Gönderen Konu: motor kulağı  (Okunma sayısı 17257 defa)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
motor kulağı
« : 14 Şubat 2012, 17:09:05 »
arkadaşlar gevşemiş bi motor kulağının herhangibir sakıncası varmıdır değişmekmi lazım?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı muratbaymis

• Profili Görüntüle
Ynt: motor kulağı
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2012, 08:12:39 »
Motor cok titreme yapar.rahatsiz olursun ben tamir ettirdim ama durumuna gore degisir yaptirmazsan da masrafin buyür bence hemen yaptir

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2012, 12:44:45 »
nasıl tamir oluyorki o?
değişsem masrafı ne tutar yaklaşık olarak?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2012, 12:50:59 »
vallahi aynı konuyu bende açcaktım :) bana da yaptırmazsan  kısa vadede birşey olmaz,ama kartel  muhafazanın üstüne   motorun yığılma riski de var dediler.bu hafta baktırcam   bende.

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2012, 13:28:37 »
nasıl tamir oluyorki o?
değişsem masrafı ne tutar yaklaşık olarak?
sanırım 3 adet motor kulağı var. 2 yan ve alt. ort. fiyat 110 tl. ben 2 adet değiştim. sol ve alt, ayrı zamanlarda değiştirdim. rampa inerken motor gücündeyken uğultu yapıyordu değiştim kurtuldum. bide soğuk havada alt motor kulağı sertleştiği için motorda kasma yapıp vites sertleşiyordu. alt motor kulağınıda değiştim sorun çözüldü.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2012, 12:43:33 »
aracım 99 comfortline LPG'li.
benim araçta da şöyle bir problem var:
1. araç gazdayken rolantide hissedilir şekilde titreme yapıyor. benzindeyken bunu yapmııyor.
2. hareket halindeyken gazdan ayağımı çekince fazla sarsıntı yapıyor ve tam o anda ön taraftan şık şık ses geliyor. ayrıca gazı bırakıp tekrar birden basınca yine biraz sarsıntı yapıyor ve aynı ses geliyor. Ben bütün bunların motor kulağından kaynaklandığını düşünüyorum. çünkü lpg benzine göre biraz daha zorluyor motoru.

Daha iyi bir fikri yada tavsiyesi olan arkadaşların paylaşımlarını beklerim. İyi forumlar.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2012, 18:12:35 »
1. araç gazdayken rolantide hissedilir şekilde titreme yapıyor. benzindeyken bunu yapmııyor.
2. hareket halindeyken gazdan ayağımı çekince fazla sarsıntı yapıyor ve tam o anda ön taraftan şık şık ses geliyor. ayrıca gazı bırakıp tekrar birden basınca yine biraz sarsıntı yapıyor ve aynı ses geliyor. Ben bütün bunların motor kulağından kaynaklandığını düşünüyorum. çünkü lpg benzine göre biraz daha zorluyor motoru.

Daha iyi bir fikri yada tavsiyesi olan arkadaşların paylaşımlarını beklerim. İyi forumlar.

Aynı sorunlar bende de var hemen biri yanıtlasın bu sorunu... :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2012, 21:05:43 »
titreme egr valfinden veya bobinlerden yapar.
gazdan ayağı çekince sarsıntı ve ses yapması büyük ihtimalle motor kulağından olabilir ustaya baktırmakta fayda var.

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2012, 21:38:18 »
cvp için tşk ederim.
peki kardeş titremeyle egl valfinin ne gibi biir alakası var?
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2012, 22:38:09 »
benim başıma aynısı geldi o yüzden egr olabilir dedim. bendede benzinde yapmıyordu.

