Gönderen Konu: atiker lpg kullanan arkadaslar  (Okunma sayısı 18279 defa)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: atiker lpg kullanan arkadaslar
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2012, 00:50:11 »
dur bakalim iyice bi arastiriymda planlar uyarsa taktiricam ins  :)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #15 : 24 Mart 2012, 01:08:56 »
arkadaşım bende atiker vardı enjektörleri kırmızıydı geçen sene gaz 1,90-2 lirayken 30-32 kuruş yakıyordum atikere git gel en sonunda yeni bir enjektör getirmişler çok yakan araçlar için horizon tip mi ne diyorlar benim enjektörleri onunla değiştirdiler şak diye 22-25 kuruşa düştü yakıtım, 
+1 yakıt düşmesi + bende geçen mayıs ayında takırdığım zaman stop etme problemi vardı orca arkadaşın dediği horizon tip enjektörlerle değişince herşey benzin ayarlarına döndü araç saat gibi ve gerçekten benzinden farkı yok kesinlikle horizon tip (siyah olan) enjektör taktır. ayrıca taktırmaya karar verdiğin ustayla görüş bizim pololarda en iyi performansı alman için manifolda en yakın yer olan motor üst kapakla hava filtre kutusu arasına takılıyor enjektörler, böylece hortumlar çok kısa olup performansdan ödün vermiyorsun aklında olsun arkadaşım.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Mart 2012, 01:20:26 »
+1 yakıt düşmesi + bende geçen mayıs ayında takırdığım zaman stop etme problemi vardı orca arkadaşın dediği horizon tip enjektörlerle değişince herşey benzin ayarlarına döndü araç saat gibi ve gerçekten benzinden farkı yok kesinlikle horizon tip (siyah olan) enjektör taktır. ayrıca taktırmaya karar verdiğin ustayla görüş bizim pololarda en iyi performansı alman için manifolda en yakın yer olan motor üst kapakla hava filtre kutusu arasına takılıyor enjektörler, böylece hortumlar çok kısa olup performansdan ödün vermiyorsun aklında olsun arkadaşım.
tesekkur edrim tavsiyelre dikkat edicem  :tamamdir

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Mart 2012, 01:23:37 »
Ostim de Üstün Oto da taktırdım bende. Ama benim taktırdığım yer 3 sene önce 16v Polo lar dışındaki Polo lara takmıyorlardı sorun çıkartıyor diye, şu an nasıl bilmiyorum.  Benim aracı da reddetmişlerdi başta ama 16v olduğunu öğrenince kabul ettiler ve hazır yazılımın değerlerini benim arabaya göre değiştirip yüklediler. Birkaç ay öncesine kadar çok memnunken bakıma gittiğim yerdeki mühendis bayan bu niye böyle deyip yazılımı bozdu ve şimdi eski performansı yok. Yakıtım 100 km de 8 litre civarı, ara ara gaza gelmeler dahil. Performansı eski haline göre düşse de yakıtından çok memnunum.
kırmızı enjektörlerde sorunum varken yazın ankaraya kayınpederlere gelmiştim oda beni bu üstün otogaza götürdü orada karburatörlü araçlara çok iyi ayar yapan bir usta vardı onun ahbabı idi (bir önceki sene uno vardı bende onun ayarınıda bu usta yapmıştı satana kadar dokundurmadım çok iyiydi) dedikki sıralı sistemide o çözer gittik o usta yoktu diğerlerine durumu anlattım horizon tip enjektörü söyledim inandıramadım ya arabayı satacan yada böyle binecen dediler o bayan geldi bilgsayarı bağladı bi ayar yaptı yakıtı artırdı sağolsun, tokata dönünce horizon taktırdım ve araç eski haline döndü diyeceğim oki herkeze her ustaya inanmayın sende oraya ayar yaptırma arkadaşım ankarada çok iyi yerler vardır eminim zaten ankarayı çok sevmemdeki diğer bir neden araçla ilgili herşey elinin altında. keyifli sürüşler.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Mart 2012, 01:24:18 »
tesekkur edrim tavsiyelre dikkat edicem  :tamamdir
rica ederim herzaman ;)
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KaM-oD

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Mart 2012, 20:58:39 »
arkadaşlar merhabalar. ben bu sitede yeniyim alper saolsun üye olduk  :) şimdi benim poloda da tüp var ama stop porblemi oldukça fazla. ne yapmamı önerirsiniz? bu horizon tip enjektörlerle bu tür problemler çözülüyor mu? şimdiden saolun

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Mart 2012, 21:02:24 »
arkadaşlar merhabalar. ben bu sitede yeniyim alper saolsun üye olduk  :) şimdi benim poloda da tüp var ama stop porblemi oldukça fazla. ne yapmamı önerirsiniz? bu horizon tip enjektörlerle bu tür problemler çözülüyor mu? şimdiden saolun
senin tupun markasi neymis la

Çevrimdışı KaM-oD

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2012, 21:07:30 »
tomasetto sıralı sistemmiş başkan
« Son Düzenleme: 24 Mart 2012, 21:08:10 Gönderen: KaM-oD »

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Mart 2012, 21:18:22 »
tomasetto sıralı sistemmiş başkan
bi sor bakalim baska tip enjektor varmi ellerinde

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Mart 2012, 20:39:49 »
kırmızı enjektörlerde sorunum varken yazın ankaraya kayınpederlere gelmiştim oda beni bu üstün otogaza götürdü orada karburatörlü araçlara çok iyi ayar yapan bir usta vardı onun ahbabı idi (bir önceki sene uno vardı bende onun ayarınıda bu usta yapmıştı satana kadar dokundurmadım çok iyiydi) dedikki sıralı sistemide o çözer gittik o usta yoktu diğerlerine durumu anlattım horizon tip enjektörü söyledim inandıramadım ya arabayı satacan yada böyle binecen dediler o bayan geldi bilgsayarı bağladı bi ayar yaptı yakıtı artırdı sağolsun, tokata dönünce horizon taktırdım ve araç eski haline döndü diyeceğim oki herkeze her ustaya inanmayın sende oraya ayar yaptırma arkadaşım ankarada çok iyi yerler vardır eminim zaten ankarayı çok sevmemdeki diğer bir neden araçla ilgili herşey elinin altında. keyifli sürüşler.

Aynen o bayan her ne kadar teknik bilgi sahibi ve makina mühendisi de olsa (saygı duyuyorum) tecrübesiz ve bu tür şeyler gerçekten diplomadan çok yetenek, tahmin ve bilgi birikimi gerektiren şeyler. O yüzden artık uzak duruyorum oradan, tanıdık ve kendimi anlatabileceğim bir yere gideceğim bundan sonra ayar için.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Mart 2012, 13:09:29 »
Aynen o bayan her ne kadar teknik bilgi sahibi ve makina mühendisi de olsa (saygı duyuyorum) tecrübesiz ve bu tür şeyler gerçekten diplomadan çok yetenek, tahmin ve bilgi birikimi gerektiren şeyler. O yüzden artık uzak duruyorum oradan, tanıdık ve kendimi anlatabileceğim bir yere gideceğim bundan sonra ayar için.
:tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Mart 2012, 16:36:57 »
arkadaşlar bu atiker çok mu problem veriyor her yerde bir şikayet bizim arabalara gitmez diyen oldu

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Mart 2012, 18:22:01 »
arkadaşlar bu atiker çok mu problem veriyor her yerde bir şikayet bizim arabalara gitmez diyen oldu
hepsini okursaniz cesitli cozum yollari var
bende arastiriyorm ve bence en mantiklisi atiker diger markalarda cozum bulmak cok zorken atikerde bi enjektor degisimi ile sorun cozuluyo
konu acmssiniz servisi kalmadi diye bence en azindan servis agi genis bi marka kullanmak lazim

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Mart 2012, 20:30:04 »
Atiker en çok satılan lpg kiti olduğundan, satışına oranla şikayet sayısı fazla sayılmaz.