Gönderen Konu: polo 6n tekleme  (Okunma sayısı 5100 defa)

Çevrimdışı devreklim_67

• Profili Görüntüle
polo 6n tekleme
« : 18 Temmuz 2012, 19:52:05 »
slm herkese hayirli günler.ben almanyadan katiliyorum araniza bu site sayesinde polom hakkinda cok seyler ögrendim cok yardimci oldunuz cok cok tesekkürler.simdi bir sorunum var poloyla basim dertte bir haftadan beri ugrasiyoruz degismeyen yer kalmadi  araba calismasi normal ama giderken gaz yemiyo tekleme yapiyo atesle denildi ateslemeyle ilgili hersey yapildi ama sorun bir türlü halledilemedi yarin bilgisayar baglatacaz bi umut eger sorunu halledemezsek satacagim. yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkürler iyi günnler

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: polo 6n tekleme
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2012, 20:05:00 »
1800- 2000 devir aralığında kerkinme yapıyorsa distrübütörden, çözüm: distrübütör orjinalmi bakılacak orjinalse mil yuvasında boşluk var mı kontrol edilecek varsa tamir oluyorsa tamir olmuyorsa yeni orjinal takılacak.
% 80 bu devir aralığındaki kerkinme giderilir.zaman zaman az da olsa yapar, o zaman da gazdan ayak az birşey çekilir tekrar devir verilir kerkinmeden kurtulur. ben böyle kullanıyorum hiç rahatsız edici değil.önceden yan sanayi distrübütör varken yayık ayran oluyorduk.

Çevrimdışı devreklim_67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2012, 20:46:43 »
azap5555 arkadasim bu kerkinme dedigin tekleme oluyor dimi  arabanin calisma normal saat gibi calisiyor ama ne bileyim giderken bazen bi basliyo teklemeye tekleye tekleye gidiyor bu disbütor dedigin nedir kusura bakma  tesekkür ederim simdiden

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2012, 00:01:06 »
ileri geri ani rahatsız edici hareketler.ani hareketlerle gaza basıp çekiliyor gibi.motor üst plastik kapağını sök, parlak motor kapağının sağ tarafına iki vidayla monteli, buji kablolarının çıktığı parça.sen işinin ehli ve hak yemeyen bir ustaya baktır.

Çevrimdışı devreklim_67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2012, 07:42:59 »
ileri geri ani rahatsız edici hareketler.ani hareketlerle gaza basıp çekiliyor gibi.motor üst plastik kapağını sök, parlak motor kapağının sağ tarafına iki vidayla monteli, buji kablolarının çıktığı parça.sen işinin ehli ve hak yemeyen bir ustaya baktır.
    valla cok sagol abi dün aksam bu dedigini uyguladim galiba dedigin parca bugün onu söyleyecem ve degistirdecegim.almanyada özel servislere getiremiyoz normalde anlamiyorlar pek ustalar  nerdeyse satacaktim valla cok sagol haiyirli günler

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2012, 10:18:07 »
    valla cok sagol abi dün aksam bu dedigini uyguladim galiba dedigin parca bugün onu söyleyecem ve degistirdecegim.almanyada özel servislere getiremiyoz normalde anlamiyorlar pek ustalar  nerdeyse satacaktim valla cok sagol haiyirli günler

İşin menbaanda nasıl usta bulamadınız şaşırdım doğrusu. Ama çözmüş olmanada sevindim :)

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2012, 22:15:19 »
üretildiği  ülkede anlayan usta yoksa bu bir ufo o zaman.değiştirmeden önce orjinal parçanın fiyatı ne, makulse değiştir. hem parçada sorun var mı bir muayene ettirmeden değiştirmek uygun olmaz.peki vw yetkili servisi çok mu pahalı yada anlamıyor mu?özel servis anlamıyor deyince.

Çevrimdışı brsmest

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2012, 22:36:50 »
slm aynı sorun bende var gazdan ayagımı cektıgımde cok kerkme yapıyor bunun nedeni distrıibitör mü kesin orjinali nekadar acaba bilgisi olan var mı

Çevrimdışı devreklim_67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2012, 00:50:06 »
üretildiği  ülkede anlayan usta yoksa bu bir ufo o zaman.değiştirmeden önce orjinal parçanın fiyatı ne, makulse değiştir. hem parçada sorun var mı bir muayene ettirmeden değiştirmek uygun olmaz.peki vw yetkili servisi çok mu pahalı yada anlamıyor mu?özel servis anlamıyor deyince.
  servisler burda cok ppahali.özel deidigim yani adam evinin altinda garjinda kendisi araba tamir ediyor  özel die bunlara diyorum.fiyatlar uygun burda araba cöplüklerinden istedigin parcayi al yani parca sorun degil