Gönderen Konu: Sportline orjinal lastik ölçüleri.  (Okunma sayısı 22617 defa)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
Ynt: Sportline orjinal lastik ölçüleri.
« Yanıtla #28 : 31 Mart 2014, 14:22:17 »
Allah Allah ?? enterasan? rica ederim kardeşim nedemek işini gördüyse süper, ben hala uğraşıyom vag com a :(
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #29 : 31 Mart 2014, 15:29:37 »
Aynı bende de sadece yedek lastik ölçüleri var diğer ölçüler yok bu almanlara aklım sırrım ermedi.etiketlerde orijinal.Bu arada başın sağolsun Kaan Allah sabırlar versin birşeye ihtiyacın olursa çekinmeden ara.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2014, 15:30:24 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #30 : 31 Mart 2014, 15:32:51 »
Aynı bende de sadece yedek lastik ölçüleri var diğer ölçüler yok bu almanlara aklım sırrım ermedi.etiketlerde orijinal.Bu arada başın sağolsun Kaan Allah sabırlar versin birşeye ihtiyacın olursa çekinmeden ara.

Abi senin arabada sportline iken son anda aee olmuş o zaman :D
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 31 Mart 2014, 16:49:58 »
Abi senin arabada sportline iken son anda aee olmuş o zaman :D
olmasaymış iyimiş ama kaderimize razı olduk napak ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 31 Mart 2014, 16:58:42 »
olmasaymış iyimiş ama kaderimize razı olduk napak ;D

Naptın abi senin atom karıncada varmı bi gelişme?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 31 Mart 2014, 19:11:50 »
Naptın abi senin atom karıncada varmı bi gelişme?
benim atom yatıyor kuzu kuzu.kadran arızası gitti.görsel olarak süper ama kaputu açma.bi gezeyim dedim dura dura öldüm.tek derdi gaz yemiyor marj sorunu yok.gaz yemediği yerde tık diye kesip atıyor.marj alırkende aynı stop ettimi marşa basıyorum tam gazı yicek devir çıkmadan iniyor almıyor marşı gaz kesme problem bu işin garibi hem benzinde hemde gazda yapması.bakalım tüm parçalar aldım bi kısmını taktım umarım bu hafta bi sorun çıkmazda oraya damlarım aksi halde peder kızdı izmit sanayisine özel servise götürecek.
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 01 Nisan 2014, 09:03:03 »
benim atom yatıyor kuzu kuzu.kadran arızası gitti.görsel olarak süper ama kaputu açma.bi gezeyim dedim dura dura öldüm.tek derdi gaz yemiyor marj sorunu yok.gaz yemediği yerde tık diye kesip atıyor.marj alırkende aynı stop ettimi marşa basıyorum tam gazı yicek devir çıkmadan iniyor almıyor marşı gaz kesme problem bu işin garibi hem benzinde hemde gazda yapması.bakalım tüm parçalar aldım bi kısmını taktım umarım bu hafta bi sorun çıkmazda oraya damlarım aksi halde peder kızdı izmit sanayisine özel servise götürecek.

Tüm parçalar abi?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 01 Nisan 2014, 11:55:28 »
Tüm parçalar abi?
Seninde bildiğin gibi... orijinal ateşleme bobini,bujiler,buji kabloları,distribütör tamiri. Gaz kelebeği temizliği,emme manifoldu,hava akışmetre,enjektörler ve weber temizliği. Tüp bakımı hortumlar kelepçeler klipsler değişimi,egzoz manifoldu conta değişimi boğaz temizliği saplamalar yenilendi,orj.lambda değişimi,hararet müşürü(45TL.olan).Marş sağlam,alternatör,akü, tesisat,sigorta paneli sağlam. Bir tek kontak termiği kaldı vag kablosu da hazır.Eğer gelirsem o da takılacak bakıp ayar yapılacak o da senin uzmanlık alanın.  ;D Eğer senle de çözemezsek sanayi özel servis yolu göründü.ben yoruldum artık.  :'(
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 11:57:06 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 01 Nisan 2014, 12:12:44 »
Seninde bildiğin gibi... orijinal ateşleme bobini,bujiler,buji kabloları,distribütör tamiri. Gaz kelebeği temizliği,emme manifoldu,hava akışmetre,enjektörler ve weber temizliği. Tüp bakımı hortumlar kelepçeler klipsler değişimi,egzoz manifoldu conta değişimi boğaz temizliği saplamalar yenilendi,orj.lambda değişimi,hararet müşürü(45TL.olan).Marş sağlam,alternatör,akü, tesisat,sigorta paneli sağlam. Bir tek kontak termiği kaldı vag kablosu da hazır.Eğer gelirsem o da takılacak bakıp ayar yapılacak o da senin uzmanlık alanın.  ;D Eğer senle de çözemezsek sanayi özel servis yolu göründü.ben yoruldum artık.  :'(

