Gönderen Konu: Polo 6N ses sistemi tavsiyeleri  (Okunma sayısı 22594 defa)

Çevrimdışı necmettinarabaci

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: Polo 6N ses sistemi tavsiyeleri
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2014, 23:50:45 »
+1
Aynen bu şekil bass koymayacaksan amfi modeli sağlıklı ama koyacaksan amfi ile birlkte arka ovalleri de iptal edeceksin yoksa woofer ı boğarsın arkada ovaller ser bass vurur o temiz duru ses olayı hayal olur.  2 seçenek var bass lı bass sız
ustad aslina bakarsan bass istiyorum Ama malum evli olunca polonun bagaj kucuk geliyor. Hele birkac ay sonra cocuk da olacak. O zmn ya cocuk arabasini koyacam bagaja ya da bassi. Bassdan vazgeçmek istemiyorum ama ne yapsam acaba?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #15 : 16 Mart 2014, 23:52:52 »
Birsuru model soylediniz saolun. Bunlarin hicbirini bilmiorum ama yarin aksam bi fiyat araştırması yapacağım. Baska tavsiyeleriniz varsa mutlaka bekliyorum :)

Çevrimdışı ertan93

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N ses sistemi tavsiyeleri
« Yanıtla #16 : 17 Mart 2014, 00:04:47 »
İyi forumlar hem bas olsun hemde yerim kalsın diyorsanız slim yada tüp baslara bakabilirsiniz güç olarak verilen değerler aynı ama deneme dinleme şansım olmadı bi araştırın isterseniz :)

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #17 : 17 Mart 2014, 00:10:23 »
BEn kime sorduysam oval kutulu bası boğuyor bagajda demişti.ilk defa sen frekans yakalıyor oval de olacak dedin. :D Ama sen çok bağladın eminim bildiğin birşey vardır.Gerçi sorun değil benim verdiğim sistemde sonradan ovalde eklesek bassta amfide teyipte kaldırır.

bende ilk defa senden duydum :D ovalsiz tesisat bana balkonsuz ev gibi geliyor :D gerçi bende ovallerin bassını kıstım, yüksek seste bozulmasın diye, benim woofer yetiyor her frekansa şükür :D
Shadow...

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Mart 2014, 00:11:05 »
İyi forumlar hem bas olsun hemde yerim kalsın diyorsanız slim yada tüp baslara bakabilirsiniz güç olarak verilen değerler aynı ama deneme dinleme şansım olmadı bi araştırın isterseniz :)

ya da böyle bişey :D

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-vibe-black-death-marin-6x9-147175934/detay/
Shadow...

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #19 : 17 Mart 2014, 00:11:30 »
Hmm.. Verebileceginiz marka ve model varni peki?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Mart 2014, 10:03:25 »
teyp olarak pioneer tercih edin teybiniz ne kadar sağlam olrsa fonksiyonlu olursa  o kadar müziğin detayına girebilirsiniz. subwoofer olarak ben 2.el buldugum pıoneer 306c kullanıyorum. aşırı derecede memnunum. anfi ise 700w sansui :D eşşek semeriyle gider dediler onuda itelediler bana :D amagayet guzel vuruyo. en onemlısıde kablo 4000 liralik tesisat dizersin 25 liralık kablo çekersin devir sesini alır. o yuzden kabloyuda onemsemek gerek montaj işini ise ustasına bırakalım :)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #21 : 17 Mart 2014, 17:43:06 »
bende ilk defa senden duydum :D ovalsiz tesisat bana balkonsuz ev gibi geliyor :D gerçi bende ovallerin bassını kıstım, yüksek seste bozulmasın diye, benim woofer yetiyor her frekansa şükür :D
e yetsin artık bagajı açınca gözümüze giriyor bassın deprem gibi. :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Mart 2014, 20:58:58 »
e yetsin artık bagajı açınca gözümüze giriyor bassın deprem gibi. :D

:tamamdir
Shadow...

