Gönderen Konu: abs erken devreye giriyor  (Okunma sayısı 11352 defa)

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
abs erken devreye giriyor
« : 19 Nisan 2014, 16:19:20 »
arkadaşlar öncelilkle merhaba benim sorunum daha önce başka birinin başına geldi mi bilmiyorum ancak zannedersem abs erken devreye giriyor trafikte giderken her frene bastığımda tırrr tırrr diye ses ve titreşim yapıyor daha önce abs ışığı yanıyordu sağ ön teker sensör arızalıydı getirdiğim usta abs le oynadı ve abs uyarı  ışığını söndürdü ancak böyle bir sorun ortaya çıktı tekrar gösterdim ustaya benim yapabileceğim bir şey yok dedi bilgisayarda arıza göstermiyor dedi frenci ye yolladı frenci de test etti bir sorun yok dedi abs çalışıyor frenlerinde çalışıyor ayrıca ön arka frenlerle arka diskleri yeniledim ön diskleri değiştirmedim onlar biraz daha idare eder gibiydi frencide nerden ses yaptığını anlayamadı beyinle alakalıdır deyip ilgilenmediler zaten işin içinden çıkamayınca beyin deyip sallıyorlar acaba sorun ön diskler veya abs çemberi denen okuyucunun pislenmesi ve deviri yanlış okumasından mı kaynaklanıyor anlamadım bu sorun yüzünden aracımı satcak düzeye geldim lutfen yardım arkadaşlar çok zor durumdayım

Çevrimdışı Special_golf

• Profili Görüntüle
Ynt: abs erken devreye giriyor
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2014, 16:33:00 »
Usta Ankarada olsan bizzat yardımcı olurdum. Ancak size tavsiyem Düzcede yetkili servis bulup vag-com cihazına bağlatıp nokta atışı yapmak gerekiyor. El yordamıyla bulunacak işler değil bunlar ustalara güven olmuyor. Bir de ABS lastikleriniz çok kötü durumdaysa kaymayı tespit ettiğinden erken giriyor olabilir.
MK4 Golf PD130 Highline

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2014, 17:10:06 »
lastikleri yenileyeli 4 ay oldu lastiklerle alakası olamaz

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2014, 08:11:52 »
Bendede böyle bir sorun vardı 4 lastiği söküp okuyucuları temizlediler.birinin kablosu aşınmıştı onu tamir ettiler sorun düzeldi

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: abs erken devreye giriyor
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2014, 10:18:06 »
Hic dikkat etmedim, arka tekerde abs sensoru var mi ?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2014, 11:25:50 »
aracın  bütün tekerler frenler ve arka diskler yenilenmişti ama ön diskleri değişmemiştim aracım 120 yi geçmeye başladığında farkedilir bir şekilde ön taraftan bir sallantı ve titreme oluşuyor ön diskleri değiştirirsem düzelir inşallah belkide abs ön diskler yendiği için erken devreye giriyordur

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Ynt: abs erken devreye giriyor
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2014, 11:48:31 »
aracın  bütün tekerler frenler ve arka diskler yenilenmişti ama ön diskleri değişmemiştim aracım 120 yi geçmeye başladığında farkedilir bir şekilde ön taraftan bir sallantı ve titreme oluşuyor ön diskleri değiştirirsem düzelir inşallah belkide abs ön diskler yendiği için erken devreye giriyordur
Disklerin yenmesi ile abs sensorunun ilgisi oldugunu dcusunmuyorum. Cunku sensor diskin arkasindaki delikli kisimdan okuma yapiyor.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı Special_golf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2014, 22:38:45 »
Abi hidroliği değiştirirsen düzelebilir ( sadece tavsiye )
MK4 Golf PD130 Highline

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2014, 10:07:41 »
diskleri aldım doğru disktende yapmayabilir bende farkındayım ancak bu yüksek hızlarda sallanma ve titreme olayı için faydası olur belki zaten usta onlarıda değişelim demişti ama ben masraftan kaçıp idare eder demiştim keşke ustayı dinleseydik yarın taktıracağım hidroliğede bir baktırabilirim sonuçları yarın paylaşırım

Çevrimdışı Special_golf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2014, 14:20:41 »
diskleri aldım doğru disktende yapmayabilir bende farkındayım ancak bu yüksek hızlarda sallanma ve titreme olayı için faydası olur belki zaten usta onlarıda değişelim demişti ama ben masraftan kaçıp idare eder demiştim keşke ustayı dinleseydik yarın taktıracağım hidroliğede bir baktırabilirim sonuçları yarın paylaşırım

Tamam abi, Allah işini gücünü rast getirsin inşallah
MK4 Golf PD130 Highline

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10 : 23 Nisan 2014, 20:00:57 »
Frene basınca titreme varsa fren diskleri yamulmuştur buda aynı abs çalışıyor gibi yapar. 120 den sonra titreme varsa yine ihtimal disk ve balanstır.

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2014, 10:07:05 »
arkadaşlar bugun trow marka diskleri taktırdım ilk test sürüşünde yine hüsran yine aynı ses en iyisi ben bu aracı abs konusunda uzman birine göstereyim fren balatacılar pek birşey anlamıyorlar düzcede bunu gösterme dedi usta sakaryada bir araştırma yapayım bakalım sizin abs konusunda sakaryada referans verebileceğiniz bir usta var mı acaba

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2014, 11:37:47 »
Sizdeki ses mekanik olarak bir sürtme sesi tarzında mı yoksa elektrik sesi gibi mi?Demiştim ya bendede vardı böyle bir problem;özellikle düşük hızlarda frene yarım bastığımda;böyle florasanın ilk yanışındaki gibi zırrrrr zırrr diye bir ses oluşup abs devreye giriyordu.ABS okuyucularını temizledikten sonra sorunum çözülmüştü.Hatta önceki sahibi okuyucunun birinin kablosunu tamir ettirmiş,bant yerinden sökülmüştü.Usta büyük ihtimalle bu şase yapıyordur dedi temizledi yeni bantla sardı sıkıntım çözüldü.

Çevrimdışı gurescıyım

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2014, 16:26:34 »
kardeş aynen seninki gibi bi sorun benimkide önce dediğin gibi tam durmaya yakın tırrr diye bir ses uzayarak devam ediyor florasan gibide değil florasan biraz daha yumuşak pıt pıt diye ses çıkarır ama sana göre bana göre tarifi değişir ama senin tarif ettiğine benziyor bendeki sorun bir abs ciye gidip okuyucuları bir kontrol ettireyim o zaman inş okuyuculardandır