Abi gelicenmi bu hafta?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 01 Nisan 2014, 21:06:10 »
Abi gelicenmi bu hafta?
ölmezsem sendeyim en büyük korkum yolda kalmak.çünkü ısındımı sapıtıyor.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #38 : 01 Nisan 2014, 22:09:05 »
çok teşekkür ederim semihim Sizin gibi dostlarım sağolsun, bu arada benim oğlan telefonu oyun aracıolarak kullanırken sapıttırdı 3 .kez format attım ve son eklenen senin ve resulun no'lar gitmişti resuldan aldım sende özeldem msj atarsan sevinirim... ya bu arabanın sende derdine bu kadar bakımdan sonra?? benim aklıma 2 şey geliyor semih 1. si lpg enjektörlerini değiştirdin mi? biliyorum benzindede aynısını yapıyor ama gazda bazı arızalar başlayınca benzindede yapabiliyor ben bunu öğrendim (ayrıca bendede ısınınca sapıtıyordu enjektörleri değiştirmeden önce) 2. ve en önemlisi sen hani yazın beyin temizliği falan yaptın ya orayı bi malz. ile kapladın hatta beyin etrafınıda ama resimlerden gördüğüm kadar ile  oradan su akışını (yağmursuyu, karsuyu vs) önemli ölçede kestin! yani resimlerde öyle gördüm yanlışım varsa affola?  işte bu sular zımparaladın yerden tekrar beyine ulaşmış olmasın bir kontrol ediver.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 01 Nisan 2014, 22:21:45 »
çok teşekkür ederim semihim Sizin gibi dostlarım sağolsun, bu arada benim oğlan telefonu oyun aracıolarak kullanırken sapıttırdı 3 .kez format attım ve son eklenen senin ve resulun no'lar gitmişti resuldan aldım sende özeldem msj atarsan sevinirim... ya bu arabanın sende derdine bu kadar bakımdan sonra?? benim aklıma 2 şey geliyor semih 1. si lpg enjektörlerini değiştirdin mi? biliyorum benzindede aynısını yapıyor ama gazda bazı arızalar başlayınca benzindede yapabiliyor ben bunu öğrendim (ayrıca bendede ısınınca sapıtıyordu enjektörleri değiştirmeden önce) 2. ve en önemlisi sen hani yazın beyin temizliği falan yaptın ya orayı bi malz. ile kapladın hatta beyin etrafınıda ama resimlerden gördüğüm kadar ile  oradan su akışını (yağmursuyu, karsuyu vs) önemli ölçede kestin! yani resimlerde öyle gördüm yanlışım varsa affola?  işte bu sular zımparaladın yerden tekrar beyine ulaşmış olmasın bir kontrol ediver.
özelden yolladım.. Dediğin gibi benimde aklıma enjektörler ve regülatör geldi ama atikerci ile aracı aldık epey gezdik lpg den kaynaklanmıyor dedi ben enjektörleri değişelim  siyah horizon takalım dedim enjektörler sağlam sıkıntı yok boşyere değişmeyelim dedi o yüzden ısrar etmedim.belki regülatör dedi ama o da yapmaz istersen sıfır vereyim bir hafta kullan dedi sonra bakarız dedi ama almadım.Beyine gelince ben beyinin önündeki su yolu kanalını doldurmadım ön taraf boş hem su döküp test etmiştim ne kadarı süzülüyor diye sıkıntı yok tamamen akıp gidiyor ben sadece alt kısmını kapladım o da alttan su almasın diye.üstünü bile örtmedim ayrıca bu kış hiç yağmurlu havada aracı kullanmadım hep evin önünde yattı.kar da zaten bi kere yağdı hemen eridi o kadar.şimdi benim aklımı yine sardı acaba beyin mi diye ama başka arızalarda vermezmiydi acep bilemedim.yeni bir beyin nereden bulup test ederim onu da bilmiyorum servis zaten almıyor aracı lpg li diye.lanet gelsin bu lpg ye... :bekleriz:
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 01 Nisan 2014, 23:01:33 »
özelden yolladım.. Dediğin gibi benimde aklıma enjektörler ve regülatör geldi ama atikerci ile aracı aldık epey gezdik lpg den kaynaklanmıyor dedi ben enjektörleri değişelim  siyah horizon takalım dedim enjektörler sağlam sıkıntı yok boşyere değişmeyelim dedi o yüzden ısrar etmedim.belki regülatör dedi ama o da yapmaz istersen sıfır vereyim bir hafta kullan dedi sonra bakarız dedi ama almadım.Beyine gelince ben beyinin önündeki su yolu kanalını doldurmadım ön taraf boş hem su döküp test etmiştim ne kadarı süzülüyor diye sıkıntı yok tamamen akıp gidiyor ben sadece alt kısmını kapladım o da alttan su almasın diye.üstünü bile örtmedim ayrıca bu kış hiç yağmurlu havada aracı kullanmadım hep evin önünde yattı.kar da zaten bi kere yağdı hemen eridi o kadar.şimdi benim aklımı yine sardı acaba beyin mi diye ama başka arızalarda vermezmiydi acep bilemedim.yeni bir beyin nereden bulup test ederim onu da bilmiyorum servis zaten almıyor aracı lpg li diye.lanet gelsin bu lpg ye... :bekleriz:

