Gönderen Konu: İlk Vokswagenim Polo  (Okunma sayısı 26662 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: İlk Vokswagenim Polo
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2014, 23:41:08 »
Ekonomik yönünü tartışamayız... artısı eksisi dersen bana göre artık eksileri daha çoktur dünyanın masrafını yaptım sonuç aracım evin önünde yatıyor 2.kalite olan tüm parçalar orjinale çevrildi nerde şimdi lpg nin faydası şimdi aracım yetkili servise gidecek yaptığım onca masraf yanıma kazık kaldı.bundan sonra alacağım aracıma lpg taktırmayacağım.fazla kullanmam kullandığım zamanda kafam rahat olur.bu gidişle lpg mazotu yakalayacak.1.20 TL. benzin girişine 5.10 TL. ödeten yönetim sistemini Allah' a havale ediyorum.LPG nin polo da en başta bozayacağı parçayı size söyleyim ateşleme bobini sonra gaz kelebeği ve lamdazon.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 23:42:05 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #15 : 26 Şubat 2014, 08:37:47 »
yeahhhh :) abi varya aslinda alcaksin skoda citigo 1000 motor 60 beygir ici ferahmi ferah :) 10 numara sehirici arabasi lpgde neymis :) her gaz aldigimda lpg depo kapagini takmaya bile tenezzul etmiyolar :) bende zincirle bagladim artik birde oyle guzel salaga yatiyorlar ulen doldurmak icin sen aciyorsun kapak diyince - aaa kapak varmiydi ya felan :p duydugum en aptalca yorumda abi biz onlari bilerek takmiyoruz kapak duzgun oturmayinca gaz kaciriyor diyen bi pompaciydi :) pompaciya , pompalicak illa :ppp

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2014, 09:02:04 »
yeahhhh :) abi varya aslinda alcaksin skoda citigo 1000 motor 60 beygir ici ferahmi ferah :) 10 numara sehirici arabasi lpgde neymis :) her gaz aldigimda lpg depo kapagini takmaya bile tenezzul etmiyolar :) bende zincirle bagladim artik birde oyle guzel salaga yatiyorlar ulen doldurmak icin sen aciyorsun kapak diyince - aaa kapak varmiydi ya felan :p duydugum en aptalca yorumda abi biz onlari bilerek takmiyoruz kapak duzgun oturmayinca gaz kaciriyor diyen bi pompaciydi :) pompaciya , pompalicak illa :ppp

6N 99 AEE 1.6
Aynen çingeneye yetki vermişler önce babasını kesmiş ;D . Bunlarda o hesap... azcık görev verdilermi şirketin ceo su sanıyorlar kendilerini. :)  harbiden soğudum lpg den nedeni sadece parça bozması değil,ikinci sınıf insan muamelesi görüyor yok otoparka giremezsin yok servise gidemezsin,lpg li deyince insanlar bile burun kıvırıyor üvey evlat muamelesi.yeter ulennn.  :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #17 : 26 Şubat 2014, 09:48:28 »
hayir ben cevreci kimligimden dolayi doga icin lpg kullaniyorum onun icin bu tarz hareketler icimdeki doga sevgisini zedeliyor puhaha :))

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2014, 09:57:32 »
Hoşgeldiniz....
Kazasız,belasız,cezasız sürüşler dilerim.Polo da tüpün iyisi kötüsü olmaz tüp başlı başına bu araç ve diğer araçlar için sorun polodaki ateşleme parçaları ve diğer birçok parçayı en çok bozan şey LPG...
+ 1 hoşgeldiniz, semih arkadaşıma katılıyorum benim ilk lpg taktırdığımda sorunun olmuştu halledildi şuan gayet rahat kullanıyorum marka değil bence usta en iyi seçim. amma velakin şu benzin ve lpg fiyatları şuanki gibi olsa kesinlikle taktırmazdım ne gerek var en az 1000 tl vermeye aracım 60krş yakıyor demişsiniz, araca alışın gaz tepkimelerini bulun yağı zamanında önce değiştirin ateşleme ve hava elemanlarının temizliğini ve bakımını eksik etmeyin lpg ye gerek olmadığını anlarsınız. tabii bunlar tamammı ile şahsi görüşüm son karar sizin.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #19 : 26 Şubat 2014, 11:00:37 »
Ya acikcasi lpg tabiki cok sicak bakilan birsey degil aracin orasi burasi deliniyor ustune yanlis montaj ve araca zararida tartisilir fakan ben dogru montaj ile hicbir sikinti yasanmadigina eminim ve sahitim ayni marka lpgyi ayni araca farkli bayilerde taktirma firsatim oldu birisi tam bir fiyasko digeriyse benzinden farki yoktu simdi ustami buldum ve son iki aracimada ayni yer montaj yapti inanirmisiniz lpg oldugu bile motora bakinca anlasilmiyor cumartesi icin randevu aldim aee motor icin endiselerimi soyledim hicbir sorun olmayacagini soyledi bakalim gorecegiz neler olacak

