Gönderen Konu: kapı switch i ile ilgili sorun bitmiyor yardım lütfen  (Okunma sayısı 6380 defa)

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
arkadaşlar geçenlerde ön kapıların switchlerini  değiştirttim fakat sol ön kapı yine  aynı sorunu veriyo  ama  aracı yıkayınca tekrar  çalışıyo   bi gün çalışıyo  ertesi gün  yeniden aynı sorun devam  ediyor   bilgisi olan varsa   yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı switch i ile ilgili sorun bitmiyor yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2012, 21:13:58 »
bak kardeşim bu sorun hemen hemen bütün arkadaşlarda var benimkide arabayı yıkayınca çalışmıyor kuruyunca çalışmaya başlıyordu. sorunu önce sigortaların bazen gevşemesinden yapar kapıyı açıp kapadıkçı sigorta yerinden oynar çalışmaz daha sonra çalışır. bu basit çözüm. AMA KESİN ÇÖZÜMÜ YAZIYORUM BİR DAHA DA BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞMAYACAĞINA GARANTİ EDERİM SANA BİRAZ MANTIKSIZ GELEBİLİR BELKİ DENE GÖR BEN ÖYLE YAPTIRDIM USTAMA KAPI SİVİCİ SÖKTÜRE TAKTIRA BENDE BIKTIM USTAMDA EN SONUNDA KAPININ SİVİCİ BİR DİŞİ BİR ERKEKTEN İBARET DEYİL Mİ EVET ÖYLE E OZAMAN SİVİÇLERİ İPTAL ET KES SİVİCLERİN UCUNDAN KABLOLARI DİREK RENGİ RENGİNE BAĞLA BANTLA KURTUL BU DERTTEN
kerim_dikmen

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2012, 21:19:03 »
hımm  denenebilir, 
ama işte onun için yine ustaya gitmek lazım değil mi
çünkü  kapı döşemesinin  tamamen sökülmesi lazım. fakat kısa devre var galiba araçta  çünkü yıkayınca aracı   kuruyana kadar çalışıyo   bu zıkkım  switch.
sigorta kutusuna baktım hangi sigortanın kapı switchi ile alakalı  olduğunu çözemedim tabi doğal olarak.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2012, 21:25:29 »
bak kardeşim bu sorun hemen hemen bütün arkadaşlarda var benimkide arabayı yıkayınca çalışmıyor kuruyunca çalışmaya başlıyordu. sorunu önce sigortaların bazen gevşemesinden yapar kapıyı açıp kapadıkçı sigorta yerinden oynar çalışmaz daha sonra çalışır. bu basit çözüm. AMA KESİN ÇÖZÜMÜ YAZIYORUM BİR DAHA DA BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞMAYACAĞINA GARANTİ EDERİM SANA BİRAZ MANTIKSIZ GELEBİLİR BELKİ DENE GÖR BEN ÖYLE YAPTIRDIM USTAMA KAPI SİVİCİ SÖKTÜRE TAKTIRA BENDE BIKTIM USTAMDA EN SONUNDA KAPININ SİVİCİ BİR DİŞİ BİR ERKEKTEN İBARET DEYİL Mİ EVET ÖYLE E OZAMAN SİVİÇLERİ İPTAL ET KES SİVİCLERİN UCUNDAN KABLOLARI DİREK RENGİ RENGİNE BAĞLA BANTLA KURTUL BU DERTTEN

Tam olarak anlatabilir misiniz? Öyle olduğu zaman kapı eşği aydınltması, tavan lambası sürekli yanmayacak mı? Ya da hiç mi yanmayacak?

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2012, 21:29:29 »
Tam olarak anlatabilir misiniz? Öyle olduğu zaman kapı eşği aydınltması, tavan lambası sürekli yanmayacak mı? Ya da hiç mi yanmayacak?

evet   sanki sürekli yanar gibi geliyo

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2012, 21:30:41 »
valla arkadaşım daha önce hiç sökmediysen kapı döşemesini ilk sökmede zor gelebilir fakat ben ustam söke taka yanında ben de vardım artık öğrendim. aslında çokta zor deyil kapıdaki cam indirme kaldırma kumandasını sökecen kapı tutma kolunu sökecen en altta iki vida var onu sökecen daha sonra alttan kendine doğru cekince sekmanlardan kapı kurtulunca hedefe ulaştın sivici görürsün zaten kes at siviçleri düz bağla kabloları bak nasıl çalışıo  hepsi yanacak zaten kapı eşiği lambası sönünce tavan lambalarıda doğal olarak onlarda sönüyor iş kapı eşiğinde bitiyor zaten
kerim_dikmen

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2012, 21:32:53 »
eski halini alacak kapıları açtığında kapı eşiği ve tavan lambaları yanacak sen aracın içine girdiğinde kapı kapanınca kapı eşiği sönecek tavan labası anahtarı çevirene kadar yanık kalacak ama bunları yapmadan önce mutlaka sigortalarını kontrol et belki sigortadandır. boşuna siviç işini iptal etmemiş olursun
kerim_dikmen

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2012, 21:35:49 »
tavan lambası ve kapı eşiği lambasının hangi numaralı sigorta olduğnu tam olarak bilemeyeceğim ama onun da kolayı var sigortaları tek tek deneyerek sök tak söktüğünde tavan lambası sönen sigorta doğru sigortadır. sigortanı mutlaka kontrol et sigorta hatasını da genellikle kış aylarından çıkarken havaların birden ısınmasıyla yapıyor nemli dipler kuruyunca oksitleme meydana geliyor ve temassızlıktan bu sorunlar çıkıyor
kerim_dikmen

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2012, 21:37:31 »
zaten bu golflerin elektiriksel sorunlarından bıktım daha önceki aracım 97 toyota corolla gli ydi inanın üç yıl bindim sanayi yüzü görmedim. ne kadar çok özellik o kadar başa bela ah toyotam ah
kerim_dikmen

Çevrimdışı m.dinckal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2012, 21:50:54 »
valla doğru şefim 
elektronik özellik ne kadar artarsa o kadar  sıkıntı arkadaş  ya
bakacaz inşaallah  çözüm bulabiliriz  bi şeyler yapacaz artık   off offf

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2012, 22:09:05 »
Ya arkadaşlar yapmayın. Japonlarda sorunsuzluk adına araca hiçbirşey eklemiyorlar ki. 2006 Corollaya bindim aynalara bir baktım manuel. Ben şoklardayım. Golf- Boranın en boş donanımında bile aynalar elektriklidir.