Gönderen Konu: Amortisör Yardım  (Okunma sayısı 23373 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Amortisör Yardım
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2014, 01:12:59 »
Aynen BOGE kesinlikle en iyisi. Almadan önce http://webcat.zf.com/ buradan bir arama yapıp parça numaralarını not alırsan çok iyi olur. Yanlış parça vermesinler.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #15 : 27 Mart 2014, 09:28:57 »
Baktım oraya,hatta mail attım bana 4 tane gönderin;ününüzu çok duydum diye bide yağ çektim...ama satışımız yoktur dedi birkaçtane bayi ismi söyledi onlara yönlendirdi bende onlara mail attım bakalım dönecekler mi

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #16 : 27 Mart 2014, 12:47:39 »
En iyisini yapmışsın. Ben de parça alırken aynı adımları izliyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı pusula6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2014, 21:07:24 »
Arkadaşlar gecen hafta ön amortisör bilistien çiftine 220 tl ödedim Kayseri'de
golf 4 olsun çamurdan olsun

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Nisan 2014, 22:32:07 »
geçen hafta bi ustaya gittim sol taraftaki vurma ile ilgili.elle gözle kontrolde bişe bulamadı.belki şaside falan eğrilik vardır dedi.aldı aracı başka bi ustaya götürdü makinede amortisör testi,fren testi ve şasiye bakmışlar...amortisörlerin patlak olduğundan şüpheleniyordum.20 dk sonra elinde dökümle geldi.amortisörler sağlam,şaside düzgün dedi.yinede sol taraf tepe takozunu değiştirdi.arka taraf sola doğru eğik duruyordu onu düzeltti bişeler yapıp.ama hala vururyor.anlamadım sorun nerde.

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Nisan 2014, 23:53:04 »
geçen hafta bi ustaya gittim sol taraftaki vurma ile ilgili.elle gözle kontrolde bişe bulamadı.belki şaside falan eğrilik vardır dedi.aldı aracı başka bi ustaya götürdü makinede amortisör testi,fren testi ve şasiye bakmışlar...amortisörlerin patlak olduğundan şüpheleniyordum.20 dk sonra elinde dökümle geldi.amortisörler sağlam,şaside düzgün dedi.yinede sol taraf tepe takozunu değiştirdi.arka taraf sola doğru eğik duruyordu onu düzeltti bişeler yapıp.ama hala vururyor.anlamadım sorun nerde.

amortısorlerın patlak olsa kut kut dıye ses yapmaz ...aynı sorunu ben yasadım tek taraflı vurma sesı gelıyordu...dingilleri tutan burçlar var onlarla alakalı değiştirdim ses kesildi....zaten arka dıngılde ses yapacak fazla  bır ekıpman yok amortısör,yay,dingil burcu bıde olsa olsa fren balatası ses yapar baskada bır ekıpman yok ses yapacak ... yüzde 98 dingil burcu dıyebılırım:))
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2014, 23:55:22 Gönderen: gökhanpolizei »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #20 : 15 Nisan 2014, 00:24:53 »
amortısorlerın patlak olsa kut kut dıye ses yapmaz ...aynı sorunu ben yasadım tek taraflı vurma sesı gelıyordu...dingilleri tutan burçlar var onlarla alakalı değiştirdim ses kesildi....zaten arka dıngılde ses yapacak fazla  bır ekıpman yok amortısör,yay,dingil burcu bıde olsa olsa fren balatası ses yapar baskada bır ekıpman yok ses yapacak ... yüzde 98 dingil burcu dıyebılırım:))
bende destek çıkarım yüzde 98 lik ön tanıya :))

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Nisan 2014, 00:32:08 »
bende destek çıkarım yüzde 98 lik ön tanıya :))

:tamamdir

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Nisan 2014, 08:08:48 »
Ses sol önden geliyor tabla burçlarıda değişti

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #23 : 16 Nisan 2014, 11:35:59 »
benm sag arkadanda tuk tuk tıkır tıkır ses geliyr sanki bagajın içinde bişeyler gelip gidiyor gibi bagajı komple söktm iç dösemeleri o pilastiklere baktım aralarına çift taraflı bantlar yapıstırdım arka panzoiti arka koltuk anahtar sertliklerini koltugun oynayıp oynamamısını geretren seyleri sertlestirdm ama hala sorun devam ediyor amortisor tozluklarının baslarına baktım yerlerinde acaba sorn nerde
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2014, 11:36:44 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Nisan 2014, 20:59:02 »
benm sag arkadanda tuk tuk tıkır tıkır ses geliyr sanki bagajın içinde bişeyler gelip gidiyor gibi bagajı komple söktm iç dösemeleri o pilastiklere baktım aralarına çift taraflı bantlar yapıstırdım arka panzoiti arka koltuk anahtar sertliklerini koltugun oynayıp oynamamısını geretren seyleri sertlestirdm ama hala sorun devam ediyor amortisor tozluklarının baslarına baktım yerlerinde acaba sorn nerde

dingil burcunda değilse fren balataları da ses yapar eger orjınal degılse....bende olmustu adam cınmalı fren balatası takmıs bı sure sonra ses yapmaya baslamıstı ....

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #25 : 16 Nisan 2014, 23:17:58 »
elle abanınca vurma sesi geliyor mu? iki kişi bastırsın çeksin bir kişi de altta sesi tespit etmeye çalışsın ışıkla da mekanik parçaları kontrol etsin derim tabi lift de lazım, iş kazasına sebebiyet vermeden güvenli bir şekilde denemek lazım, yıllar önceki aracımdaki vuruntuyu kendim tespit ettim, yılların kurt ustaları yol tecrübesiyle bile bulamadılar, neticede arka dingilde uzun somun takılmış şaseye vuruyordu, kestirdim hallettim.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 18 Nisan 2014, 10:42:07 »
dingil burcunda değilse fren balataları da ses yapar eger orjınal degılse....bende olmustu adam cınmalı fren balatası takmıs bı sure sonra ses yapmaya baslamıstı ....
ona hiç bakmadım baktırmadım

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Nisan 2014, 10:43:27 »
elle abanınca vurma sesi geliyor mu? iki kişi bastırsın çeksin bir kişi de altta sesi tespit etmeye çalışsın ışıkla da mekanik parçaları kontrol etsin derim tabi lift de lazım, iş kazasına sebebiyet vermeden güvenli bir şekilde denemek lazım, yıllar önceki aracımdaki vuruntuyu kendim tespit ettim, yılların kurt ustaları yol tecrübesiyle bile bulamadılar, neticede arka dingilde uzun somun takılmış şaseye vuruyordu, kestirdim hallettim.
yok hocam arabayı sallıyorum üsten yaylandırıyorum ses gelmiyor pek arkadasm yok yalnız tesbit ediyorum evt iyi bilen tecbürebili bir arkadasla ustadla çözecegime inanıyorum :)