Gönderen Konu: pasta cila boya koruma  (Okunma sayısı 5642 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
pasta cila boya koruma
« : 02 Haziran 2012, 12:53:35 »
arkadaşlar aracıma pasta cıla boya koruma yaptırmak ıstıyorum kendım yapabılırmıyım elıme yuzune bulastırırsın boyayı felan yakarsın dıyorlar daha oncede yapmıslıgım yok dısarda yaptırsam ne kadar tutar bıde arka tamponun boyanması gerekıyor o tahmınen ne kadar tutar en azından gıderken aklımda bı fıyat olsun

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: pasta cila boya koruma
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2012, 12:59:03 »
100 tl tampon boyası
250 pasta vs tutar
H.G WORKS

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2012, 13:03:28 »
pasta cılayı kendım yapabılırmıyım ?

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2012, 21:46:27 »
pasta cılayı kendım yapabılırmıyım ?

Çok zor tecrübe lazım ama ben aletleri aldım kendi arabamda öğrendim sende öğrenebilirsin riski göze alırsan çıkmam bi kaput bul onun üzerinde çalış
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2012, 10:53:13 »
valla aklıma geldı o da ben ogrencı adamım buda ılk arabam butun masraflarını ben ustlendım alırken zor oluyo ama araba ayrı bı degerlı oluyo boylece ne yaln soyleyım :) yanı extra kaput parası felan onlar sıkıntı durumlar :)

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2012, 11:13:41 »
alyekrm ankara yolulna düş, sanayide bi kaportacıya gir 0,6 Lt lik pasta al (krem tüpünün büyüğü gibi) bi kutuda cila al, kaportacıdan çık aksesuar ıvır satan bir dükkandan bir poşet üstüpü al, eve dönerken bi süpermarket veya eczaneden pamuk ve mikrofiber temizlik bezi al, arabayı güzelce yıka kapalı biyere çek (saatlerce güneş düşmeyecek toz olmayacak biyer). camsil şişesi gibi püskürtme yapabileceğin bi şişeye su doldur. pastayı bir parçaya sür ( mesela bagaj kapağı), üstüpü ile daireler çizerek ovala dağıt yedir. fazla abanma yeter. üstübü pastanın bir kısmını absorbe eder, aldanma pastayı çok sıkma. pastanın sertleştiğini hissettiğinde camsil şişesindeki sudan bir iki kez püskürt. üstüpünün belli kesimlerinde pasta artık dümdüz bi şekil aldığında yeni bir parça üstüpüyle işleme devam et, ipliksi kısımların arası tamamen pasta dolmasın. bütün parçaları pastalamayı bitirince ( pasta kalıntıları kalmasın kaportada) pamuğa sürdüğün cilayı ufak dairesel hareketlerle kaportaya sür. bunuda arap bol bulmuş şeyine meyine sürmüş gibi bolca dayama :) cilayıda tüm araca yaydın bitirdin, yeşil yeşil cila kalıntılarını mikrofiber bezle biraz bastırarak ( zaten kolunda çok bastıracak derman kalmamış olacak) ovalayarak sil. geç karşısına seyret. kolun sırtın ve belindeki ağrılar sana "lan acaba verseydik 100 lirada yaptırtsakmıydı" diye düşündürecek, sonra bulunduğun şehrin havasını teneffüs ediyor olmak bu düşünceyi aklından uçuracaktır :D geç karşısına ve yüzündeki sırıtışla arabanı seyret bi kaç kare foto al paylaş ;)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2012, 13:40:47 »
cok tesekkurler su boyayı yakma muhabbetının aslı nedır pekı oraya kafam takılıyor ya benım :)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2012, 13:52:42 »
alyekrm ankara yolulna düş, sanayide bi kaportacıya gir 0,6 Lt lik pasta al (krem tüpünün büyüğü gibi) bi kutuda cila al, kaportacıdan çık aksesuar ıvır satan bir dükkandan bir poşet üstüpü al, eve dönerken bi süpermarket veya eczaneden pamuk ve mikrofiber temizlik bezi al, arabayı güzelce yıka kapalı biyere çek (saatlerce güneş düşmeyecek toz olmayacak biyer). camsil şişesi gibi püskürtme yapabileceğin bi şişeye su doldur. pastayı bir parçaya sür ( mesela bagaj kapağı), üstüpü ile daireler çizerek ovala dağıt yedir. fazla abanma yeter. üstübü pastanın bir kısmını absorbe eder, aldanma pastayı çok sıkma. pastanın sertleştiğini hissettiğinde camsil şişesindeki sudan bir iki kez püskürt. üstüpünün belli kesimlerinde pasta artık dümdüz bi şekil aldığında yeni bir parça üstüpüyle işleme devam et, ipliksi kısımların arası tamamen pasta dolmasın. bütün parçaları pastalamayı bitirince ( pasta kalıntıları kalmasın kaportada) pamuğa sürdüğün cilayı ufak dairesel hareketlerle kaportaya sür. bunuda arap bol bulmuş şeyine meyine sürmüş gibi bolca dayama :) cilayıda tüm araca yaydın bitirdin, yeşil yeşil cila kalıntılarını mikrofiber bezle biraz bastırarak ( zaten kolunda çok bastıracak derman kalmamış olacak) ovalayarak sil. geç karşısına seyret. kolun sırtın ve belindeki ağrılar sana "lan acaba verseydik 100 lirada yaptırtsakmıydı" diye düşündürecek, sonra bulunduğun şehrin havasını teneffüs ediyor olmak bu düşünceyi aklından uçuracaktır :D geç karşısına ve yüzündeki sırıtışla arabanı seyret bi kaç kare foto al paylaş ;)
10 numara anlatım olmuş  :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2012, 22:19:46 »
cok tesekkurler su boyayı yakma muhabbetının aslı nedır pekı oraya kafam takılıyor ya benım :)
10 numara anlatım olmuş  :tamamdir

sizlerde sağolun arkadaşlar. boya yakmaya gelince polisaj makinan olsa yakarsında elle boyayı yakmak maharet ister bence.. pastayı, kağıt zımparanın daha da bi incesiymiş gibi düşün, matlaşan yüzeyi zımparalamak ve yeniden parlatmak için cila. nasılki zımparayı bi noktaya fazla uygularsan deforme eder burdada aynı şey geçerli.. sen dediklerimi yap,(fazla kurcalamadan yap çok bastırmadan bi noktayla fazla uğraşmadan) yakamazsın elinle boyayı
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb