Gönderen Konu: En temizinden GOLF 4 aranıyor  (Okunma sayısı 10076 defa)

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
En temizinden GOLF 4 aranıyor
« : 10 Mart 2012, 11:13:42 »
Çok yakın bi arkadasım için GOLF 4 arıyoruz ...
Golf 4 te nelere dıkkat etmelıyız hangı modelı dolusudur  gıbı sorularımız da var yardım edersenız sevınırım.... :sevgi: :sevgi:
« Son Düzenleme: 10 Mart 2012, 11:19:25 Gönderen: chemisamet »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: En temizinden GOLF 4 aranıyor
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2012, 11:55:02 »
En temizinden var ama satamam :)

Manuel alacaksanız şanzumanına özellikle baktırın.

genel olarak her arabada bakılması gereken boya kaporta durumu ve bilgisayara baglamayı unutmayın tabiki.

Fiyat olarak uygun arıyosanız piyasada çok var hep yıpranmış kmsi oynanmış araçlar kimse çiçek gibi Golf ü piyasanın altına vermez.

örn Ben 50 binde aldım 21.750ye 2 sene önce tamamen orjinal 2 parça boyası vardı tüm ağır bakımları yapılmıştı 2 sene boyunca sadece yağını değiştirdim 10 binde bir en ufak sorunu olmadı maşallah arkadaşım 16bine  Bora aldı + sunroofu var 200binde komple boyalı 2 parça değişenli 1 yılda 3000 tl masraf yaptı hala bana göre birsürü eksigi var ona regmen araba toplamda 19 a geldi  hesabını sen yap en büyük tavsiyem  fazla ver alırken temizini orjinalini al.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2012, 11:55:58 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2012, 12:29:50 »
kendin bakabileceklerin;

*öncelikle bir yerden su almış mı, su lekesi kabarması var mı ona bak

*lpg var ise tankın oralarda paslanma var mı ona bak

*yine lpg var ise hem benzinde hem lpgde sürüşünü ayrı ayrı test et, mesela üst devirde benzine geçiyor mu,silkeliyor mu ona bak

*ufak tefek hız tümseklerine gir, frene bas çek yap, lık lık ses geliyor mu ona bak ön takımdan

*otomatik ise bir rampaya çek, biraz dik olsun, aracı d ye al, geri kaçırıyorsa alma ama çok az bir kaçırma yaşından ve motorun sıcaklığına bağlı olarak normal olabilir,  akma çoksa uzak dur

*yine otomatikse birazcık üst devir çevir, bir üst vitese geçmeden önce, geçerken silkeliyorsa pek tavsiye etmem.

*sunroofluysa bir kaç kere aç kapa, hem yukarı kaldır, hem geriye doğru aç, tak tuk ses geliyorsa sıkıntısı var, bi yerde açık kalabilir, fiyattan düş.

ustana baktıracakların zaten standart kaporta boya, beyini bilgisayara bağlatma, lifte kaldırma, motor üfleme testi bunlar olur.

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2012, 13:00:00 »
En temizinden var ama satamam :)

Manuel alacaksanız şanzumanına özellikle baktırın.

genel olarak her arabada bakılması gereken boya kaporta durumu ve bilgisayara baglamayı unutmayın tabiki.

Fiyat olarak uygun arıyosanız piyasada çok var hep yıpranmış kmsi oynanmış araçlar kimse çiçek gibi Golf ü piyasanın altına vermez.

örn Ben 50 binde aldım 21.750ye 2 sene önce tamamen orjinal 2 parça boyası vardı tüm ağır bakımları yapılmıştı 2 sene boyunca sadece yağını değiştirdim 10 binde bir en ufak sorunu olmadı maşallah arkadaşım 16bine  Bora aldı + sunroofu var 200binde komple boyalı 2 parça değişenli 1 yılda 3000 tl masraf yaptı hala bana göre birsürü eksigi var ona regmen araba toplamda 19 a geldi  hesabını sen yap en büyük tavsiyem  fazla ver alırken temizini orjinalini al.

eren kardesım bızde temız olsun ıkı kurus fazla olsun kafasındayız ınsaallah guzel bı tane buluruz
kendin bakabileceklerin;

*öncelikle bir yerden su almış mı, su lekesi kabarması var mı ona bak

*lpg var ise tankın oralarda paslanma var mı ona bak

*yine lpg var ise hem benzinde hem lpgde sürüşünü ayrı ayrı test et, mesela üst devirde benzine geçiyor mu,silkeliyor mu ona bak

*ufak tefek hız tümseklerine gir, frene bas çek yap, lık lık ses geliyor mu ona bak ön takımdan

*otomatik ise bir rampaya çek, biraz dik olsun, aracı d ye al, geri kaçırıyorsa alma ama çok az bir kaçırma yaşından ve motorun sıcaklığına bağlı olarak normal olabilir,  akma çoksa uzak dur

*yine otomatikse birazcık üst devir çevir, bir üst vitese geçmeden önce, geçerken silkeliyorsa pek tavsiye etmem.

