Gönderen Konu: arabam çalışırken inliyor  (Okunma sayısı 15656 defa)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
arabam çalışırken inliyor
« : 06 Nisan 2012, 20:23:01 »
arabayı çalıştırırken inilti geliyor ışıklar sönene kadar bekliyorum ama ışıklar söndükten biraz sonra inilti kesiliyor sonra çalıştırıyorum sebebi ne olabilir...BİR de dün sormuştum bu soruyu başka bilgisi olan varmı ? vw bora pasific 2004 modelini kullanıyorum. arabam gazlı gaza aldığımda eksozdan kesik kesik (pot pot) ses geliyor ve su atıyor arabanın motoru titriyor araba sallanıyor ve gaz yemiyor sonra motor ikazı veriyor 4 veya 5 kere çalıştırıp istop ettinmi araç kendine geliyor ustama götürdüm boğaz kelebeğini temezlet dedi temizlettim değişmedi 4 bujiyi değiştim 4. bobini değiştim hiç değişen olmadı bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa kafayı yiyecem...

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Ynt: arabam çalışırken inliyor
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2012, 22:01:23 »
lpg beynine baktırdınız mı?belki bi pc den bi ayar isteyebilir.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2012, 22:06:29 »
LPG ENJEKTÖRÜ DİYORUM %90..
baktırmanda fayda var...
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2012, 22:08:12 »
vallahi alper kardeş bu lpg yi ya yok edicem yada adam gibi bir usta bulup yaptıracam da adam gibi usta yok buralarda :))

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2012, 22:09:11 »
samet memleketteki ustama sordum oda lpg enjektörlerinden dir dedi baktıracam inşallah düzelir saol..

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2012, 22:13:05 »
LPG ENJEKTÖRÜ DİYORUM %90..
baktırmanda fayda var...

ben 15 tatilde konyada atiker bayinde değiştirdim lpg enjektörlerini.bi tanesi patlamış çok ses yapıyordu.çalıştırmada sorun yoktu sadece ara hızlanmalarda araç kendini atmıyordu.ama çoğu bozuksa bişi diyemem.

bende çok sevmiyorum lpg yi ama benzinin 4,70 olduğu bir ülkede bizim araçlara kesinlikle benzinle binilmez.siz hangi şehirdesiniz?lpg markası nedir?

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2012, 22:20:34 »
ben edirnedeyim arabayı alalı 2 ay oldu lpg markası atiker benim arabanın enjektörlerinden araba çalışınca çok ses geliyor ustam ( niğde deki)enjektörlerinden dir dedi biri tıkanmış olabilir dedi gaz geçişlerinde bir sıkantı yok ama gaza geçtimi araba kafayı yiyor :) titremeye sallanmaya devir saati yukarı aşağı gitmeye başlıyor sonra gaz yemiyor :))) arabayı yakasım geliyor tabi bunları yapınca hatta yazarken bile yakasım geldi :)))

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2012, 22:27:26 »
ben enjektörleri değiştirdim.lpg filtreside değişti 150 tl sıkışmış.şimdi araç Allah a şükür ii.çok sıkıntı etmene gerek yok.

atiker bayii yok mu orada?bi pcye bağlat sorun ortaya çıkar.ıfak tefek sorunlar can sıkar ama aracından zevk almaya bak.

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2012, 22:31:37 »
burda hiç bir şey yok ne atiker bayii nede başka bir şey buranın ilçesinde sağlam bir usta var dediler ona gösterecem aracı bakalım o usta ne diyecek yani benim araca kaç lira sıkışmış ?  benim araç pasific  2004 model severek aldım ilk aldığımda çok mutluydum ama bu sorunlar çıkınca canımı sıkıyor..

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2012, 22:39:10 »
üstad bulunduğun ilçeye yakın bir ilede de mi yok atiker bayii? yada edirne sana kaç km? edirne uzak değilse gidebilir misin?orada olması lazım.

bende yozgatın minik bi ilçesindeyim ama bana 30 km uzaklıkta büyük ilçe var orada atiker bayii mevcut.yada 70 km  ilerde yozgat merkez var.

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2012, 22:24:01 »
alper ben edirnede merkezdeyim burada adam gibi bir usta yok ilçede varmış ona götürücem arabayı edirnede gazcıya gittim adam dönübte sen kimsin bile demedi slm verdim slmı bile almadı bunlara para vermem ben ALLAH büyük konuşturmasın tabi :)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Nisan 2012, 21:34:43 »
volkan senin muhtemelen enjektör bağlantı sıralamasıda yanlış.. aynı sıkıntı bendede wardı. lpg'ye alınca arabayı saldırmaya hazır haywan gibi sallanıyordu. kabloları sıralamayı düzenledik sıkıntı bitti çok şükür.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2012, 10:58:02 »
bende de vardı geçen aylarda enjektörleri değiştirdiler sorun hallolmuştu ama dün yine yaptı ama bende benzinde de var o sallantı ama benzinde hafif var lpgde çok aşırı sallıyor.. ayrıca dün şehir dışına da çıktım çekmedi araba ya atmıyor kendini ...
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2012, 10:59:21 Gönderen: caner4 »
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı serdar6055

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2012, 15:05:20 »
bende de vardı geçen aylarda enjektörleri değiştirdiler sorun hallolmuştu ama dün yine yaptı ama bende benzinde de var o sallantı ama benzinde hafif var lpgde çok aşırı sallıyor.. ayrıca dün şehir dışına da çıktım çekmedi araba ya atmıyor kendini ...

Bu sallantı tüm boraların kronik sorunu galiba. Benim de araba ara ara kaplan kesiliyor bazen bakıyorum 2. viteste gazı köklüyorum cortluyor.. Anlmadım gitti. Hani herzaman yapsa kesin sorun var dicem ama ara ara yapıyor. Şu sallantı olayına gıcık olmaya başladım zaten.