Abi sen kabloyu al gel beyni açar devre elemenlarınıda birlikte kontrol ederiz.

Senin arabada kontrol edeceğimiz şeyler:

1- Gelir gelmez lpg sigortanı çıkaracağım ve elektrik aldıkları yeri iptal edeceğiz geçici olarak.
2- Disbritörünü açacağız. Disbritör üzerinde hall sensörü var. Devri okumayamama varmı kontrol etmeye çalışacağız. Tevzi makarasını değiştirip, kapaktaki ateşleme uclarını zımparalayıp kapakta kırık çatlak, kaçak kontrolü yapacağız.
3- Disbiritörü yerine taktıktan sonra aracı pc ye bağlayıp aee motorun enjeksiyon sürelerini bulana kadar avans ayarı yapacağız.
4- Ateşleme hattını kayıp, kaçak, temazsızlık varmı kontrol edeceğiz.
5- Ecuya yani beyne giden kabloları kontrol edip kayıp, kaçak veya temazsızlık varmı kontrol edeceğiz.
6- Ecuyu fabrika ayarlarına resetleyeceğiz.
7- Lft-sft durumlarını kontrol edeceğiz. Araç zengin karışımda yada fakir karışımda ise düzelteceğiz.
8- Tüm bu işlemler bittikten sonra boğaz kelebeğine adaptasyon yapacağız.
9- Şarj dinamonu ve elektrik hattını konrol edip, kaçak ve kısa devre kontrolü yapacağız.
10- Sorunu çözmenin şerefine beraber kutlama yemeği yiyeceğiz  :D :tamamdir

Abi bu arabalarda arıza çıkarabilecek şeyler belli. Eğer tüm bu ihtimallere karşı sorun düzelmez ise bilki aracının siboplarında sorun var. Onada bakarız onuda çözeriz ama bende tork anahtarı ve aee üst kapak contası olmadığından malesef onun için başka biryere gidip baktıracağız. Sen canını hiç sıkma bizim elimizden evel Allah hiçbişey kurtulmaz  :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #41 : 01 Nisan 2014, 23:31:15 »
Şimdiden kolay gelsin. Güzel sonuçları bekliyoruz.
Akıl yaşta değil baştadır.