Gönderen Konu: cık cık dıye gelen ses  (Okunma sayısı 10312 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
cık cık dıye gelen ses
« : 03 Ağustos 2012, 03:48:16 »
arkadaslar arabamda arada bır ''ne zaman geldıgını anlayabılmıs degılım bır gun bı kac dakıkalıgına gelıyor ıkı gun ses yok '' on taraftan ozellıkle hafıf hızlarla gıderken duydugum cık cık dıye bı ses gelıyor gecenlerde '' bır hafta olmadı '' sol teker bılyası tornayamı gıttı ne oldu bılmıyorum yapıldı 100 tl verdık geldık sımdı gene bu ses gelıyor bılgısını olan varmı acaba ne yapmalıyım yaptırdıgım yere gıtsemmı tekrar acaba yalnız ne zaman geldıgını tam kestıremıyorm ıste arada bır yapıyor

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: cık cık dıye gelen ses
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2012, 07:56:26 »
Lastiklerde yarık varsa ondan da yapar. Benim arka lastikte de aynı sorun var.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2012, 11:06:45 »
arkadaslar arabamda arada bır ''ne zaman geldıgını anlayabılmıs degılım bır gun bı kac dakıkalıgına gelıyor ıkı gun ses yok '' on taraftan ozellıkle hafıf hızlarla gıderken duydugum cık cık dıye bı ses gelıyor gecenlerde '' bır hafta olmadı '' sol teker bılyası tornayamı gıttı ne oldu bılmıyorum yapıldı 100 tl verdık geldık sımdı gene bu ses gelıyor bılgısını olan varmı acaba ne yapmalıyım yaptırdıgım yere gıtsemmı tekrar acaba yalnız ne zaman geldıgını tam kestıremıyorm ıste arada bır yapıyor
Ön taraftan kastınız ne tekerlek tarafımı. kaput altı motor tarafımı çok geniş bir tarif olmuş
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2012, 15:52:36 »
Ön taraftan kastınız ne tekerlek tarafımı. kaput altı motor tarafımı çok geniş bir tarif olmuş
tekerlek tarafından geliyor biraz önce bi yere gidip geldim duymadım sesi rotcu sağ rot'un hafif eğik olduğunu ama sorun çıkarmayacağını söyledi alakası olabilir mi sizce

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2012, 16:35:25 »
Lastiklerde yarık varsa ondan da yapar. Benim arka lastikte de aynı sorun var.
lastiklerden değil sanırım hocam ya gözüme çarpmadi hiç çünkü yine de yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler bu durumlar canımı sıkıyor ışte yaptırdığım şeyden ses gelmesi tekrar sorun ustada mi arabada mi bilmiyorum ama bana ustadan gibi geliyor sanayiye de tam sorunu tarif edecek duruma gelmeden gitmek istemiyorum onun için görüşleriniz çok önemli benim için

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2012, 17:35:11 »
ses metal sesi mi yoksa plastik sesi mi bijonları bi kontrol edin gevşemiş olan varsa bi tane ondan ses yapıyor olabilir

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2012, 18:40:17 »
ses metal sesi mi yoksa plastik sesi mi bijonları bi kontrol edin gevşemiş olan varsa bi tane ondan ses yapıyor olabilir
gelen ses metal sesı bıjonlardan olsa sureklı gelmezmı ?

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2012, 21:31:01 »
duvar dibinden giderken yada bariyerlere yakın giderken daha iyi duyuyosan balatadan geliyo diye tahmin ediyorum
H.G WORKS

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2012, 23:42:04 »
Hocam bende de cikleme sesi var direksiyondan geliyor sanıyordum ama vitesten geldiğini farkettim. Ani yüklenmede falan ses geliyor normal zamanda yok. Kaynağını henüz bulamadım.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2012, 03:12:45 »
duvar dibinden giderken yada bariyerlere yakın giderken daha iyi duyuyosan balatadan geliyo diye tahmin ediyorum
bunu deneyecegım bı yarın
Hocam bende de cikleme sesi var direksiyondan geliyor sanıyordum ama vitesten geldiğini farkettim. Ani yüklenmede falan ses geliyor normal zamanda yok. Kaynağını henüz bulamadım.
sanzumandan olmasın hocam oses ?

Çevrimdışı leadri61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2012, 03:32:36 »
Ayni benimde sol tekerlekte rulman ve porya dedikleri şeyler dagilmisti yaptirdim 150 civari tuttu. Ama yine o yerden ses geliyo ayni surtme sesi gibi.
Yaptirmadan once direksiyonu tam sola veya saga cevirdigimde gelen surtme sesi, simdi yaptirdiktan sonra aralikli olarak yapmaya basladi. Servise gitcem tekrar  :bekleriz:
Bence sizde yaptirdiginiz yere gitmelisiniz ilk olarak

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2012, 04:36:02 »
Ayni benimde sol tekerlekte rulman ve porya dedikleri şeyler dagilmisti yaptirdim 150 civari tuttu. Ama yine o yerden ses geliyo ayni surtme sesi gibi.
Yaptirmadan once direksiyonu tam sola veya saga cevirdigimde gelen surtme sesi, simdi yaptirdiktan sonra aralikli olarak yapmaya basladi. Servise gitcem tekrar  :bekleriz:
Bence sizde yaptirdiginiz yere gitmelisiniz ilk olarak
hocam gıtmelıyım ama ıstemıyorum yemın edıyorum bıktım bu sanayı ısınden para verıyorsun o kadar yaptırıyorsun tamam bozulcak kac yasında anlıyorum ama yapın be abıcım sunu hakkıyla buna cok sınır oluyorum onun ıcın buradan ogrenıp gıtmek ıstıyorum herkese cok tesekkure ederım cıdden yardımcı oluyorsunuz

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2012, 14:12:00 »
Şanzumandan da olabilir bilmiyorum ama yaklaşık 1 buçuk yıldır geliyor bu ses. Bulamadık nerden geldiğini.

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2012, 14:25:12 »
Transporter dada var bende bulamadım devrinde sürünce gelmiyor.Gaza fazla basınca çan ötüyo.Turbo değil  >:(
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.