Gönderen Konu: devir 1500 ile 2000 arası gidip geliyor  (Okunma sayısı 5042 defa)

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
devir 1500 ile 2000 arası gidip geliyor
« : 13 Mart 2012, 22:39:40 »
arkadaşlar akşam eve gelmek için arabayı calıştırdıgımda devir göstergesi 1500 ile 2000 devir arası kalıyor düşmüyor ne olabilir yardım lütven

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: devir 1500 ile 2000 arası gidip geliyor
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2012, 22:52:18 »
adaptasyon denedinizmi hic

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2012, 22:57:30 »
benimde başıma geldi kötü benzinden boğaz kelebeği kirlenmişti temizleyip adaptasyon yaptılar benimki düzeldi

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2012, 23:02:59 »
temizlettirip adaptasyon yaptırdıgınızda sorununuz çözülecektir.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2012, 23:20:27 »
adptasyonu nerde yaptırcam varmı istanbulda önere bileceginiz iyi bir tamirci arkadaşlar

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2012, 12:33:26 »
6n 16v Pololara adaptaston yaptırılamıyor, öyle bir seçenek yok :) Adaptasyon yapılmıyor bizim motorlara. Adaptasyon yapıyorum diye sadece beyini resetliyor ustalar, başka şey yok. Yakın zamanda akü söktünüz ya da beyni sıfırlayacak bir şey yaptınız mı? Değişik çözümler önerebilirim size, 1 ay kadar önce bende de aynıydı deli ediyordu artık beni. Araç hareket halindeyken gaz veriyor, durunca belirli bir süre sonra gaz vermeyi kesiyor sanırım  sizde de.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2012, 22:53:57 »
aynen dedigin olay akü sökmedim hiç bir anda oldu  arabadan soguyacam artık gazın sesini duymamak için teyibin sesini acıyorum  sen nasıl düzeltin valla yardımcı olursan sana cok dua ederim

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2012, 02:20:31 »
Benim çözümüm şans işi oldu ama pat diye çözüldü. Araba manyak gibi 1500-1700 devir gidip geliyor kafamı şişiriyordu artık. En son Ankara buluşmasında motor çalışır haldeyken distrubitörün açısını değiştirdim, (zaten başka sebepten kurcalıyordum) bir baktım devir sabitlendi, gidip gelmeler bitti. Daha önce aküyü sökünce devir bozulması yapmış, 1 hafta kadar böyle devam edip normale dönmüştü.

Eğer elinizden böyle şeyler geliyorsa ilk önce buji kablolarını bloktan çıkartıp daha sonra distrubitörün üst plastik kapağını sökün. Distrubitörün ilk halini işaretleyin ki işe yaramazsa ilk ayara döndürebilesiniz. Sonra 2 adet alyan uçlu ayar vidasını gevşetin, buji kablolarını takın ve aracı çalıştırın. Distrubitörün açısını + veya - yönde hafif hafif rolantiyi dinleyerek değiştirin. Motorun kasılmadan rahatça çalışması lazım. Eğer açı + veya - yönde fazla değişirse motor kasılarak çalışmaya başlar, titreşim aşırı artar, anlarsınız yani. En fazla 0,5 cm aşağı yukarı değiştirin, zaten düzelirse o aralıkta düzelmesi gerekiyor. Düzelmez ise eski ayarına getirip vidaları tekrar sıkın.

Bunu hiçbir çareniz kalmazsa yapın çünkü neden düzeldiğinin mantığını hala çözemedim ben de. Saçma gibi de gelebilir tabii :) Yaptığım şey ile kendi aracımdaki distrubitörü sorunlu çalışırken şans eseri düzeltmiş de olabilirim, başka şey de. Yani ben de bilmiyorum :) Ama sürpriz bir biçimde düzeldi ve bozulmadı.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 02:21:32 Gönderen: atego »

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2012, 12:29:19 »
Benim çözümüm şans işi oldu ama pat diye çözüldü. Araba manyak gibi 1500-1700 devir gidip geliyor kafamı şişiriyordu artık. En son Ankara buluşmasında motor çalışır haldeyken distrubitörün açısını değiştirdim, (zaten başka sebepten kurcalıyordum) bir baktım devir sabitlendi, gidip gelmeler bitti. Daha önce aküyü sökünce devir bozulması yapmış, 1 hafta kadar böyle devam edip normale dönmüştü.

Eğer elinizden böyle şeyler geliyorsa ilk önce buji kablolarını bloktan çıkartıp daha sonra distrubitörün üst plastik kapağını sökün. Distrubitörün ilk halini işaretleyin ki işe yaramazsa ilk ayara döndürebilesiniz. Sonra 2 adet alyan uçlu ayar vidasını gevşetin, buji kablolarını takın ve aracı çalıştırın. Distrubitörün açısını + veya - yönde hafif hafif rolantiyi dinleyerek değiştirin. Motorun kasılmadan rahatça çalışması lazım. Eğer açı + veya - yönde fazla değişirse motor kasılarak çalışmaya başlar, titreşim aşırı artar, anlarsınız yani. En fazla 0,5 cm aşağı yukarı değiştirin, zaten düzelirse o aralıkta düzelmesi gerekiyor. Düzelmez ise eski ayarına getirip vidaları tekrar sıkın.

Bunu hiçbir çareniz kalmazsa yapın çünkü neden düzeldiğinin mantığını hala çözemedim ben de. Saçma gibi de gelebilir tabii :) Yaptığım şey ile kendi aracımdaki distrubitörü sorunlu çalışırken şans eseri düzeltmiş de olabilirim, başka şey de. Yani ben de bilmiyorum :) Ama sürpriz bir biçimde düzeldi ve bozulmadı.
güzel paylaşım olmuş arkadaşım :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2012, 23:57:55 »
benim servise gittim bugün  önce bogaz kelebegini söküp temizledi sonra taktı olmadı  tekrar cıkartıp busefer komple dagıttı içindeki elektronik devreyi cıkarttı leyimlerini yeniledi tabi bende dogum hane kapısında bekleyen baba adayları gibi heycanlı ya tekrar toplayamassa düşüncesi bi yandan usta beni şaşırtmadan topladı taktı şimdi eskisinden daha verimli oldu cok güzel calışıyo cıkarken borcum ne dedim ne borcu ne yaptım dedi :D  acayip sevindim valla yinede yardımlarınız için cok teşekkür ederim inşallah bidaha böyle bi sorun yaşamayız

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2012, 01:20:13 »
Geçmiş olsun, sevindim ciddi birşey çıkmamasına. Bir de zorunlu olmadıkça aküyü sökme ne olur ne olmaz :)