Gönderen Konu: Nasıl yaparım?  (Okunma sayısı 3523 defa)

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Nasıl yaparım?
« : 22 Şubat 2012, 11:40:35 »
Selamun Aleyküm arkadaşlar ya benim koltuk ileri geri çok zor gidiyor söküp yağlamak istiyorum sökmeden yapılırmı? Yapılmazsa nasıl sökülür? emniyet kemerimde toplamıyor ona ne yaparız yağ filan etki edermi saygılarla.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl yaparım?
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2012, 12:36:27 »

Eğer polo classicle aynı koltuk tipiyse bu şekilde sökülür. Hareketli parçaları sökmeden wd-40 ile yağlarsan daha iyi olur bence. Emniyet kemeri benimde sorunum. Sökmedim daha. Sökersem fotolarını yüklerim.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2012, 12:56:05 »

Eğer polo classicle aynı koltuk tipiyse bu şekilde sökülür. Hareketli parçaları sökmeden wd-40 ile yağlarsan daha iyi olur bence. Emniyet kemeri benimde sorunum. Sökmedim daha. Sökersem fotolarını yüklerim.

Abi cevabın için çok teşekkür ederim. fakat resimden ben bişey anlamadım  :D Sökmeden bir kaç yere sıktım biraz rahatlar gibi oldu ama tam olmadı. bu koltuğun yanındaki plastik eşya koyma yerlerin sökünce mekanizma görünürmü?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2012, 13:08:55 »

Şimdi şöyle bir baktımda , hakkaten anlaması zor.   :D

Koltuğun tabana değdiği noktayı, sağ ve soldaki rayları temizleyip yağlarsan sanırım düzelir.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2012, 14:17:09 »
baskan benden tavsiye koltugu sök koltugun orta rayina ve yadlaki raylara gelen kisimlarda plastikler var onlara bi bak saglam degilse onlar degistir oyle yagla ki buyuk ihtimalle kopmustur onlar ondan rahat hareket edmiyodu :D
koltugu sökmek icin iyice arkaya ittir koltugu ortada bi tane somun goruceksin onu sök kolutugu biraz daha geriye ettirdigin zaman yerinden cikar  :tamamdir

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2012, 14:17:47 »
dedigim somun resimde 4 numara :D

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2012, 20:59:30 »
kızakların içinde tamir takımı dedikleri şeyin yağlanması sonrasında zamanla yağın kuruması ve tozlanmasından dolayı bu tamir takımları bozuluyormuş ben de de aynı sıkıntı vardı döşemeci yağlama dedi sökülüp yağlasanda fazla uzun ömürlü olmaz dedi wd 40 tavsiye etti en güzeli wd 40 ile yağla açılır dedi aynen uyguladım sağ koltuğum hiç gitmiyordu yağladıktan sonra bayağı toparladı, emniyet kemerininde makarası gitmiş değiştirmen gerekicek
RedMercury