Gönderen Konu: GOLF 4 ÜM ÇALIŞMIYOR YARDIM  (Okunma sayısı 3589 defa)

Çevrimdışı serhataslaner

• HERKESE GOLF 4 NASİP OLMAZ
    • Profili Görüntüle
GOLF 4 ÜM ÇALIŞMIYOR YARDIM
« : 03 Temmuz 2012, 11:56:22 »
Merhaba arkadaşlar 20-30 Km hızla giderken ABS ve HAVA YASTIĞI lambaları yandı ekran söndü teyp kapandı. Motordan garip bir tıkırtı gelmeye başladı stop ettim bir daha marj basamadım tık bile demiyor marj. Takviye ile denedim yine aynı. Akünün üzerinde bulunan sigorta panosunda en soldaki siyah kabloda erime vardı. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor. Acil yardım lütfen.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 4 ÜM ÇALIŞMIYOR YARDIM
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2012, 12:03:55 »
Geçmiş olsun  Serhat,muhtemelen kısa devre yapmış gibi görünüyor aracın umarım çok ciddi birşey yoktur ama tesisatta yanmış olabilir :(

Çevrimdışı serhataslaner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2012, 12:06:56 »
Akünün oradan garip bir koku geliyordu ama yarım saat sonra kontağı açtım lambalar ekran teyp normaldi ( ama marş hala tık bile demiyor)

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2012, 12:18:26 »
Bu arıza icin aracınız kontrol edılmeden bısı demek mumkun deıl.
Aracınız da kısa devre var ve elektrik tesisatının tamamı kontrol edılmesı gereklı olabılır.
En yakın Vw'den anlayan bi servise veya elektrikciye gostermeniz daha faydalı olacaktır.
Sız aracı kontrol ederken gorunmeyen yerlerde elektrık tesısatı zarar goruyor olabılır.
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2012, 12:23:57 »
Akünün oradan garip bir koku geliyordu ama yarım saat sonra kontağı açtım lambalar ekran teyp normaldi ( ama marş hala tık bile demiyor)

Ankara'da İvedik'te MASS'ın yanına elektrikçi Serdar var VW konusunda en iyi elektirikçilerden biridir bir de Başkent oto sanayisinde Aydoğanlar VW servisten ayrılan iki genç kendi yerlerini açtılar. Bir kere yanlarına gitme şansım oldu çok temiz çalışıyorlar ve çok efendi çocuklar.  Benim bildiğim en iyi iki elektrikçi bunlar. Aracınızı göstermenizde fayda var.

Çevrimdışı serhataslaner

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2012, 12:53:58 »
teşekkür ederim arkadaşlar aracı YENİ VOLKSWAGEN den Yakup ustaya bıraktım İvedik organize girişinde birinci boynuzdan sola dönünce sağdaki 5 inci dükkan 3 yıldır mekanik aksamda başkasına gitmedim işçiliği ve kendi çok iyi bir insan kendi anlaşmalı elektrikçisine baktıracak araç onda umarım çok masraf açmaz. Triger bakımını da yaptıracağım bu arada. Araç sıfır gibi çıkar oradan ama benden ne kadar çıkacak onu bilmiyom işte :(

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2012, 13:07:49 »
Olur böyle şeyler arada sırada çok canınızı sıkmayın,tekrardan geçmiş olsun.