Gönderen Konu: bu silkeleme nerden çıktı sebebi nedir  (Okunma sayısı 9895 defa)

Çevrimdışı enes06

• Profili Görüntüle
bu silkeleme nerden çıktı sebebi nedir
« : 19 Nisan 2014, 17:54:20 »
mrb arkadaşlar 2000 model comfortline aracım var arabam da bundan 1 ay önce bi sıkıntı yoktu ama şimd arabayla dolaşırken gazdan ayağımı çekip tekrar yüklenince silkeleme yapıyor araba çalkalanıyor boşa alınca ancak düzeliyor ve bunu sık sık yapıyor 2 3 gün kullanmıyım abs ışığı yanıyor tekrar sönüyor kendiliğinden frene basında tır tırrr seser geliyodu o da şimdi düzeldi ama arabayı alalı daha 3 ay oldu soğudum kronilk çok arıza veriyor :(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: bu silkeleme nerden çıktı sebebi nedir
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2014, 10:19:45 »
bujilere buji kablosuna ve bogaz kele begine bakilacak.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı enes06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2014, 14:55:01 »
dediğini yapıcm kardeşim baktırıym çok can sıkıyor yaa

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2014, 09:26:46 »
Aynı problem maalesef bende de mevcut bujileri değiştirdim boğaz kelebeği de temizlendi ama halen daha devam ediyor. Gerçekten çok can sıkıyor bu hafta tekrar dan başka bir ustaya göstermeyi düşünüyorum. umarım çözülür :(

Çevrimdışı enes06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2014, 11:11:33 »
aynen kardeşim ya araba kendini sallıyor ya sinir oluyorum bundan önce hiç bi aracım da yoktu golfte kronik çok arıza var ya bu da genelde var herkeste bi ay öncesine kadar yoktu sonradan çıktı bilmyrm nasl düzelecek ustaya götütürsen kardeşim yazarsn sevinrm

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2014, 11:36:34 »
Havalar ısındığı için gaz genleşiyor bu da aracı boğuyor olabilir. LPG ayarındandır diye tahmin ediyorum. Çünkü bende de 2 yıl önce havanın çok soğuk olduğu zamanlarda silkelemeyen araba, hava iyi olduğunda sarsıyordu ısınana kadar.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2014, 16:33:19 »
Havalar ısındığı için gaz genleşiyor bu da aracı boğuyor olabilir. LPG ayarındandır diye tahmin ediyorum. Çünkü bende de 2 yıl önce havanın çok soğuk olduğu zamanlarda silkelemeyen araba, hava iyi olduğunda sarsıyordu ısınana kadar.

Benim araçtaki sorun yeni değil kışın da yapıyordu aynısını şimdide yapıyor zamansızlıktan dolayı götüremedim servise henüz bi gidersem yazıcam buraya da neler olduğunu

Çevrimdışı enes06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2014, 19:14:02 »
metin senin dediğin olabilir sank kışın yoktu yeni oluştu takip edicm baklm bide arabayı hergn kullanmyrm sanrm gaz da tam genleşmyr olablr ama benzinde de yaptığı olmuşt bklm nolcak

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2014, 08:49:10 »
Birde başka bir hipotez. Kışın gaz yoğunlaştığı için gaz buhar olarak değilde likit olarak giderse o zamanda yapar. Hortumların boyu, geçiş derecesi vs bunlar da etkiler :)

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: bu silkeleme nerden çıktı sebebi nedir
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2014, 10:38:40 »
Hava sicakligina bagli genlesmeden yapsa bircok aracin sikinti yasamasi gerekirdi diye dusunuyorum. Diger sorunlar gozonune alinmali bence.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2014, 10:52:16 »
Hava sicakligina bagli genlesmeden yapsa bircok aracin sikinti yasamasi gerekirdi diye dusunuyorum. Diger sorunlar gozonune alinmali bence.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ayar problemi olan basıncı yüksek olan araçlarda yapabilir üstad.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2014, 12:55:44 »
Arkadaşlar sonunda sıkıntıyı çözdüm dün tatil olması sebebi ile fırsat bulup sanayi de biraz uğraştım ama değdi :) Lafı uzatmıyorum benim arabadaki sorunun nedeni boğaz kelebeği çıktı makinaya bağladıklarından boğaz kelebeğinin ayarını yapamadılar benimkini söküp başka bi boğaz kelebeği takarak deneme yaptılar gayet normale döndü daha sonra benim aracın boğaz kelebeğini tamir edip yerine taktılar ve hiç bir sorun kalmadı bilginize. İşin güzel tarafı değiştirmeden önce test edip sorunun kaynağını buldular ve eski boğaz kelebeğini söküp tamir edip yerine takmaları oldu .

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2014, 13:05:47 »
Sorunun çözülmesine sevindim. İnsanın içi ferahlıyo sorundan kurtulunca :) Benim araçta da 1. ve 2. viteste yapıyo. Fakatpek de umursamıyorum, ya orasını yaptırıyorum burası arızalanıyo, şimdi de cam kalkmıyo. Allaha şükür büyük bi sorun yok da işte ufak tefek sıkıntıları bitmiyo bizim araçların.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2014, 14:08:13 »
UFAK TEFEK SIKINTILAR OLMAZ SA OLMAZ SONUÇTA 14-15 YAŞINDA ARABA :) SORUN ÇÖZÜLÜNCE RAHATLADIM VALLA SIKILMIŞTIM BENDE SATMAYI BİLE DÜŞÜNDÜM AMA İYİKİ SATMAMIŞIM UMARIM SENİN SORUNLARI DA ÇÖZERSİN AMA ŞUDA Bİ İŞİ YAPACAK USTA ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜRÜ YERE SORDUM HERKEZ BİŞEYLERİN DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ AMA DÜN GÖTÜRDÜĞÜM USTA SÖKÜP TEST EDİP ONA GÖRE İŞ YAPTI SAĞOLSUN