Gönderen Konu: Antifirizi ölçtürdüm -37 C de  (Okunma sayısı 5461 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Antifirizi ölçtürdüm -37 C de
« : 14 Şubat 2012, 00:47:21 »
Merhaba arkadaşlar. Epeydir antifirizde eksilme oluyordu. 2 günde bir aracı çalıştırınca stop diye uyarı veriyordu araç. Bagajda antifiriz taşıyordum, gerektiğinde ilave etmek için. Dün el feneri ile iyice baktım lpg regülatörüne bağlanan kısımlar hep kırmızı ve ıslanmıştı. Sonrasında iskitlerde bosch service diye bir yere gittim. Akıtan yeri gösterdim.Aynı zamanda atiker bayisi imiş.Aracımda da atiker takılı. Baktı ettiler boru kelepçe ağzından biraz yırtılmış dediler, değişecek. Tamam değiştirin dedim. Çıraklarına dediler hallet. Çırak uğraş uğraş, sökünceye kadar yarım saat geçti. Sonra yeni hortumu takmaya çalışıyor, kısa kesmiş hortumu olmadı. Söktü başka hortum getirdi, bir türlü takamıyor. 1 saat geçti, diğerleri de yağ sobası başında lak lak sohbet ediyor. 1,5 saat oldu çırak hala uğraşıyor. Gittim yanlarında ustaların ya bi yardım edin bari çocuğa 1,5 saat oldu, alt tarafı 15 cm hortum değişecek. Biri çıktı  geldi, o da takamıyor. Başka bir hortum aramaya gittiler. iyice gerildi sinirlerim, bir de soğukki hava dondum resmen. İçerde bi bayan oturuyor, telefonlara bakan sekreter bayana gittim, yahu sorumlu kim burda, 15 dakkalık iş 2 saat oldu bekliyorum, gitti baktı geldi boş laflar. Sonra biri geldi mersedes ciple, meğer oranın sahibi imiş, herkes soba başından çil yavrusu gibi dağıldı, benim aracın başına yığıldılar, dedim söylesem mi sahibine, diyecektim burası tam komedi lay lay lom service, vazgeçtim, ekmeğinden olacak ya da azar işitecekler. İş bitti tamam dediler, dedim şükür. gittim sekretere borcumuz ne kadar 30 lira. Yuh dedim bi 10 cm boru değişti. Dedim bayana, 10 cm boruyu 2 saatte değişti, üstüne de 30 lira...Bi daha da gelmem dedim çıktım gittim. Daha önce de o hortumu değiştirtmiştim 1 yıl kadar önce, 15 dakika sürmüştü,  inşallah artık eksiltme kaçırma yapmaz...
antifirizi ölçtürdüm, -37 derece çıktı, ankara için çok bu derece dedi oradaki bi usta. Sanırım onuda bi 2 saatte değiştireceklerdi galiba.
Neyse , böyle servisler adamı sıfır araç sahibi yapar vallahi...
size sorum, -37 olmasında bir sakınca var mı arkadaşlar . Ankara bu sene -20 lere kadar düştüğü oldu. Usta sakıncalıymış gibi söyledi de...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: Antifirizi ölçtürdüm -37 C de
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2012, 01:02:15 »
ben olsam sadece patronlarına şikayet etmekle kalmaz ağır da konuşurdum, siz yine de sabırlıymışsınız

antifriz meselesinde sıkıntı olur mu olmaz mı bilmiyorum, ne söylesem yalan olur, ama aracın çabuk ısınacağı kesin, bahara doğru hararet yapmamak için kendini paralayacağı aşikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2012, 10:44:26 »
Sabah çalıştırdım ise girmek icin stop uyarısı vermedi. Dün benim bagajdaki antifirizle tamamlamışlardi eksiğini. Sabah seviyesine baktım max yazan seviyenin de üzerinde doldurmuşlar. Üzerinden bir miktar alayım mı antifirizin yoksa bir sıkıntı yaratmaz mı nedersiniz arkadaslar.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2012, 18:59:46 »
fazlasını antifiriz  deposundan atar. derecenin çok olması normal benim aracın derecesi  -35. en azından kışın kafan rahat olur.

