Gönderen Konu: Polo otomatik şanzıman yagı seviyesi ?  (Okunma sayısı 11869 defa)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Polo otomatik şanzıman yagı seviyesi ?
« : 11 Mart 2014, 19:17:34 »
Arkadaslar tekrar merhaba ogrenmek istedigim birsey var ozellikle aracim sogukken ve gun icinde bazen 1-2 atarken kut diye atiyor bazen gayet rahat geciyor bunun disinda kayma otme yada baska bir sikintisi yok merak ettigim konu aracim 75000 kmde ve orjinal kmde sanziman yaginin degistigini soylediler alirken eksik koyulmus olabilirmi biliyorsunuz aee motorlarda sanzimanda seviye cubugu yok dolum yapilirken neye gore dolum yapilmali veya eksikse ne kadar eksik oldugunu nasil anliycaz eklemek istersem ne kadar eklemeliyim dolum agzindan yag gelene kadarmi ? Bu arada direksiyonunda yukseklik ayarindan tikirti sikintisi yasiyan varsa ben hallettim yardimci olabilirim saygilar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: Polo otomatik şanzıman yagı seviyesi ?
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2014, 19:53:07 »
Arkadaslar tekrar merhaba ogrenmek istedigim birsey var ozellikle aracim sogukken ve gun icinde bazen 1-2 atarken kut diye atiyor bazen gayet rahat geciyor bunun disinda kayma otme yada baska bir sikintisi yok merak ettigim konu aracim 75000 kmde ve orjinal kmde sanziman yaginin degistigini soylediler alirken eksik koyulmus olabilirmi biliyorsunuz aee motorlarda sanzimanda seviye cubugu yok dolum yapilirken neye gore dolum yapilmali veya eksikse ne kadar eksik oldugunu nasil anliycaz eklemek istersem ne kadar eklemeliyim dolum agzindan yag gelene kadarmi ? Bu arada direksiyonunda yukseklik ayarindan tikirti sikintisi yasiyan varsa ben hallettim yardimci olabilirim saygilar.

Otomatik şanzuman yağını siz hemen değiştirin ben değiştirdim diyenlere inanmayın.Bu önemli bir konu.Şanzuman yağı atf koyacağınız yağda bu
http://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Other_Products/Mobil_1_Synthetic_ATF.aspx (piyasadaki en kaliteli yağdır.)

bu küt küt vurması içindeki yağın kalın olduğunu ve soğuklarda ısınmadan yağın kaldığı için ses yapması demek linkteki yağı koyun düzelecek İnşaAllah.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2014, 20:04:15 »
Peki nerden temin edebilirim bu yagi ve litresi ne kadar acaba?

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2014, 20:17:16 »
Peki nerden temin edebilirim bu yagi ve litresi ne kadar acaba?

sanayideki yağ satan bayilerden temin edebilirsiniz tlf ile foto çekin linkten aynısını bakarak alın.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2014, 20:27:09 »
Kac litre almam lazim.oeki

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2014, 20:36:50 »
Yada sanziman ne kadar doldurulmali belki bir seviye varmi acaba antalyadayim ve burda ustalara guvenilmiyor nelere dikkat edilmeli degisim icin.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2014, 20:44:52 »
resul bunları sen cevapla başkan ben bu ödevi yapmadım ;)
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2014, 20:58:24 »
Cok mu zor yerlerden sordum :D

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Polo otomatik şanzıman yagı seviyesi ?
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2014, 21:44:26 »
Bende de ayni problem var. Ama sadece arac sogukken 1 defa yapiyor bi daha imkani yok vuruntu yapmiyor. Ama arac LPG ye gecene kadar calistirip yola cikarsam hic vuruntu olmuyor.

Bu arada askerdeyim ve burada 2001 mercedes e 200 ve 2008 megane kullaniyorum vuruntu onlarda bile var

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2014, 22:23:52 »
Yani bazi yabanci forumlardada okudugum eksiklik basinc farkina sebeb oluyormus buda vuruntuya ama iste eksiklik ne kadar yada varmi yada sanziman ne kadar dolu olmali merak ettigim bu doldurma konusunu inceledim kolay ama ne kadar kiynali fazla koyulursa ne olur yada sanziman tamamen dolu mu olmali bilemiyorum

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2014, 00:19:41 »
Otomatik bildiğim kadarı ile Şanzıman tam olarak boşaltılabildiğinde 5,3 lt. yağ alıyor. Sanayide herkez yapar ama siz vw logolu servisleri tercih edin.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2014, 07:55:06 »
Peki dokum cubuguna kadar doldurulacak mi yag ? Burda tamamini bosaltabilen bir servis yok trubundeki kalacakmis yag bana eksik gibi geliyor ne kadar eklenmeli yada ?