Gönderen Konu: Yardım edin.. Tavsiye lazım..  (Okunma sayısı 5764 defa)

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
Yardım edin.. Tavsiye lazım..
« : 22 Haziran 2012, 20:22:51 »
Bugun arabamın (99 Golf 4 1.6SR Benzin) çok sallanmasından sıkıldım ve artık son olarak karar verdim daha önce servisde söylemişti bu amortisorler bitmiş degiştir artık falan diye ben ilgilenmemiştim para konusundan ötürü ancak artık son kararımı verdim aracın Ön, Arka amortisorler komple degiştirmek istiyorum el atmışken yaylarıda degiştirebilirim.. Bu konuda herkesden fikir ve mümkünse fiyat ve tavsiye bekliyorum yaptıranlar, benim gibi yaptırmayı düşünenler fikirlerinizi bekliyorum..

Sizce ne olmalı??
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2012, 20:24:50 Gönderen: Sinancetintas »
Das Auto..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
Ynt: Yardım edin.. Tavsiye lazım..
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2012, 21:32:36 »
yayları değiştirmeni pek tavsiye etmem kolay kolay yaylara bişey olmaz sadece amartisör alsan kafidir ben monreo gazlı amortisör aldım yumuşacık oldu araç tagırtı tungurtu gitti

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2012, 21:57:10 »
yayları değiştirmeni pek tavsiye etmem kolay kolay yaylara bişey olmaz sadece amartisör alsan kafidir ben monreo gazlı amortisör aldım yumuşacık oldu araç tagırtı tungurtu gitti
ertan abi nasıl amortisorler benimde sag on patlak. Arkalara 3 ay once boge takmıstım
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2012, 00:33:39 »
benimde arkalar boge pişman oldum ya önlere monreo gazlı aldım süper bişi tavsiye ederim kardeşim

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2012, 02:15:01 »

Ne kadar tuttu acaba masrafınız paylaşır mısınız?? Ben de düşünüyorum da..
Das Auto..

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2012, 08:49:20 »
Bizim arabaların orjinal amortisörleri gazlımı ? Çukurlardan falan geçerken tıs tıs yapıyor hoşuma gidiyor güzel oluyor :) marka olarakta arkadaşın dediği gibi monreo iyidir.

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2012, 09:01:02 »
Bugun arabamın (99 Golf 4 1.6SR Benzin) çok sallanmasından sıkıldım ve artık son olarak karar verdim daha önce servisde söylemişti bu amortisorler bitmiş degiştir artık falan diye ben ilgilenmemiştim para konusundan ötürü ancak artık son kararımı verdim aracın Ön, Arka amortisorler komple degiştirmek istiyorum el atmışken yaylarıda degiştirebilirim.. Bu konuda herkesden fikir ve mümkünse fiyat ve tavsiye bekliyorum yaptıranlar, benim gibi yaptırmayı düşünenler fikirlerinizi bekliyorum..

Sizce ne olmalı??

Aracıma yay takacağım demişsin yay takmandaki amaç nedir?
Eğer spor bir görüntü ve yol tutuşu sağlasın diyorsan amortisör + yay set al 1500 TL civarı olması lazım en son araştırdığımda.
Sadece yay takacağım diyorsan çok alçak olmasına gerek yok diyorsan 3,5cm Eibach al konfordan fazla ödün vermemiş olursun oda 350, 400 TL arası birseydi.
Ben konfor istiyorum orjinalliği bozulmasın diyorsan monreo gazlı amortisör al tak yaylara hiç birşey olmaz değiştirmek aklından bile geçmesin...
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2012, 09:01:33 Gönderen: emrah_akkas »

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2012, 15:11:15 »
yaylardan aslında fiyatları görünce vazgeçtim.. o kadar para verdikten sonra Coilover falan alırım yani.. dediginiz gibi yapacagım 1 takım Ön için Gazlı Monreo amortisor takımı alacagım.. Bide arka amortisor içinde monreo mu dersiniz onunda gazlısı yaglısı var mı??
Das Auto..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2012, 16:09:53 »
2önamortisor monreo gazlı aldım tanesi100den200tl 30işçiliktoplam230 a maloldu bana

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2012, 19:36:48 »
ooo süpermiş.. ne zaman aldınız?? fiyatlar daha pahalımıdır??
Das Auto..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Haziran 2012, 23:37:19 »
yok hala aynı ama elinde bi çift kalmış bundan sonra monreo boge blisten marka çıkarmayacaklar ww bundan sonra maysan firması ile anlaşma yaptı stoklar bittimi hep maysan olacak amortisörler

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Haziran 2012, 23:56:28 »
o markalar nasıl daha mı iyiler ve fiyatları nasıl??
Das Auto..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2012, 15:48:33 »
aralarında çok fark yok 10-20 tl fark var ama arkalara boge (orjinali) taktım çok sert önler monreo bogeye göre daha yumuşak tıs tıs ötüyo mübarek :D

Çevrimdışı Sinancetintas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2012, 22:06:58 »
tamam kararımı verdim araçıma en kısa zamanda Monreo Gazlı Amortisor alacagım 1 takım sag sol olarak.. ;) arkalarıda degiştirsem mi diye düşünüyorum..  :-\
Das Auto..