Gönderen Konu: İç plastik aksamın boyanması RESİMLER EKLENDİ ve kapılarda boyandı !!! SAYFA 2  (Okunma sayısı 15743 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün aracın içindeki plastik aksamı polisan marka mat siyah ile boyadım.Size şu kadarını söyleyebilirim ki fabrikadan çıktığı günkü gibi oldu. uygun bir zamanda resimde eklerim. Boyadıklarım ise...

Kapı iç kolları ve Ayna ayarlama düğmesinin çerçevesi

Ön göğüslük üzerindeki hoparlör ve havalandırma parçası
Dikiz aynalarının içeride kalan kısmındaki üçgen siyah parça
Orta kısımdaki havalandırma ızgaraları ve içindeki yönlendirme parçaları
Yanlardaki havalandırma ızgaraları ve içindeki yönlendirme parçaları

El freni altındaki çerçeve parçası

Sigorta kutusunun kapağı
Kapılardaki hoparlör kapakları

Cam açma düğmelerinin ortasındaki kapak ve Klima çerçevesi

Size tek tavsiyem eğer yapacaksanız sökerken dikkatli olun. Zira tırnakları kırarsanız japon ile tutturmak zorunda kalabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 08:11:48 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: İç plastik aksamın boyanması
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2012, 18:01:35 »
hayırlı olsun, foto bekliyoruz  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2012, 20:01:24 »
hayirli olsun peki puturlu dokuda bozlma oldumu

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2012, 21:20:12 »
iç kapı kollarını kapı açma kolunu ve ayna ayarlama yerini bende boyamayı düşünmüştüm, ancak bu kısımlarda boya çıkması olmuyor zaten, çizikler çok fazla ve bu çizikler sade boya ile kapanmadan önce ancak iyi bi zımpara ile kaybolur gibi, birde bu kısımlar çok kullanılan yerler, sürekli el sürerek kısa sürede boya çıkması sonucu daha kötü dururlar gibi geldi bana, kullandığınız boyanın zamanla çıkma durumu nedir bunu bilmek lazım , aslında bu kapı açma kolu ve ayna ayarlama düğmesinin altındaki plastiklerin sıfırı olsa hiç düünmeden alırdım, çünkü bu kısımlar çok göz önünde duruyor ve göze batıyor, sorduğum birkaç kişi bunların sıfırını bulamazsın demişti, çıkmacılara bakmak lazım ama onlardada pek temiz bulunacağını sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2012, 21:22:52 Gönderen: frht »

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
Ynt: İç plastik aksamın boyanması RESİMLER EKLENDİ
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2012, 08:16:29 »
Arkadaşlar malesef elimde sadece telefon kamerası olduğu için net çekemedim fotoğrafları. Ancak sizi temin edebilirmki bu sabah arabama binen 3 kişininde tepkisi şu oldu...."Ooooo kapı kolu vs. yapmışız"  :sevgi:
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 08:19:53 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2012, 08:17:22 »
hayirli olsun peki puturlu dokuda bozlma oldumu

Kardeşim el freni çerçevesinin görüntüsü soruna en iyi yanıt olacak parçadır. Bozulma değil düzelme oldu  :)

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2012, 08:19:14 »
iç kapı kollarını kapı açma kolunu ve ayna ayarlama yerini bende boyamayı düşünmüştüm, ancak bu kısımlarda boya çıkması olmuyor zaten, çizikler çok fazla ve bu çizikler sade boya ile kapanmadan önce ancak iyi bi zımpara ile kaybolur gibi, birde bu kısımlar çok kullanılan yerler, sürekli el sürerek kısa sürede boya çıkması sonucu daha kötü dururlar gibi geldi bana, kullandığınız boyanın zamanla çıkma durumu nedir bunu bilmek lazım , aslında bu kapı açma kolu ve ayna ayarlama düğmesinin altındaki plastiklerin sıfırı olsa hiç düünmeden alırdım, çünkü bu kısımlar çok göz önünde duruyor ve göze batıyor, sorduğum birkaç kişi bunların sıfırını bulamazsın demişti, çıkmacılara bakmak lazım ama onlardada pek temiz bulunacağını sanmıyorum.

Kullandığım boyanın özel bir durumu yok. Sadece polisan marka olacak.yüzeyi iyice temizledikten sonra kurumasını bekleyip rüzgar almayan bir yerde EN AZ 30 CM uzaktan sıkacaksınız.

Çevrimdışı 16f0010

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2012, 08:28:28 »
şu kalarifer düğmelerinin sökülüşünü de anlatsaydın süper olurdu yanmayan lambalar için

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2012, 08:34:35 »
Arkadaşlar bundan sonraki hedefim kapı içindeki plastik aksamı komple siyaha çevirmek...Fikirlerinizi bekliyorum. Güzel olacağından şüphem yok. Zira fabrikadan çıktığında zaten siyahmış. 14 sene geçince griye dönmüş  ;D

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2012, 08:36:04 »
şu kalarifer düğmelerinin sökülüşünü de anlatsaydın süper olurdu yanmayan lambalar için

Kardeşim klima çerçevesinin altına ince bi bıçak sokup hafifçe kanırttığında çıkıyor zaten. Ama çok dikkatli sökmen lazım. Tırnakları kırma. Eğer kırarsanda kaybetme japonla yapıştır yine işini görür... ;)

Çevrimdışı 16f0010

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2012, 09:01:20 »
Kardeşim klima çerçevesinin altına ince bi bıçak sokup hafifçe kanırttığında çıkıyor zaten. Ama çok dikkatli sökmen lazım. Tırnakları kırma. Eğer kırarsanda kaybetme japonla yapıştır yine işini görür... ;)
Eyvallah sağolasın

Çevrimdışı relaxizmir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2012, 14:02:20 »
Bu arada arkadaşın biri özelde boya kod numarasını sormuştu.Burada belirtmekte de fayda var. "Polisan 526 Mat Siyah"

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2012, 15:30:10 »
Bu arada arkadaşın biri özelde boya kod numarasını sormuştu.Burada belirtmekte de fayda var. "Polisan 526 Mat Siyah"

Hocam eline sağlık çok güzel olmuş peki aşamaları detaylı anlatabilirmisin mesela zımparan kaçlıktı kaç kat boya attın katlar arasında ne kadar bekledin kapı kolları nasıl sökülür anlatabilirmisin?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı 16f0010

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2012, 16:00:26 »
Casati Mat Siyahta güzel duruyor ben Golf V kapı kolunda uyguladım