Gönderen Konu: Polo şanzıman tamiri  (Okunma sayısı 19431 defa)

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
Polo şanzıman tamiri
« : 18 Mayıs 2012, 23:41:59 »
Arkadaşlar 1.4 sportline şanzımandan ses geliyordu rolantide debriyaja basınca ses kesiliyor.Fakat giderken ses çıkarmıyor.Komple şanzıman söküldü dişliler kontrol edildi (2 günüm gitti) benzinle yıkanıp takıldı prizdirek bilyelerinde problem yok grup bilyesi değişti 1 tane bide prizdirek iç bilye şanzıman toplanıp takıldı ses azaldı ama hala kesilmedi :( sorun ney olabilir arkadaşlar????? bilen veya başına gelen varsa yardımlarınızı beqliyorum....

Çevrimdışı frht

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo şanzıman tamiri
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2012, 13:19:41 »
belki içerden değiş dışardan ses geliyordur, şanzıman çalışırken titreşir doğal olarak, bu esnada şanzımana yakın parçalarda vida gevşemesi vs oldu ise titremeden dolayı ses çıkarabilir...

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2012, 13:07:01 »
aynı durum bende de var. neden oluyormuş. bir de bu işlem kaça patladı ve nerede yaptırdınız .telefonda olsa iyi olur ben de ziyaret edebilirim ustayı.

Çevrimdışı sniper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2012, 19:06:53 »
bende cok merak ediyorum aynı sorunu bende yaşıyorum.Bu problem kronik bir arıza olduğu kesin.Debriyaj problemi olduğunu sanıyordum.benim ustamda şanzıman dedi ama pek detaya girmedi açıkcası cobbix arkadaşımız şanzımanı baya elden geçirmiş o zaman sorun nerden kaynaklanıyor_??? araba sabahları motor soğukken genelde yapıyor. öğlen sıcaklığında ses yok.Çok ilginç bu ses problemini çözen varsa neden kaynaklandığını yazssın allah rızası için

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2012, 00:19:11 »
aynen arkadaşım katılıyorum sana dişlilerde bilyelerde problem yok 5. vites dişlisinin oradan geliyor ses  ama 5. vitestede problem yok dişlilerde en ufak zedelenme prizdirekte bilyalarda hiçbirşey yok kalın yağda koyduk katkıda ama ses devam ediyor yaptırdıktan sonra çok ii bi vw ustasına götürdüm ses normal birşey olmaz dedi...dizel araba gibi boşta araç :))))))

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2012, 00:23:11 »
azappp ben zamanında doğuş otoda stajerlik yapmıştım  adı genoto iken.orda çalışan ustalarımdan 3 ü birlikte kendi dükkanlarını açmışlar vw konusunda gerçekten başarılı insanlardır ben aracı onlara yaptırmadım irtibatım yoktu rastgele karşılaştım ama her türlü konuda yardımcı olurum.....istanbul pendik....

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2012, 08:16:38 »
vw paşa otomotivden adnan usta var haftada iki 3 şanzıman söküp topluyo hemen hemen samimi arkadaşım adım uygar benım selamımı ve forumdan  olduğunu söyle yardımcı olur mutlaka 0542 554 92 73

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2012, 16:44:13 »
hepiniz sağolun arkadaşlar.cobbix sen de ustaların telefonunu verirsen fikir danışayım. artık en az 4 ustaya danışıp öyle iş yapıyorum :-X

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2012, 19:41:48 »
arkadasım prızdırek bılyası falan degıl o. benım aractada vardı aynı olay janzuman dedıler ama sokturmedım. daha sonra arac bakıma gırdıgınde baskı balata degıstı ve ses kesıldı. o ses tuhaf ama baskı balata bılyesınden gelıyor. aynı olay sakaryadan bı arkadas var adı gokhan sanırım onunda basına gelmıstı verdıgım bılgıyı dogrulamak adına onunla gorusebılırsın. zaten bende onunla gorustukten sonra baskıyı degıstım ve sonuc mukemmel.

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2012, 21:11:10 »
abi ben şanzumanı söktürdüm ilk bilye diyolardı usta bilye de problem yok dedi bilye bu sesi yapmaz ses şanzımandan gelio dedi ve söktü dağıttı ama 2-3 bilye değiştirdik ses kesilmedi...ses sol tekerleğin oradan geliyor....eğer bilyadansa ses bilmiyorum....  :-[

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2012, 21:41:01 »
arkadasım prızdırek bılyası falan degıl o. benım aractada vardı aynı olay janzuman dedıler ama sokturmedım. daha sonra arac bakıma gırdıgınde baskı balata degıstı ve ses kesıldı. o ses tuhaf ama baskı balata bılyesınden gelıyor. aynı olay sakaryadan bı arkadas var adı gokhan sanırım onunda basına gelmıstı verdıgım bılgıyı dogrulamak adına onunla gorusebılırsın. zaten bende onunla gorustukten sonra baskıyı degıstım ve sonuc mukemmel.

o Gökhan ben oluyorumı :D :Daynı problemı bende yasadım hatta benzın alırken pompacı arkadas dalga gecıyordu abi bu araba dizel biz benzin koyuyoruz falan diye... ısınıncada ses azalıyordu.... baskı balatayı değiştirdim sorun ortadan kayboldu..... ama baskı balata için işin erbabı ustaları bulmanı ve kesınlıkle orjınal parça kullanmanı  tavsıye ederım.... sana kesin baskı balatadanda diyemıyorum cunku birazda olsa para harcayacaksın ve senı yanıltmak istemem.... aynı sorunu ben baskı balatayı değiştirerek hallettim....

« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 21:48:40 Gönderen: ggtoker »

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2012, 21:54:50 »
aynen dizel araba gibi ses yapıyor eğer baskı balatadansa şanzımanı haybiye söktürdük...ßalatayı değiştirecem kesmesse alırım parasını :)

Çevrimdışı cobbix

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2012, 21:57:19 »
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 21:59:05 Gönderen: cobbix »

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Mayıs 2012, 22:04:05 »
Buradakilerden hangisini alayım???? Benim motor afh miydi neydi hangisi uygun hepsi uygun ama benimki yazmıo???

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=DIHTMEBCOC&likethis=kategori&filtre=54&motor_hacmi=1.4%2016V&tanim_1=&tanim_2=&tanim_3=&gelen_isim=

bnce ilk önce yetkılı servısten fıyat al parca için.... hiç int olayına girme..... sonra yok yalnıs geldı olmadı falan baya bı beklersın...... özel servislerden fiyat al baskı balata seti için..... hangisi sana uygun gelirse alırsın ustana goturursun ustanda halleder....

birde ist sağlam vw ustaları var.... mesela simlikirmizi ya sor nerde yaptırmıs ustası nasıl aynı sekılde uygar tavsıye etmıs onları ara konus veya konu aç ist içi sağlam usta arıyorum dıye bircok arkadas sana saglam usta tavsıye edecektır.....
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 22:08:07 Gönderen: ggtoker »