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2012, 20:28:06 »
Merhaba arkadaşlar. Epeydir antifirizde eksilme oluyordu. 2 günde bir aracı çalıştırınca stop diye uyarı veriyordu araç. Bagajda antifiriz taşıyordum, gerektiğinde ilave etmek için. Dün el feneri ile iyice baktım lpg regülatörüne bağlanan kısımlar hep kırmızı ve ıslanmıştı. Sonrasında iskitlerde bosch service diye bir yere gittim. Akıtan yeri gösterdim.Aynı zamanda atiker bayisi imiş.Aracımda da atiker takılı. Baktı ettiler boru kelepçe ağzından biraz yırtılmış dediler, değişecek. Tamam değiştirin dedim. Çıraklarına dediler hallet. Çırak uğraş uğraş, sökünceye kadar yarım saat geçti. Sonra yeni hortumu takmaya çalışıyor, kısa kesmiş hortumu olmadı. Söktü başka hortum getirdi, bir türlü takamıyor. 1 saat geçti, diğerleri de yağ sobası başında lak lak sohbet ediyor. 1,5 saat oldu çırak hala uğraşıyor. Gittim yanlarında ustaların ya bi yardım edin bari çocuğa 1,5 saat oldu, alt tarafı 15 cm hortum değişecek. Biri çıktı  geldi, o da takamıyor. Başka bir hortum aramaya gittiler. iyice gerildi sinirlerim, bir de soğukki hava dondum resmen. İçerde bi bayan oturuyor, telefonlara bakan sekreter bayana gittim, yahu sorumlu kim burda, 15 dakkalık iş 2 saat oldu bekliyorum, gitti baktı geldi boş laflar. Sonra biri geldi mersedes ciple, meğer oranın sahibi imiş, herkes soba başından çil yavrusu gibi dağıldı, benim aracın başına yığıldılar, dedim söylesem mi sahibine, diyecektim burası tam komedi lay lay lom service, vazgeçtim, ekmeğinden olacak ya da azar işitecekler. İş bitti tamam dediler, dedim şükür. gittim sekretere borcumuz ne kadar 30 lira. Yuh dedim bi 10 cm boru değişti. Dedim bayana, 10 cm boruyu 2 saatte değişti, üstüne de 30 lira...Bi daha da gelmem dedim çıktım gittim. Daha önce de o hortumu değiştirtmiştim 1 yıl kadar önce, 15 dakika sürmüştü,  inşallah artık eksiltme kaçırma yapmaz...
antifirizi ölçtürdüm, -37 derece çıktı, ankara için çok bu derece dedi oradaki bi usta. Sanırım onuda bi 2 saatte değiştireceklerdi galiba.
Neyse , böyle servisler adamı sıfır araç sahibi yapar vallahi...
size sorum, -37 olmasında bir sakınca var mı arkadaşlar . Ankara bu sene -20 lere kadar düştüğü oldu. Usta sakıncalıymış gibi söyledi de...

Bahsettiğin yer http://www.uludag-auto.com/news.php
 Aynı zamanda tartarini lpg bayisi. 2 yıl öncede  berbat bir yerdi  :p
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2012, 20:33:49 Gönderen: kuzeyank »
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2012, 00:53:03 »
fazlasını antifiriz  deposundan atar. derecenin çok olması normal benim aracın derecesi  -35. en azından kışın kafan rahat olur.
O zaman sorun yok sagol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2012, 00:55:07 »
Bahsettiğin yer http://www.uludag-auto.com/news.php
 Aynı zamanda tartarini lpg bayisi. 2 yıl öncede  berbat bir yerdi  :p
Evet evet Uludağ oto. 2 seneden sonra demekti hala berbat bı yer.

