Gönderen Konu: Lpg ve benzin ayni anda ? Ve uzun kontakta mars  (Okunma sayısı 7529 defa)

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Lpg ve benzin ayni anda ? Ve uzun kontakta mars
« : 09 Mart 2014, 03:31:11 »
Merhabalar
1.4 16v

2sorum olucak önce lpg ve benzini ayni anda yakiyor olabilirmi egzosdan kotu koku aliyor ve sanki benzin normal sekilde dusmuyor. Ne surede benzin aliyorsunuz örn:100liraluk lpgde 20 tl benzin gibisinden ?

Diger konu bazen kontagi 1saniye cevirip arabayi calistiracagim yerde 3 saniye basip gaza basarak calistiroyorum. Gaza basmasam stop ediyor ? Pompa ve bujuleri yeni degistirdim. Hararet musurumu ?

Bilgi sahibi olanlardan cevap bekliyorum saygilar..???
Trilyonda olssn harcanicaksin..

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lpg ve benzin ayni anda ? Ve uzun kontakta mars
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2014, 09:47:54 »
1. sorun hakkında kesin bişey diyemem ama yakabilir bu dediğin olay dururkenmi oluyo giderkenmi yada durdugun yerde gaza yuklendiğin zman mı
100 tl lik benzine 20 tl az gibi kesin bişey diyemez kimse o senin kullanım uzunluğuna bağlı yani marşa basarsın araba ısınır 100 tk yaparsın gelirsin o zman benzin tuketimin az olur ama arabayı kullanırsın durusun bi yerde araba sogur yine benzinde belli bi km gitmek zorunda kalırsın bu sefer benzin tuketimin çok olur
2. soruna gelcek olursak bi dene hararet müşürünü çoğu hararet müşürü bozuk olan araç dediğin şeyleri yapıyo soğukken gaz vermeyince stop etme gibi

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2014, 11:04:38 »
Arac koku yapio genelde
 Ama bi araba mars basi ne kadar harcarki anlamiorum

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2014, 11:32:55 »
Araba soğukken kısa mesafede sürekli aracı çalıştırıp kapatıyorsan benzin tüketimi normal aynı sekilde benimde oyle harcıyor ama koku olayına bisey diyemicem,

Marsa olayı ise büyük ihtimal hararet Musuru bendeki problem arac sicakken çalışmıyordu hararet müsurunu değiştirdim düzeldi , pahalı bir parca degil istersen al değiştir ama kesinlikle orjinal olsun yoksa kısa zamanda yeniden arıza verebilir .

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2014, 18:53:58 »
Sizin durumunuz hararet müşürü arızası değiştirin düzelir. Olduda değiştirdiniz dzelmedi. Lpg hortumunu depoda gaz yokken tamamen güvenlik amaçlı bitirmişken lpg enjektörlerinin hortumlarını klips ile sıkın gaz geçemeyek kadar birde öyle deneyin bazen gaz kaçırabiliyor manifolda lgg sistemi ilk çalışmada boğulmaya neden olabilir.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2014, 20:36:42 »
Musuru degistiricem. Orjinal olucak. Cig yakma olayinida cozmem lazim

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2014, 00:33:06 »
Çiğ yakmada müşürden olabilir. Motor soğuk derse ecuya ecu fazla yakıt basar.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2014, 19:24:04 »
Musuru degistirin bendede ayni sorun vardi ama sabahlari gec calisiyordu benzinle gaz ayni anda sadece farkli silindirlerde yanabilir bu bazi kitlerde mevcuttur ama ayni anda yanma soz konusu olmaz ki bu cok siddetli tekleme yaptirir yanliz enjektorlerinizde iseme olabilir az az damla damla benzini yakar ben 200 tl lik lpg ile ortalama 20-30 tl lik benzin aliorum aracinizi kisa mesafede sik calistiriyorsaniz benzin cabuk biter ben ayrica benzin motoruna role taktim cok onerilmesede mecbur kaldim ama bir sikintim yok gaz benzin gecisleri ayni yalniz kaliteli bu is icin olan rolelerden kullandim zaman ayarli.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2014, 07:58:47 »
Role tam olarak ne ise yariyor ? Pompanin sesi deli edio zaten zzzzzzzz

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2014, 08:40:30 »
Pompaniz cok sesli calisiyorsa yain zamanda bozulur bilginiz olsun role arac lpgye gecince benzin pompasini ve benzin devirdaimini durdurur tabi bu ayni anda olursa arac stop eder bu yuzden zaman ayari vardir ustunde belli bi zaman sinra durur ve gecislerde sikinti olmaz ayrica hortumlardaki basincta dengelenir benzin enjektirlerinin isi ile kuruyup bozulacagi soylenir buda yanlis bir inanis log devreye girdiginde enjektorlerin icine benzi  gitmez kutukten gecer geri doner zaten benzin girisi okursa sizin dediginiz olay olur hem lpg hem benzinde calisir acaip tekeleme ve patlamalar olur yanliz su bir gercek bazen aniden lpg bitip benzine gecis asamasinda role tekeleme yaptirabilir bu tabiki sikintili ve istenmeyen bir durum bende daha boyle bir sikinti olmadi sorunsuz gecis oluyor ama siz genede bunu goz ardi etmeyin.

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2014, 10:23:43 »
Bir markasi mevcutmu acaba ?

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Lpg ve benzin ayni anda ? Ve uzun kontakta mars
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2014, 10:28:40 »
Ve aslinda pompam yeni fakat yapamadilar. Ve bu arada musuru degistirdim  cogu seyi degisti. :)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2014, 10:47:42 »
Musur yakiti ve bir cik seyi etkiliyor eger elinizden geliyorsa roleyi kendinuz takio deneye bilirsiniz google benzin pompa zaman roledi yazin cikar bendeki pitagora 30 amplik markasi bu 30 tl civarindadir ama baska markalarda biraz daha kapsamli pahali modeller var

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2014, 12:19:41 »
Internet üzerinden biraz ön araştırma yaptım fakat herhangi bir pozitif durumla karşılaşmadım en iyisi yeni bir konacık forumdaki arkadaşlar ile bilgi paylaşım yapmak