Gönderen Konu: Boramın ilk çalışmasında 10-15 saniye tak tak sesi gelmesi..  (Okunma sayısı 7371 defa)

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
selam arkadaslar aranıza yeni katıldım benim2 sorunum var birinci olalrak;

- ilk çalışmada  10-15 saniye kadar motor kısmından tak tak sesi gelmesi .bazen gelmiyor ama genellikle 1 gün veya 8-10 saat arabaya binmediğim zaman çalıştırdıktan sonra ses geliyor .gaza bastıkca çok hafif artıyor.bu sorun başına gelen varsa cevaplarsanız sevinirim

-birde  lakalara girdikten sonra ön lastiklerden cik cik sesine benzer ses gelmeye başladı geçen ay  balans ayarını yaptırdım yine geçmedi tam olarak.

« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2012, 15:02:55 Gönderen: seronar »
2001 1.6 Comfortline Bora

Çevrimdışı OZAlper

• Profili Görüntüle
Ynt: Boramın ilk çalışmasında 10-15 saniye tak tak sesi gelmesi..
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2012, 10:51:03 »
Bahsettiğiniz "cik" sesi benim araçta da var, çukur ve tümseklerden geçerken yapıyor. Alt takımlar yetkili serviste kontrol edildi bir şey yok.

Çevrimdışı asc61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2012, 15:35:48 »
Aynı sıkıntıyı yaşadım arka taraftan kol lastikleri ve amortisörleri değiştim ama arka sol tarafta hala aynı ses var tekerleğin iç kısmından geliyor gibi.

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2012, 21:55:54 »
balatalardan şüpheleniyorum aslında yeni daha.bu ses başlamadan önce yokuşta frene basınca sesler geliyordu önden sonra bu ses başladı .yada yağlama sistemindenmi kaynaklanıyor diye düşündüm
haftaya servise gideceğim bakalım bilirlerse neymiş yazarım

Çevrimdışı OZAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2012, 11:58:51 »
balatalardan şüpheleniyorum aslında yeni daha.bu ses başlamadan önce yokuşta frene basınca sesler geliyordu önden sonra bu ses başladı .yada yağlama sistemindenmi kaynaklanıyor diye düşündüm
haftaya servise gideceğim bakalım bilirlerse neymiş yazarım
Cevabını bekliyorum dostum ses gıcık ediyor çünkü.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2012, 13:05:38 »
selam arkadaslar aranıza yeni katıldım benim2 sorunum var birinci olalrak;

- ilk çalışmada  10-15 saniye kadar motor kısmından tak tak sesi gelmesi .bazen gelmiyor ama genellikle 1 gün veya 8-10 saat arabaya binmediğim zaman çalıştırdıktan sonra ses geliyor .gaza bastıkca çok hafif artıyor.bu sorun başına gelen varsa cevaplarsanız sevinirim

-birde  lakalara girdikten sonra ön lastiklerden cik cik sesine benzer ses gelmeye başladı geçen ay  balans ayarını yaptırdım yine geçmedi tam olarak.

o tak tak sesini boş geçmeyin, trigerden yapıyor olabilir o sesi, ya da yağ pompası sıkıntı yapmak üzeredir, ilk çalışmada zorlanıyordur, avanslı vurur gibi çalışıyordur

Çevrimdışı stinger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2012, 12:40:10 »
cik sesi bendede var ama biraz serin havalarda yapıyor yazın bişi yok. 10-15 sonra kesiliyor rotbalansa götürdüm alt takımlara baktırdım hiç bişi yok. genleşmeden veya tozlanmadan  kaynaklanıyor dediler.
Ben Geçmişimi Çöpe Attım, Çöpüde Ancak Kedi Köpek Karıştırır.

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2012, 04:05:48 »
sorun lpg nin beynine giden boruların aşınması sonucu hava yaptığı için ilk çalışmasında çıkan ses oldğunu anladım.
motor suyuda bu yüzden eksiltmiş boruları yenilettim sorun halloldu

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2012, 07:39:10 »
Cik sesi aracı ilk aldığımda eski lastikler yapıyordu. Arka lastiğin yanakta ciddi bir defarmasyon vardı. Sanki lastik kesilmiş gibi, yada lastik önde takılı olup kaldırıma hızla çıkmışta lastik kesilmiş gibi. Lastiğe yama yaptılar ses kesildi. Lastikçi bu lastik fazla ömürlü olmaz dedi bende 1-2 ay sonra değiştirmiştim.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2012, 07:40:23 Gönderen: west_55 »

Çevrimdışı bora es

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2012, 21:43:56 »
akadaşlar aynı ses  benim arabadanda geliyor çözümü bulan olursa yazsın :saygılar

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2012, 00:14:05 »
arkadaşlar triger olabilir diye yazmıştım en azından bir kontrol ettirin

onun dışında;

yağ alırken farketti iseniz 5w-40 0w-30 gibi ibareler vardır

o w harfinin önünde kalan kısım o yağın kış şartlarındaki özelliğini gösterir

çoğu usta önüne gelen araca 10w-40 yağı koyar gönderir, aracınız için uygun yağı mobil ya da castrol gibi firmaların internet sitesinden bakıp o yağ kodunu kullanın, özellikle kışın avans vurması gibi o sesler çoğalır, çözümü ise bazen es geçtiğimiz yağların özellikleridir.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2012, 09:45:45 »
arkadaşlar triger olabilir diye yazmıştım en azından bir kontrol ettirin

onun dışında;

yağ alırken farketti iseniz 5w-40 0w-30 gibi ibareler vardır

o w harfinin önünde kalan kısım o yağın kış şartlarındaki özelliğini gösterir

çoğu usta önüne gelen araca 10w-40 yağı koyar gönderir, aracınız için uygun yağı mobil ya da castrol gibi firmaların internet sitesinden bakıp o yağ kodunu kullanın, özellikle kışın avans vurması gibi o sesler çoğalır, çözümü ise bazen es geçtiğimiz yağların özellikleridir.

Vallahi sen yazınca farkettim. Önceden 10-40 kullanıyordum benim aracın km düşük diye son kullanımda 5-40 Mobil koydurttum. Düşük devirde ve bazen kalkışta yaptığı o avans vurma sesini şu an hiç yapmıyor.