Gönderen Konu: Emniyet Kemeri Toplanmıyor  (Okunma sayısı 12681 defa)

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
Emniyet Kemeri Toplanmıyor
« : 11 Temmuz 2012, 10:48:12 »
Merhaba Arkadaşlar;

98 6n Tek kapı sahibiyim. Emniyet kemeri bir türlü toplanmıyor elimle toplamak zorunda kalıyorum. Direkteki döşemeyi söküp mekanizmaya ulaşabilirmiyim ulaşırsam ne yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo6n 2000
Ynt: Emniyet Kemeri Toplanmıyor
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2012, 13:24:52 »
evet kardeşim aynı sorun bendede var biri forumda senin gibi 1 satır yazı yazmış kendiniz açmayın toparlayamazsınız die.bende o gün bu gün sanayiye yolum düşmedi düşerse vakit bulursam ustama açtırmayı düşünüyorum...nedir ne değildir çıkar meydana...

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2012, 14:28:30 »
evet kardeşim aynı sorun bendede var biri forumda senin gibi 1 satır yazı yazmış kendiniz açmayın toparlayamazsınız die.bende o gün bu gün sanayiye yolum düşmedi düşerse vakit bulursam ustama açtırmayı düşünüyorum...nedir ne değildir çıkar meydana...

Ya aslında benim aklıma direkte içinden kemer geçen zımbırtıyı yağlamak geldi ama bu seferde üzerimiz yağ olucak :D yağlasam bişeyi kalmaz :D

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2012, 16:39:49 »
o şekilde muayeneden ağır kusur söyleyeyim

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2012, 01:00:49 »
kendinde açıp bakabilirsin ama bişey yapabileceğinide sanmıyorum muhtemelen makarının işi bitmiştir hiç uğraşma makarasını değiştir kemer bu boşlamaya gelmez
RedMercury

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2012, 01:19:59 »
direğin plastiğini sökmek için önce kapı fitillerini sökeceksin sonra geçmeli sistem zorlayınca geliyor ama sisteme yağ sürülürse iyi olur mu bilemem.

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2012, 08:53:58 »
kendinde açıp bakabilirsin ama bişey yapabileceğinide sanmıyorum muhtemelen makarının işi bitmiştir hiç uğraşma makarasını değiştir kemer bu boşlamaya gelmez
direğin plastiğini sökmek için önce kapı fitillerini sökeceksin sonra geçmeli sistem zorlayınca geliyor ama sisteme yağ sürülürse iyi olur mu bilemem.

Makarada bir sorun yok bence direkte duran beyaz plastik parça kemeri kaydırmıyor gerçi makaranın yay basıncı fazla olsa onu toplarlar ama benim o direkte duran beyaz plastik zımbırtıya bişiler yapmam lazım diye düşünüyorum.bide kemer maliyeti çıkmasın kim bilir nekadardır  :-\
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2012, 08:55:14 Gönderen: hadesksk »

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2012, 01:47:04 »
50 lira civarı tutar kesin
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2012, 09:20:34 »
Makarada bir sorun yok bence direkte duran beyaz plastik parça kemeri kaydırmıyor gerçi makaranın yay basıncı fazla olsa onu toplarlar ama benim o direkte duran beyaz plastik zımbırtıya bişiler yapmam lazım diye düşünüyorum.bide kemer maliyeti çıkmasın kim bilir nekadardır  :-\

Emniyet kemerininin şakası olmaz, 50-100 mutlaka yaptırmalısın.

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2012, 13:41:25 »
Emniyet kemerininin şakası olmaz, 50-100 mutlaka yaptırmalısın.

Sağolasın. Lakin kemerde bir sorun yok canavar gibi sadece çıkartınca yarıda kalıo elimle toplamak zorunda kalıyorum sorun sadece yarıda kalması :)

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2012, 00:28:04 »
merak etme bir süre sonra geride toplamıcak bence biranönce yaptır derim
RedMercury

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2012, 10:09:51 »
Bahadır kardeş bende de aynı problem var. Kemerde hiç bir sıkıntı yok. çıkardığımda yarıya kadar kendi topluyor. Ondan sonrasını kendim iterek makaraya sarmasına yardımcı oluyorum. Sanki yayın gücü yetmiyor gibi. Çözüm bulursan mutlaka haber ver.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2012, 10:18:08 »
Şu forumda bir arkadaş tamir etmiş ama baya uğraşmış. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1194956&langid=2

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2012, 12:24:46 »
Şu forumda bir arkadaş tamir etmiş ama baya uğraşmış. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1194956&langid=2

Sağolasın dostum bilgi için. ama bu benim yiceğim bi iş değil. en iyisi bi ustaya götüreyim. Sağolasın tekrar