Gönderen Konu: sürücü koltuk kızağı sorunu  (Okunma sayısı 15653 defa)

Çevrimdışı zoltan

• Profili Görüntüle
sürücü koltuk kızağı sorunu
« : 06 Mart 2012, 00:25:26 »
Merhaba,
99 model polo kullanıyorum sürücü koltuk kızağında sorun var koltuk ayarlanmıyor sadece en geride bir seviyede sabitleniyor onun dılında ileri geri yaparken sanırım tırnaklar falan kırıldı koltuk bir yerde sabitlenmiyor araç kullanırken ileri geri gidip duruyor...

ayrıca sabitlenen tek bir noktası var orada da beşik gibi ileri geri sallanıyor...

daha önce başına gelen ve tamiri yapılması hakkında fikir verecek yol gösterecek arkadaşların görüşlerini beklemekteyim...

herkese şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: sürücü koltuk kızağı sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2012, 00:27:18 »
sıkıntı koltuğun üzerindeki dişte olmalı. raylardaki bütün dişlerin aynı anda kırılacağını zannetmiyorum

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2012, 00:31:41 »
ya artık yanlış anlaşılacağım diye korkuyorum. hep güvenlikten giriyorum konuya. ama Allah kaza bela vermesin de emniyet kemeri takılı bile olsa Allah muhafaza bir kaza anında çok kötü sonuçlar doğurabilir. bence en kısa zamanda çözüm yoluna gitmen gerekli. elin yatkınsa kendin de sökebilirsin fakat bir profesyonel yardımı alman gerekli bence. sorun Özgür'ün dediği gibi koltuğun üstündeki tırnaklardan olması lazım. çıkmacıları ziyaret zamanı gelmiş.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2012, 00:46:26 »
koltugun altinda plastikler var onlar kirilmistir buyuk ihtimallede ortadaki koltugu en geriye cek ortada bi kizak goruceksin bak bakalim onun ucundaki plastik saglammi  :tamamdir

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2012, 09:15:48 »
Aynı problem bendede vardı. Bir pazar sabahı söktüm koltuğu baktım kilitleme piminin yay kırıldığı için kilitlemiyormuş...Aynı yaydan buldum bir tane taktım çözüldü olay...Bu arada ray parçalarıda kırılmıştır koltuk oynuyordu onlarıda takınca biraz yağ ile cillop gibi oldu  :tamamdir
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı zoltan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2012, 16:10:34 »
süper cevaplar sağolun valla en yakın zamanda kontrollerden sonra söktürüp baktıracağım dediğiniz gibi plastik bir parça vardı yağlı beyaz sert plastikten fırladı paspasa düştü mekanizmadaki bahsedilen plastik sanırım....

gündüz gözüyle en geriye çekip bakmam gerekecek....elimden gelir aslında ama garantisi döşemeci koltukçu bulup baktırmam....umarım çıkma parçaya gerek duymam en sevmediğim çıkmacı dolaşmak....

hepinize teşekkürler ayrı ayrı....

Çevrimdışı Engin34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2012, 16:13:49 »
dostum gecmıs olsun ama sen yınede cıkmacıları sevmeye basla elın ayagın alıssın nolur nolmaz :)
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2012, 17:23:18 »
süper cevaplar sağolun valla en yakın zamanda kontrollerden sonra söktürüp baktıracağım dediğiniz gibi plastik bir parça vardı yağlı beyaz sert plastikten fırladı paspasa düştü mekanizmadaki bahsedilen plastik sanırım....

gündüz gözüyle en geriye çekip bakmam gerekecek....elimden gelir aslında ama garantisi döşemeci koltukçu bulup baktırmam....umarım çıkma parçaya gerek duymam en sevmediğim çıkmacı dolaşmak....

hepinize teşekkürler ayrı ayrı....
yok ya ne cikmasi cikmaciya o parca icin gidersen doverler seni :D
5 10 tl bisey alcagin plastik evet bahsettigim plastik o paspasin ustune dusen :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2012, 20:08:24 »
5 10 tl bisey alcagin plastik evet bahsettigim plastik o paspasin ustune dusen :D

valla açıkçası parçacılarda bu parça bulunuyor mu bilmiyorum. ama öyle parçalar oluyor ki yeri geliyor. 50 lira vereyim sıfırını bulayım diyorsun ama parça yok ortada.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı zoltan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2012, 23:42:03 »
neyse arabayı değiştireceğim gider ayak bırakma beni diyor sanki....fazla uzun sürmeden çıkmacılara alışmadan değiştirmek gerek demek artık yaşlanıp yorulmaya başladığını gösteriyor ufaktan desenize...

Çevrimdışı zoltan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2012, 23:56:39 »

evet doğru teşhismiş senin dediğin gibi koltuğun orta alt kısmındaki parçacının boksör dişliği gibi dediği parçanın deliğe giren dişi kırılmış 10 tl imiş parça,ayrıca döşemeciye gitmeye gerek kalmadı sağolsun ustam yardımcı oldu alyanla koltuğu tutan civatayı sökünce koltuk direk sökülmüş oluyor çok pratikmiş...parçayı yerine oturtup koltuğu da yerine oturtunca eskisinden güzel oldu arabaya binmekten keyif aldım tekrar...
10 tl ye sorun çözüldü bazen mutluluk bu kadar ucuz gerçekten mutlu olmasını bilene :)
eskiden araca binerken inerken beşik gibi tangır tungur sallanıyordu şimdi kazık gibi oynamıyor...

herkese ilgisine ve bilgisine güzel yorumlarına teşekkürler,alper sana ekstra bir teşekkür benden...