede şaşırıdım  :D
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 22:44:14 Gönderen: red polo »

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Şubat 2012, 22:54:43 »
nolacak kardeşim iş yapmamış ki. bilgisayarla tanıtma yapmış müşürü yerine takmış o kadar. bide 2 gün boyunca sorunu bulamadı ya ondan o. bende de bi ara sağ ön kapıyı açınca ışıklar filan yanmıyodu merkezi sistem de o kapının açıldığını algılamıyordu. bazen düzeliyor bazen tutukluk yapıyordu. tanıdık oto elektrikçi var sabah bıraktım akşam almaya gittim valla ortağım daha yeni topladım hala da sorunu bulamadım bi çalışıyor bi çalışmıyor dedi. kiliti sökmüş WD-40 sıkmış yağlamış mağlamış baya bi uğraşmış elektrik tesisatı ile filan. yapamadım dedi ama ben yine de sordum borcum ne kadar diye işi halledemeyince o da ne diyeceğini bilemedi 10 tl ver ortağım valla akşamı bunla yaptık başka işe de bakamadım dedi bari bunla uğraşırken içtiğim çay sigara parasını çıkaralım dedi verdim 10 Tl. ama ertesi gününden beri kapım sorunsuz çalışıyo :) yağlaması sonradan etki gösterdi herhalde :) şimdi de sol arka kapımda aynı sorun var yine götürecem. hava ısınınca normale dönüyor gibi söyledim şöyle havalar ısınınca gel diyor. ben yine soğuk günde gidecem 10 tl ye temizlettirelim kilidi değil mi :)
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Şubat 2012, 22:55:53 »
bu arada senin sorununun da en kısa ve hesaplı yoldan çözülmesine sevindim kardeşim. güle güle bin. inşallah lpg de zamanla sana iyi taktırtmışım dedirtir...

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Şubat 2012, 22:58:03 »
yok ya sonuçta elemasn bagladı bu benim gittigim yer full servis elektirikcisi iki gün ugraştı parca degişti bide normaldir başka yere gitsem kafadan 200 tl cekerdi

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Şubat 2012, 22:58:43 »
İmmolizere bak sen ya  :) gecmıs olsun kardes

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Şubat 2012, 22:59:24 »
allah razı olsun inşallah dedigin gibi olur hep birlikte güzel günlerde binmek dilegiyle

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Şubat 2012, 23:00:54 »
İmmolizere bak sen ya  :) gecmıs olsun kardes
eyvllh  araba bizimle iki gün dalga gecti mahalledeki tempraya karizmayı cizdirmekte cabası ;D
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 23:02:05 Gönderen: red polo »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Şubat 2012, 23:05:55 »
inşallah kardeşim. şimdi de bende bi sorun var haftasonunu bekliyorum. arabamda rölanti dalgalanması sorunu ve stop sorunu vardı. boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım sorun gitti. yani gitmişti ama 2 gün sonra lpg de az da olsa pırpır etme sorunu çıktı. benzinde sorun yok saat gibi çalışıyor ama lpg ye geçince rölantide kendi kendine bi böyle gaz verme pırpır etme motorda bir sarsıntı yoldayken 2000 devirin altında ve üstünde 1. 2. ve 3. viteslerde çok 4. viteste az silkeleme gibi birşeyler yapıyor. lpg ayarım bozuldu diye düşünüyorum inşallah sadece ondandır...

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Şubat 2012, 23:13:42 »
buji koblolarına baktır bende ilk aldıgımda kalkarken silkelenme vardı ara gaz verince kesik kesik alıyodu buji buji kabloları degişti düzeldi şimdi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Şubat 2012, 23:19:36 »
ya zaten son 10000 bakımında ustam bujilerini kontrol ettiğinde istersen değiştirebiliriz istersen biraz daha gider ama kablolar güzel dedi. ne kadar gider dedim şimdi yaptığın gibi 8 9 ayda 10000 yapacaksan gider o zaman değiştiririz dedi o yüzden değiştirtmemiştim. işte haftasonu konyaya gidecem gösterelim bakalım ustama önce o bi baksın ateşleme sistemine o sorun yok derse lpg ayarına bi baktırıcam. muhtemelen bende önce bujilere sonra lpg ayarına yoruyorum.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Şubat 2012, 23:20:48 »
da benim sorun kalkışta değil ya kalkışı iyi ama sonra yüklenince tam hızlanmaya başlayacağı 2000 devirden sonrasında. resmen hissediyorum arabanın gitmesini dizginleyen birşeylerin olduğunu

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Şubat 2012, 23:28:54 »
immobilizer mı? Aslında aklıma gelmişti keşke yazsaydım diğer aynı durumdaki arkadaşa yazmıştım bir ihtimal böyle şeyler olabilir diye. :( Bir ara bende de aynı durum olmuştu birkaç hafta yedek anahtarla kullanmıştım. Sonra aynı sorun tekrarladı biz de uzun uğraşlarda bulamamıştık sonra sigorta kutusundaki kabloları oynatınca araç çalışmıştı diplerinden gevşemiş artık hangi kablo gevşediyse.

Bu arada immobilizer sorunun anahtar kaynaklı mı yoksa dipten mi? Yedek anahtarın var değil mi her ihtimale karşı?

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Şubat 2012, 23:36:33 »
da benim sorun kalkışta değil ya kalkışı iyi ama sonra yüklenince tam hızlanmaya başlayacağı 2000 devirden sonrasında. resmen hissediyorum arabanın gitmesini dizginleyen birşeylerin olduğunu
benimkide 2000 deviri gecince sanki tekliyodu bi baktır yinede ne olur  olmaz diye garanti olsun kış ayları lpgli arabalar daha nazik oluyo