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2012, 13:05:10 »
öğretmenim aynı uyarıyı bende de veriyor. sivasta yaşıyorum bende. -20 den düşük sıcaklıklarda  önce ''stop''  sonra ''kühlmitter prüfen'' sonra ise ''betrıebs-anleıtung''  yazıyor  yol bilgisayarında ..  bende ustaya sordugumda  ve forumdaki arkadaşlar  motor suyu seviyesi dediler. motor  suyuna baktırdım  1 cm  azalmış gibi ilaveye gerek yok dedi. geçen hafta -36  dereceyi gördük.  araç antifriz derecesini ölçtürdüğümde - 40  dedi usta . uyarıya rağmen 5 dakka kadar çalıştır stop et yeniden çalıştır sorun olmaz dedi. bende hortumu  kontrol ettireyim bi olmazsa.. tşkler..

yağ sobasını  icat eden adama nalet olsun.. :D:D
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2012, 13:06:58 Gönderen: adige_60 »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2012, 14:44:00 »
öğretmenim aynı uyarıyı bende de veriyor. sivasta yaşıyorum bende. -20 den düşük sıcaklıklarda  önce ''stop''  sonra ''kühlmitter prüfen'' sonra ise ''betrıebs-anleıtung''  yazıyor  yol bilgisayarında ..  bende ustaya sordugumda  ve forumdaki arkadaşlar  motor suyu seviyesi dediler. motor  suyuna baktırdım  1 cm  azalmış gibi ilaveye gerek yok dedi. geçen hafta -36  dereceyi gördük.  araç antifriz derecesini ölçtürdüğümde - 40  dedi usta . uyarıya rağmen 5 dakka kadar çalıştır stop et yeniden çalıştır sorun olmaz dedi. bende hortumu  kontrol ettireyim bi olmazsa.. tşkler..

Dostum işte bende de aynı sorunlar vardı. Aynı yazılar çıkıyordu. motor biraz çalışınca seviye devirdaimden dolayı yükseliyor. o nedenle 5 dakka sonra çalışınca o uyarıyı tekrar vermiyor. Mutlaka sende de bir kaçak var. Ben de sıvı kaçağı kesildi artık. O uyarıyı vermiyor ve seviyeye bakıyorum 3 gündür sabahları aynı yerde. Antifiriz kırmızı ise zaten kaçak yer o rengi alıyor. Motor soğukken sabah çalıştırmadan bi el feneri ile lpg regülatörüne bağlantı hortumlarını bi incele...El feneri diyorum çünkü gündüz bile olsa o kısımlar karanlıkta kalıyor belli etmiyor.

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2012, 08:46:39 »
Dostum işte bende de aynı sorunlar vardı. Aynı yazılar çıkıyordu. motor biraz çalışınca seviye devirdaimden dolayı yükseliyor. o nedenle 5 dakka sonra çalışınca o uyarıyı tekrar vermiyor. Mutlaka sende de bir kaçak var. Ben de sıvı kaçağı kesildi artık. O uyarıyı vermiyor ve seviyeye bakıyorum 3 gündür sabahları aynı yerde. Antifiriz kırmızı ise zaten kaçak yer o rengi alıyor. Motor soğukken sabah çalıştırmadan bi el feneri ile lpg regülatörüne bağlantı hortumlarını bi incele...El feneri diyorum çünkü gündüz bile olsa o kısımlar karanlıkta kalıyor belli etmiyor.

sabah iş çıkışı aldım elime el fenerini baktım  öğretmenim .. antfrizin motor  suyunun oldugu yerden  tüp beynine kadar ıslaklık  yok. su kaçağı yok. ama eskiye ait sanırım  kırmızı toz-iz karışımı bişi var. sanırım eskiden kaçak vardı. tamir edildi.. yanlız kartel  muhafazaya  motorun kenarından bakınca birkaç damla yağ gördüm. yarın bi ustaya baktırcam. adam  bıktı  benden ama yinede baktırcam..

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2012, 02:28:50 »
Bıktıysa usta gene hayır gelmez seni başından savar. Bence başka bir ustaya git göster durumu, bi kontrol etsin