Gönderen Konu: hareket halindeyken birden gaz pedalı boşa cıkıyor devir saati sıfırlıyor  (Okunma sayısı 10786 defa)

Çevrimdışı erd

• Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir kaç ay önce aldığım pacific aracıma yine bir ay önce landirenzo marka lpg taktırdım.tüple alakalımı bilmiyorum ama bir sorun yaşıyorum.araçla hareket halindeyken (3. 4. 5.viteslerde hepsinde oldu) birden debriyaja basmısçasına aracın gaz pedalı boşa çıkıyor devir saati mesela 4000ini gösterirken birden sıfıra iniyor bu sorun 2 3saniye içinde olup bitiyor sonra arac normal bi şekilde seyrine devam ediyor.yani hareket halindeyken bir nevi arac kendini 2 saniyeliğine boşa alıyor gibi ancak stop etme söz konusu değil.10 gün önce aküyü varta marka aküyle değiştirdim akü değişiminden sonra bu sorun 2kere tekrarladı öncesindeyse ayda 8 10 kere gibi yapıyordu herhalde yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
arac otomatik mi ?
sekromeclerden kaynaklaniyor diye dusunuyorum vites kolu sokulur sekromec mili asinmistir onu degistirin
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
araç modelini yazarsan sağlıklı bir sonuç çıkabilir, 2002 ve üstü ise gaz teli yoktur. gaz pedalın elektroniktir. sorun gaz pedalından olabilir.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
boğaz kelebeğinden olabilir adaptasyon yaptır rölantisi nasıl çalışıyor onada bak

Çevrimdışı erd

• Profili Görüntüle
evet arkadaslar model yazmayı unutmusum 2003 1.6. 16v manuel vites pacific modeli rolanti suana kadar normal ancak bayramda ışıklarda durdugumda devır saatınde ufak bı dalgalnma oldu bu dalgalanma motor sesindende farkedılıo 2 kere oldu bu şididen teşekkürler yardımlarınız için

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
hocam boğaz kelebeğini temizlettir ve adaptasyonu mutlaka yaptır.

Çevrimdışı erd

• Profili Görüntüle
saolun arkadaslar bogaz kelebeği diyosunuz yani ben bikaç ustaya sordum bu sorun arabanın elektrik tesisatında olan bir problemdir dediler ve arızayı yaptığı anda cihaza bağlayıp sorunun nerde oldugunu bulucaz diolar bunun içinde aracın donanımlı bi oto elektrikçide kalması gerkiomuş yani 10 20 30 gün neyse aracı kullanırız diolar canakkalede servis yok ıspartaya geldim iş gerği servise sorayım diyorum bide bakalım

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
hocam olabilir kesin bişey denmez aracı usta görücekki neyin ne olduğunu bilicek çözecek anlayan bir usta. benim başıma gelen şöyle oldu araba gidiyor normal birden devir düşüyor araba yığılıyor stop edip tekrar çalıştırıyorum 1 2 çalıştırmada düzeliyor. arabanın devri düştükten sonra gaz versem bile arabanın devir saati yükselmiyor araba titremeli çalışıyor. bogaz kelebeği kapanıp açılmadıgı için devir saati birden düşüyor ve açılmadığı içinde gaz verdiğimde verdiğim gaz bi işe yaramıyordu. buna benzer bişeyse boğaz kelebeğinden olabilir diye dedim adaptasyon işi basit bişey zaten vag-com ile yapılıyor. yaptırın bi düzelmez ise eğer başka yollarada başvurabilirsiniz yine. usta kısmı şunu değiştirelim bunu değiştirelim demeyi iyi bilirler arıza çözülene kadar denerler ve sağlam parçaların ücretini sizden keserler iyi bir ustanız varsa nokta atışıyla bulur sizede fazla extradan masraf çıkarmaz

Çevrimdışı 3Rs!N

• Profili Görüntüle
Buna benzer bir sorun bende yaşıyorum gaz birden gidiyor 3 5 sn sonra geriye geliyor.

Özel servisteki ustam bobinlerden kaynaklanacağını söyledi aracı bilgisayara bağladığında hata kodu vardı hata kodunu sildi geçti sonra tekrar yaptı şuan tekrar sildirdim şimdilik bir sıkıntısı yok ama pazartesi günü bakıma girdiğinde bobinler kontrol ettirilecek siz de isterseniz bobinlere bir baktırın.

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
Buna benzer bir sorun bende yaşıyorum gaz birden gidiyor 3 5 sn sonra geriye geliyor.

Özel servisteki ustam bobinlerden kaynaklanacağını söyledi aracı bilgisayara bağladığında hata kodu vardı hata kodunu sildi geçti sonra tekrar yaptı şuan tekrar sildirdim şimdilik bir sıkıntısı yok ama pazartesi günü bakıma girdiğinde bobinler kontrol ettirilecek siz de isterseniz bobinlere bir baktırın.
ben borada yasadım bunları bobin sorunu vardı değiştirdim ondan sonra yapmaya basladı aracı servise götürdüm adaptosyon hatası verdi tekrar adaptosyonu yapıldı şimdi hersey yolunda gecmiş olsun benim aracım 2004 bora pasific 1.6 16valf

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Alıntı
ı bi oto elektrikçide kalması gerkiomuş yani 10 20 30 gün neyse aracı kullanırız

naısl ustaymış bunlar yahu. iyi usta bakmadan şıp diye anlar. sakın ellerine verme aracını. orasıyla burasıyla oynar. rezil ederler aracı bir de üstüne dünyanın parasını isterlermiş.

iyiymiş valla, bir ay aracı buraya bırak ben bakayım, bir ay sonra söylerim. nasıl memlekettir orası?

değil bir ay, bir gün bile ustanın eline bırakmam aracımı!
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
Banada sorun bobinlerden gibi geliyor

Çevrimdışı tyanali

• Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bir kaç ay önce aldığım pacific aracıma yine bir ay önce landirenzo marka lpg taktırdım.tüple alakalımı bilmiyorum ama bir sorun yaşıyorum.araçla hareket halindeyken (3. 4. 5.viteslerde hepsinde oldu) birden debriyaja basmısçasına aracın gaz pedalı boşa çıkıyor devir saati mesela 4000ini gösterirken birden sıfıra iniyor bu sorun 2 3saniye içinde olup bitiyor sonra arac normal bi şekilde seyrine devam ediyor.yani hareket halindeyken bir nevi arac kendini 2 saniyeliğine boşa alıyor gibi ancak stop etme söz konusu değil.10 gün önce aküyü varta marka aküyle değiştirdim akü değişiminden sonra bu sorun 2kere tekrarladı öncesindeyse ayda 8 10 kere gibi yapıyordu herhalde yardımlarınız içim şimdiden teşekkürler.

Selamlar buralardaysaniz yazali bayagi olmuş cçözüm bbulabildinizmi bunu sormak istiyorum....

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
sorun gaz pedalı elektronik olduğ için gazı bi anlık kesiyor sonra tekrar kopan iletişim devreye giriyor ve gaz veriyor.
konuda taaa 2012 den kalma bi sorun çözülmüştür umarım.