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #23 : 17 Mart 2014, 22:25:21 »
http://m.gittigidiyor.com/urun/106892439
arkadaslar sizce bu nasil?  Ben pek  anlamam ama heralde 4x40 watt cikis var bunda. Bana ravsiyeleriniz 50watt cikisliydi. Arada pek fark okurmu? İstediğim duru sesi bununla da alabilirmiyim?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #24 : 17 Mart 2014, 23:26:52 »
http://m.gittigidiyor.com/urun/106892439
arkadaslar sizce bu nasil?  Ben pek  anlamam ama heralde 4x40 watt cikis var bunda. Bana ravsiyeleriniz 50watt cikisliydi. Arada pek fark okurmu? İstediğim duru sesi bununla da alabilirmiyim?

idare eder.
Red Machine!!!

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 18 Mart 2014, 01:11:13 »
önemli olan aldığın sistemin birbirine uyması. sen şimdi gidersin 1000 watt 400 rms lik bi woofer alırsın. iyi hoş güzel ama gidip buna 700 watt lık bi anfi takarsan boşuna woofera para vermiş olursun. anfı full çalışır ama wooferını besleyemez. o yuzden kombinasyonlara önem ver

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2014, 12:11:36 »
necmettin bey, arkadaşlarımın hepsi daha tecrübeli ve takip ettiğim kadarı ile size çok iyi komfigrasyonlar sundular. ben yazınızda çocuğunuz olacağını okudum Allah bağışlasın, kendimden örnek verecek olursam arabam olmadan önce tüm arekadaşlarımın ses tesisatlarını bizzat yaptırmıştım okdr ses dilisi idim halada öyleyim çok iyi bir ustam var eski dostumdur herkese yapmaz çünkü hazır malz. kullanmaktan nefret eder...
yapıma gelirsek arkadaşlarımın da dediği gibi pionner ana ünite (benimki deh2300ub kendinden amfili o yüzden arkaya 600 watt oval takabildik) sonra orj. pandizotu eve bıraktım ve kendi mdf dışı bel vermemesi için sunta lamdan arkaya pandizot yaptı bagaja çocuk arabası koyduğum için mıknatısların pandizota sıfır olması amaçlı yükselticiler yaptı kablolar tek parça lehimlendi ve pandizot döşemesi içerisine alındı pamdizorun uz kısımları orjınalındeki gibi silindirik derler monte edildi bagaj kaldırma lastikleri kanca ile monte edildi bagajı açtıgında pandizot da kalkıyor ve arkadan o kesik kabak gibi kötü hoparlör görüntüsü hiç olmuyor bebek arabasınıda pusetide istediğimiz gibi koyabiliyoruz. bagajımız çocuk malz. için çok küçük zaten çocuk varken wofer olmadığı halde ben teybin bass ını bile -2 yapıyorum (onlar herşeyimiz bizim farketmeyeceğiz kadar ses bass onun kulağına zararlar verebilir ondan sonra poloyu benzin döküp yaksalar neye yarar) bayağı uzadı kafa şişirdimse affola kısaca toparlarsak önler orj. gayet iyi ses hoparlörü arka mdf üstü 600 lük pionner TS-A6994S gayet başarılı (aracıma binen bir arkadaşım sesi açtığımda "hani woofer koymayacaktın?" demişti ;D o derece yani... anfi woofer yok, gerekde yok! ama ana ünite iyi olacak :tamamdir sonra resimde ekleyebilirim.
_-OĞLUM ve POLOM-_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Mart 2014, 13:10:27 »
Kaan60 aslında çok doğru söylüyorsun, sonuçta basstan çıkan en küçük bir ses bile bebeğin kulağına zarar verebilir. ve bu yüzden pek kullanamayacağımı kabul ediyorum. ama diyorum ya bir yandan da arabamla bugüne kadar hiç ilgilenmedim ama artık ilgilenmek istiyorum :)
resimlerini müsait olduğun ilk fırsatta bekliyorum :) yazdıkların bana çok mantıklı geldi muhtemelen bende o şekilde birşey yapacağım :)