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2012, 22:51:22 »
o titreme problemini 1 haftadır bende yasıyordum benzinde bir sıkıntı yok lpg de vardı..ama soyle benzindede olsa araç cok yogun bir trafiğe gırdıysem 30 dak yada daha fazla süre dur kalk dur kalk rolanti bazen küçük küçük dalgalanıyordu ama gazda her zaman dalgalanıyordu.baktım olmayacak ustaya bıraktım arabayı sorunum alternatör den çıktı fan devreye girince akü üzerindeki voltaj 11 volta kadar düşüyordu yani araç aküden yıyordu sebebıde bellı zaten alternatör duzgun sarj etmıyor bıraz yuk bındımı baslıyor akuden yemeye o zamanda araç stop etmesın dıye rolanti yukseltıyor bu sefer bogaz kelebegı açılıyor ve rolantıyı dengeleyene kadar yukarı asagı salınım yapıyor olay buydu yani...

ama bu sorun bogaz kelebegındende olur egr valfındende olur bır hortum delıktır hava alır olur,,,manıfolttan hava alır olur olurda olur yani...ama egr ve bogaz kelebegını bılgısayara baglayınca gorur  usta ..zaten bu parçalar bozuksa hazırlık kodu(adaptosyon) da olusturulamaz arabada
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Şubat 2012, 09:22:47 »
o titreme problemini 1 haftadır bende yasıyordum benzinde bir sıkıntı yok lpg de vardı..ama soyle benzindede olsa araç cok yogun bir trafiğe gırdıysem 30 dak yada daha fazla süre dur kalk dur kalk rolanti bazen küçük küçük dalgalanıyordu ama gazda her zaman dalgalanıyordu.baktım olmayacak ustaya bıraktım arabayı sorunum alternatör den çıktı fan devreye girince akü üzerindeki voltaj 11 volta kadar düşüyordu yani araç aküden yıyordu sebebıde bellı zaten alternatör duzgun sarj etmıyor bıraz yuk bındımı baslıyor akuden yemeye o zamanda araç stop etmesın dıye rolanti yukseltıyor bu sefer bogaz kelebegı açılıyor ve rolantıyı dengeleyene kadar yukarı asagı salınım yapıyor olay buydu yani...

ama bu sorun bogaz kelebegındende olur egr valfındende olur bır hortum delıktır hava alır olur,,,manıfolttan hava alır olur olurda olur yani...ama egr ve bogaz kelebegını bılgısayara baglayınca gorur  usta ..zaten bu parçalar bozuksa hazırlık kodu(adaptosyon) da olusturulamaz arabada
rolantide oynama sorunum yok sadece rolantideyken sallama veya vuruntu yapıyor. adaptasyonu gayet iyi, rolanti sabit yani.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2012, 20:24:29 »
arkadaşalr ben bu gün ustaya götürdüm arabayı.  motor kulaklarına baktırdım.  sağ ve soldaki kulaklarda sıkıntı yok. alt taraftaki kulağın 3  vidasından  biri esnemiş kırık yok dedi. titreme var tüpe geçince dedim. araç tüpe geçince titremeyi gördü ve bu titreme kulaklara rağmen anormal dedi.  aracın motor üst  kısmında bulunan kapağı söktü ve  4 adet mavi renkli kibrit kutusu  büyüklüğündeki parçayı gösterdi. bunlardan bir tanesi arızalı şu an %75 güçle çalışıyo dedi.(bu parça EGR Valfi mi bilmiyorum) ...benzinde olmayan fakat tüpe geçince  çıkan ' şak şak şak şak' sesinin de bu valflerin  temizlenmesiyle  geçeceğini söyledi. ne gerekiyorsa yap dedim. ayrıca boğaz kelebeğini de temizle adaptasyon yap dedim.  o 4 parçanın fiyatını parçacıya sordum değiştireyim diye. takım halinde  100  tl dedi. bende  önce bir temizlesin dedim ve temizlettim.  boğaz kelebeğinin adaptasyonunu da yaptırdım. şu an o şak şak şak sesi azaldı. usta tamamen kesilmeyeceğini söyledi. rolantide olan  çok  ufak titreme şu an  yok. ve sanki arabamın çekişi arttı.

ERG valfi tarif ettiğim bu parçalar mı. google  görsellerde arama yaptım fakat net bilgi yok. aynısını göremedim. ustaya o parçanın adı ne dediğimde türkçe çakma bi isim  söyledi  onuda  unuttum vallahi  :)

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2012, 21:50:49 »
sanırım senin söylediğin bobinler.
egr valfini burda açıkladım resimli olarak söyldiğin egr değil http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/rolanti-sorunu-t27238.0.html