Gönderen Konu: YARDIM!!!  (Okunma sayısı 7710 defa)

Çevrimdışı kemal bozkurt

• Profili Görüntüle
YARDIM!!!
« : 07 Mayıs 2014, 17:43:24 »
Forumun yeni üyelerindenim  siz abi ve kardeşlerimden biraz yardım istiyorum
1999 model Golf 4  dizel otomatik bir araç aldım ıvır zıvır eksikleri vardı kendimce tamamlamaya çalıştım ama tamamlayamadıklarım hakkında yardım istiyorum ve bir kaçta soru :) :) :)
-Arabamdaki teyp orjinal kaset çalar :-[  golf 4'e uygun bir teyp yani tuşları kırmızı ekrani mavi nasıl bulabilirim?
-Arabanın saatini ayarlıyorum sabah bakıyorum geri kalmış her gün aynısını yapıyor aklım durdu resmen neden acaba?
-Kapı döşemelerini yaptırıcam bezdenmi yoksa deridenmi olsun istanbul anadolu yakasında kim yapar?
-Tavanda sorun yok ama içerden kapı üstlerinde aynı tavan döşemesi gibi çıtalar kopmuş adamlarda tutkalla yapıştırmış ve biride darmadağın bunları nerden bulabilirim?(bu önemli lütfen)
-Koltuklarda bir kaç yerde sigara yanığı var bunun bi tedavi yöntemi varmı?
-Son olarak ki en önemlisi otomatiğimde sıkıntı yok daha doğrusu büyük bir sıkıntı yok olanıda şu bazen yani gün içinde yada iki günde bir 20 kere P'ye alsam arada sırada P'den çıkarmaya zorlanıyor kurtarıncada motor kopacak gibi bir his veriyor ama her zaman değil 20 kerede 1 kere gibi, yine arabayı ilk çalıştırdığımda geri vitese R'ye attığımda sorun yok güzel geçiyor sonra ileriye D'ye aldığımda hafif bir vuruntu oluyor daha sonra geçiyor, her zaman olmamakla beraber bazende 2'den 3'e geçerken vuruntu yapıyor daha çok tam devrini alıp vites atacakken trafik olunca yavaşlamak zorunda kalıyorum kasıntımı yapıyor ne oluyor anlamadım daha çok yapıyor o zaman vuruntuyu.
Arabayı alınca 10 bin bakımını yaptırdım ve şanzıman yağına baktırdım canlı bir kırmızılığı vardı,aldığım adamın dediğine bakılırsa benden önce vitese geç geçiyor diye sensörlermi ne varmış 600 liramı ne vermiş onları değiştirmiş e peki neden yapar bunları bide uzun yola gidicem 15 gün sonra :-\
 Bana zaman ayırıp yardım edenlerden Allah razı olsun teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 17:56:21 Gönderen: kemal bozkurt »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: YARDIM!!!
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2014, 18:24:20 »
1- ekranı mavi tuşları kırmızı bi teyp zor.
2- saate gelince kontağı kapatınca kapanıyor mu yoksa çalışmaya devam ediyor mu.geri kalması bundan olabilir.
3- kapı döşemelerii bende değiştirecem ve deri düşünüyorum karar senin.üzerindekiler kumaş sarkmalar mevcut
4- çıta demekle neden bahsediyon bi foto eklersen daha iyi olur.
5- otomatik vites olayına gelince şanzuman yağın iyi olabilir ama dişlilerde yada ayırıcı mekanizmada sorun olabilir iyi bi otomatikten anlayan ustaya göstermen lazım.
ayrıca araban hayırlı uğurlu olsun güle güle bin.

Çevrimdışı kemal bozkurt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2014, 20:27:20 »
Kontağı kapayınca saat kapanıyormu diye hiç bakmadım ilk işim ona bakmak olucak ama öyleyse bile normal değil neden olurki?
Çıta derken üst tavan döşemesinin kenarlarında bulunan çıtalar çıtada değil aslında lastikten ama dışı tavan renginda kaplama

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2014, 08:46:08 »

kırmızı tuş,mavi ekranlı tek teyp bu heralde.

kapı kartonları içinde deriyi öneririm,hem silinmesi falan rahat oluyor kullanışlı,hemde daha şık duruyor.

bende bundan aldım cd siz...gece duruşuda böyle,fikir olabilir...ayrıca dün aklıma bişe geldi telefonu USB kabloyla teybe bağladım şarj eder mi acaba diye,şarj etmeye başladı..boşuna araç şarjı almaya da gerek kalmadı.

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 09:02:18 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2014, 12:45:12 »
usb den şarj oluyor sıkıntı olmaz.bak emir kardeşimde sana mavi ekranlısnıda buldu.hadi hayırlı olsun.

Çevrimdışı thskt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2014, 13:04:05 »
Benim teyp tam senin istediğin gibi. Passatta kullanıyorum.