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Şubat 2014, 13:05:21 »
hangi marka taktırıcaksnız

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #21 : 26 Şubat 2014, 14:12:43 »
Ya acikcasi lpg tabiki cok sicak bakilan birsey degil aracin orasi burasi deliniyor ustune yanlis montaj ve araca zararida tartisilir fakan ben dogru montaj ile hicbir sikinti yasanmadigina eminim ve sahitim ayni marka lpgyi ayni araca farkli bayilerde taktirma firsatim oldu birisi tam bir fiyasko digeriyse benzinden farki yoktu simdi ustami buldum ve son iki aracimada ayni yer montaj yapti inanirmisiniz lpg oldugu bile motora bakinca anlasilmiyor cumartesi icin randevu aldim aee motor icin endiselerimi soyledim hicbir sorun olmayacagini soyledi bakalim gorecegiz neler olacak

ozmn en azından, atiker takılacaksa eğer siyah olan horizon tip enjektör taktırın.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
« Yanıtla #22 : 26 Şubat 2014, 15:48:26 »
ozmn en azından, atiker takılacaksa eğer siyah olan horizon tip enjektör taktırın.

kesinlikle ;)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #23 : 26 Şubat 2014, 17:42:29 »
Valla bende oyle dusunuyorum ama gerek merkezle gerek burdaki arkadasimla konustum gerek olmadigini soyledi ama dene illa takalim dersen degisiriz dedi bakalim

Çevrimdışı mavipolocuk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Şubat 2014, 20:17:03 »
Öncelikle hoşgeldiniz,

Benimde aracım lpg li üzerinde brc marka tüp var kmde 25 krş ort yakıyorum ş.dışı 20-22 krş arası yakıyorum lpg ciddi bir maliyet kazancı sağlıyor bundan emin olun tabiki bu maliyet diğer parçaların zarar görmesi ile gidebiliyor ben şuan brcden çok memnunum hiçbir sıkıntım yok atiker ile ilgili bir bilgim yok fakat her taktıranın en az bir kere sorun yasadığınıda göz önüne almak gerek.

Benim şahsi görüşürüm kendimde memnun kaldığım için brc markasıdır.Dediğim gibi diğer tüp modelleri hakkında bilgim olmadığı için bir yorum yapamıyorum.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #25 : 26 Şubat 2014, 20:53:10 »
Brc de fiyat ne kadar bilginiz var mi acaba ?

Çevrimdışı mavipolocuk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Şubat 2014, 20:57:19 »
Fiyat hakkında bir bilgim yok ben aracı aldığımda üzerinde brc takılıydı kullancı olarak ben çok memnunum. Fiyat için forumda kendi taktıran arkadaşlar vardır mutlaka onlar çok daha doğru bilgi verecektir konuyla ilgili.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #27 : 26 Şubat 2014, 21:41:07 »
LPG dönüşümü yapılan araçlarda uygun buji kullanılmasının iki ana sebebi vardır.

İlk olarak LPG hava karışımının benzin/dizel hava karışımından çok daha farklı şekilde yanar, ateşlenmesi daha zordur. Bunun için daha fazla güç gerekir yani ateşleme voltajı daha yüksek olmalıdır, özellikle voltaj farkı sizin de dediğiniz gibi alt devirlerde daha yüksek. Gereken bu daha yüksek voltaj ihtiyacı ateşleme bobinine daha fazla yük bindirir.

Bildiğiniz gibi bujinin motorda ateşlemeden başka diğer bir görevi yanma odasının sıcaklığını ayarlamak. LPG de kullanımda yanma sıcaklığı daha yüksek olduğu için hem standart bujiler daha hızlı korozyona uğrar hem de fazla sıcaklığın dışarı atılmasında yeterli olamaz.

LPG bujileri iridyum uçlu, daha soğuk sıcaklık değerinde ve tırnak açıklıkları daha düşük olacak şekilde üretilirler, LPG'li araçlarda kesinlikle uygun buji kullanılmalıdır, siz farkı hissetmesenizde motorunuz için faydalıdır.

Bu arada bujinizin kodunu kesinlikle servise, ustaya, parçacıya gitmeden katalog taraması yaparak kendiniz bulun. Yanlış buji kullanımını hem kendim yaşadım hem de forumdan çok gördüm.

Tabi ki motor yağınızı da LPG'nin yarattığı yüksek yanma ve oksidasyon seviyesini karşılayacak seviyede seçmeyi unutmayın.
Akıl yaşta değil baştadır.