*sunroofluysa bir kaç kere aç kapa, hem yukarı kaldır, hem geriye doğru aç, tak tuk ses geliyorsa sıkıntısı var, bi yerde açık kalabilir, fiyattan düş.

ustana baktıracakların zaten standart kaporta boya, beyini bilgisayara bağlatma, lifte kaldırma, motor üfleme testi bunlar olur.
dedıklerını yazıyorum bugun bı tane bakacaz ogleden sonra tek tek yukarıdakıler kontrol edılecek cook tesekkurler

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2012, 13:03:20 »
lpg tankının oralarda paslanma olması neye ısarettır tankın yasına mı yoksa su olayına mı :( :(

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2012, 13:09:25 »
yanlış montajdan su alma olayına,o tank kolay kolay deforme olmaz

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2012, 21:10:00 »
yanlış montajdan su alma olayına,o tank kolay kolay deforme olmaz
:tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2012, 11:57:00 »
gecen gun pazarda 122 bınde 2004 model grı renk bı golf 4 bulduk lpgsız ıyıce baktık heryerıne temız gorunuyodu 24.500 den 23.500 cektık  ama lpg takılacak felan yıne masraf olacak dıye 23 e zorladık olmadı sımdı beklemede ne yapsak alınır mı 23.500 e acaba

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2012, 12:05:52 »
piyasada temiz golf yok ya temiz olanlarda çok para istiyor. bende baktım bi ara borayı satıp golf almayı düşündüm ama baktığım araçlar çok pahalı 25 isteyen bile var hatta 27 isteyen de var.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2012, 15:43:15 »
gecen gun pazarda 122 bınde 2004 model grı renk bı golf 4 bulduk lpgsız ıyıce baktık heryerıne temız gorunuyodu 24.500 den 23.500 cektık  ama lpg takılacak felan yıne masraf olacak dıye 23 e zorladık olmadı sımdı beklemede ne yapsak alınır mı 23.500 e acaba
comfort mu pasıfic mi oldugunu belirtmemissin. Eger comfortsa  1dk bekleme al
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2012, 16:01:23 »
comfort mu pasıfic mi oldugunu belirtmemissin. Eger comfortsa  1dk bekleme al
evet comfort du ama bı yanlıslık oldu golf 5 tı baktıgımız arac... bıde bunların comfortları mı ust pasıfıc mı ????

Çevrimdışı cgty.ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2012, 16:11:09 »
comfort üst tabiki 2001 üstü almanı öneririm 8V 16V olayı var 2003 1,6  highline var onlara bak bence esp hız sabitleme ısıtmalı koltuk bile olanı var 23,000 civarı onlarda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2003-model-vw-golf-highline-otomatik-vites-71009401/detay

bu ilandaki arabda olan özellikler var :)
« Son Düzenleme: 16 Mart 2012, 16:13:31 Gönderen: cgty.ank »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2012, 20:40:47 »
evet comfort du ama bı yanlıslık oldu golf 5 tı baktıgımız arac... bıde bunların comfortları mı ust pasıfıc mı ????

golf5 te pacific ne geziyor?golf5 primline bile olsa 23500 güzel fiyat

comfort tam olarak pacificten üst değil, pacificin görsel, comfortun konforsal artıları var.pacificte sunroof olabilirken, comfortta olmayabiliyor

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2012, 00:11:12 »
golf5 te pacific ne geziyor?golf5 primline bile olsa 23500 güzel fiyat

comfort tam olarak pacificten üst değil, pacificin görsel, comfortun konforsal artıları var.pacificte sunroof olabilirken, comfortta olmayabiliyor
yalnız bu fıyata 1500 tl lpg de eklenınce 25 oluyo bızı asıyo sıkıntı orada
comfort üst tabiki 2001 üstü almanı öneririm 8V 16V olayı var 2003 1,6  highline var onlara bak bence esp hız sabitleme ısıtmalı koltuk bile olanı var 23,000 civarı onlarda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2003-model-vw-golf-highline-otomatik-vites-71009401/detay

bu ilandaki arabda olan özellikler var :)
yanı 2001 ustlerının hepsı 16v mınasıl anlıcaz bunu??