Gönderen Konu: kalarifer peteğim değişecek muhtemelen  (Okunma sayısı 8799 defa)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
Ynt: kalarifer peteğim değişecek muhtemelen
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2012, 17:19:25 »
ferhat guzel bı yorum yapmısın :) bu daha acıklayıcı oldu su an sanayıde sabah bıraktım parcayı alıp ustaya verdım 1 saate kadar da alacam 3 gun once koydugum antıfırz su anda bıtme durumunda nerdeyse elektrık ustası da aynı seylerı hemen hemen soyledı senınle 1 saat sonra kavusuyorum arabama :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Mart 2012, 17:25:48 »
inşallah öyledir ve hallolmuştur. hayırlı haberlerini bekliyoruz
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Mart 2012, 23:45:08 »
inşallah öyledir ve hallolmuştur. hayırlı haberlerini bekliyoruz

mağlesef yarına kaldı gittiğimde başlamamış bile ya :) yarın öğlen gel dedi bakalım yarın gidelim :)

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Mart 2012, 22:55:49 »
peteğim değişti :) içerisi hamam gıbı oluyor artık inş antıfırz kacılmaz usta baska bir yerine bakmaz ya:( cok göz değdi ya arabaya :(

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Mart 2012, 23:53:37 »
hayırlı olsun başkan

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Mart 2012, 23:59:31 »
saolasın kzn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Mart 2012, 11:20:09 »
geçmiş olsun. buğu probleminde geçmiştir içerisi hamam gibi oluyorsa artık. ne dedi usta tıkalımıymış petek. 1 hafta bi bak bakalım kaçak durumunu. çok hafif eksilme normaldir o kadarını kafana takma. kendin gözle kontrol edebilirsin kaputu açıp hortumların ek yerlerine filan bağ lpg varsa onun bağlantı te lerine bak. antfrizin kırmızı ise kaçıran yerler pembemsi yeşil ise mavimsi bir tabaka oluyor ek yerlerinde. bende vardı te ve bağlantı yerlerinde sağlamlattırdım sorunum kalktı. lpg bağlantısı için plastik te ler kullanılmış döküm e çevrildi. ince kelepçeler kullanılmış kalın keleğçeler bağlandı. şimdilik kesildi. daha önce kaputu açınca o bağlantı yerlerini pembe pembe görüyordum ben ama kış ve yapış dolayısıyla oralar oksit yapıyor sanıyordum. meğer kaçakmış. ustamın söylemesi ve benimde depodaki antfrizin azaldığını farketmemle ortaya çıktı...

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Mart 2012, 02:49:48 »
geçmiş olsun. buğu probleminde geçmiştir içerisi hamam gibi oluyorsa artık. ne dedi usta tıkalımıymış petek. 1 hafta bi bak bakalım kaçak durumunu. çok hafif eksilme normaldir o kadarını kafana takma. kendin gözle kontrol edebilirsin kaputu açıp hortumların ek yerlerine filan bağ lpg varsa onun bağlantı te lerine bak. antfrizin kırmızı ise kaçıran yerler pembemsi yeşil ise mavimsi bir tabaka oluyor ek yerlerinde. bende vardı te ve bağlantı yerlerinde sağlamlattırdım sorunum kalktı. lpg bağlantısı için plastik te ler kullanılmış döküm e çevrildi. ince kelepçeler kullanılmış kalın keleğçeler bağlandı. şimdilik kesildi. daha önce kaputu açınca o bağlantı yerlerini pembe pembe görüyordum ben ama kış ve yapış dolayısıyla oralar oksit yapıyor sanıyordum. meğer kaçakmış. ustamın söylemesi ve benimde depodaki antfrizin azaldığını farketmemle ortaya çıktı...
malsf duzelmedı ama içerisi hamam gıbı sıcak oluyor ordakı kacak halloldu motorda yok aynı şekilde bir kac defa kontrol ettik 3 gunde 1 lıtrelık antifiriz bitiyor yarın tekrar gıdıyorum.. :) hayırlısı diyelim artık

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Mart 2012, 10:43:40 »
malesef düzelmedi dediğin sanırım buğu problemi. o zaman içeriye hala kaçak var demektir... hala mı 3 günde 1 lt bitiriyor. kesin ciddi bir kaçak var arkadaşım bir yerde ya

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Mart 2012, 12:37:32 »
arkadaşım su flansına baktır catlak olabilir benimki ordan kaçırıyordu

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Mart 2012, 21:56:13 »
difransiyel contası değişecek arkadaslar hortumlarda ve antıfırız ozellıkle oralar tamam belirtisi egsozdan aşırı duman cıkıyor orda gazla karışıp antifirz uçuyor muş persembe bırakacam kzn senın dedıgınıde bır soyleyım bakayım da o gun hangı kısmı oluyor acabu flans bıraz yer olarak acıklarmısın yabancıyımda arabaya :S

ferhat bugu problemı cozuldu artık olmuyor ordan

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Mart 2012, 23:18:15 »
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?74096-su-eksiltme-sorunum-var
burdada konusu var su flanşı 60tl civarıydı 50-60tl işcilik alır ters biryerde termostadın yuvasını olduğu boru siyah kaın bir şey usta aynayla baktı buldu büyük bir ihtimal bu dur bence

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Mart 2012, 23:23:16 »
tşkler kzn ustama soyleyım bir baksın o taraflarınada konuyu okudum ordakılerıde soylucem kontrol etsın kapaktan olma ıhtımalı olabilirmi akma falan yoktu

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Mart 2012, 23:28:46 »
çok az kaçırıyordu benimki 3 günde belki yarım litre daha sonra fazla kaçırmaya başladı vaalla kapaktanda olabilir desem yalan olur ama ummadığın taş baş yarar arabayı çalıştır hararet 90 gelsin kaputu aç bak kaçırırsa görürsün