JVC KDG-731

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 13:04:53 Gönderen: thskt »

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: YARDIM!!!
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2014, 13:56:27 »
Pioneer in modelleri de kirmizi tus beyaz yazili. Ub1400 cd siz kullaniyorum. Simdi ub 150 cikti ayni sadece tus yerleri degisik.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2014, 14:27:34 »
bende kendim için araştırırken buldum bunu ama,sony 110 tl pioneer 200 tl civarındaydı...bu devirde cd işi kalmadı zaten

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2014, 14:51:23 »
otomatik vitesin Pden zor geçmesi vuruntu yapması tamamen kullanıcı hatası. aracı durdunuz, önce N konumuna yani boşa alın, sonra el frenini çekin, ayağınızı frenden çekin, araç bi otursun, sonra frene basıp P ye alın. bu şekilde kesinlikle sıkıntınız olmaması lazım.

soğuk havalarda aracı çalıştırdınız, sırasıyla her viteste doldurmasını bekleyin 3-5 saniye kadar. 3 sn P 3 sn boş 3 sn D gibi.

sigara yanıkları tamiri yazın googlea, bunun tamirini yapan bir çok yer var, yeni bir kumaş kesip oraya kaynatıyor, eğer ki işinin ehliyse orada kaynak olduğunu bir tek siz biliyosunuz.

saat geri kalıyorsa aküde zayıflık vardır büyük ihtimal, bi ölçtürmenizde fayda var.

kapı döşemeleri için ise, ben uzun süre bineceğim, aracımın da elegant bi görünüme sahip olmasını istiyorum derseniz alcantra kumaş tavsiye ederim Ama iç döşemenin orjinal tonunda olması lazım. Onun için döşemecileri gezip fiyat alacaksınız. Çok fiyat çekerlerse kumaşı kendiniz temin edip götüreceksiniz, bazı durumlarda daha ucuz olabiliyor.

teyp için ise araç golf 4 ise tek bir tercih var zaten, rcd 200. diğerleri konsol görüntüsünü bozuyor

Çevrimdışı kemal bozkurt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2014, 18:34:42 »

kırmızı tuş,mavi ekranlı tek teyp bu heralde.

kapı kartonları içinde deriyi öneririm,hem silinmesi falan rahat oluyor kullanışlı,hemde daha şık duruyor.

bende bundan aldım cd siz...gece duruşuda böyle,fikir olabilir...ayrıca dün aklıma bişe geldi telefonu USB kabloyla teybe bağladım şarj eder mi acaba diye,şarj etmeye başladı..boşuna araç şarjı almaya da gerek kalmadı.

Emir bey çok ama çok teşekkür ediyorum sony marka olan teybi kullanıyorsunuz  anladığım kadarıyla, pıoneerle arasında ne fark var sanki pıoneer cd çalar gibi görünüyor bide aralarındaki para farkı ne tabi :) bide benim teybi söküp bunu takınca kenarlarda boşluk kalırmı sanki benimi teyp daha bi geniş, paylaşımınız için tekrar teşekkür ederim

Çevrimdışı kemal bozkurt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2014, 18:39:05 »
bende kendim için araştırırken buldum bunu ama,sony 110 tl pioneer 200 tl civarındaydı...bu devirde cd işi kalmadı zaten
Anladım sonyi 110 tl'e aldınız pioneer 200 şimdi tek merak ettiğim pioneer hem usb girişli hemde cd çalarlımı bide en önemlisi yukarda dediğim kenarlarda boşluk kalıcakmı? (bu arada iyiki bu forum sitesine üye olmuşum sağolun :)

Çevrimdışı kemal bozkurt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2014, 19:18:29 »
otomatik vitesin Pden zor geçmesi vuruntu yapması tamamen kullanıcı hatası. aracı durdunuz, önce N konumuna yani boşa alın, sonra el frenini çekin, ayağınızı frenden çekin, araç bi otursun, sonra frene basıp P ye alın. bu şekilde kesinlikle sıkıntınız olmaması lazım.

soğuk havalarda aracı çalıştırdınız, sırasıyla her viteste doldurmasını bekleyin 3-5 saniye kadar. 3 sn P 3 sn boş 3 sn D gibi.

sigara yanıkları tamiri yazın googlea, bunun tamirini yapan bir çok yer var, yeni bir kumaş kesip oraya kaynatıyor, eğer ki işinin ehliyse orada kaynak olduğunu bir tek siz biliyosunuz.

saat geri kalıyorsa aküde zayıflık vardır büyük ihtimal, bi ölçtürmenizde fayda var.

kapı döşemeleri için ise, ben uzun süre bineceğim, aracımın da elegant bi görünüme sahip olmasını istiyorum derseniz alcantra kumaş tavsiye ederim Ama iç döşemenin orjinal tonunda olması lazım. Onun için döşemecileri gezip fiyat alacaksınız. Çok fiyat çekerlerse kumaşı kendiniz temin edip götüreceksiniz, bazı durumlarda daha ucuz olabiliyor.

teyp için ise araç golf 4 ise tek bir tercih var zaten, rcd 200. diğerleri konsol görüntüsünü bozuyor
Alper kardeşim ilgin için çok teşekkür ederim şu otomatik vites için yazdıklarını uyguladım aynen öyle kardeşim nasıl akıl edemedim bunu :-[ :-[ :-[
özellikle bayır yukarı yada bayır aşağı park ederken P'ye alıp el frenini çekiyodum arabada oturuyodu sonrada kart kurt kıyamet kopuyodu şimdi senin demenden yola çıkarak N'ye alıp el frenini çekiyorum sonrada P'ye alıyorum sorun kalmadı şimdilik.
Diğer bilgilerin içinde teşekkür ediyorum yanlız rcd 200 teybi takarsam telefon koyma gözü kapanıyor bide aracım 99 model o kadarda lükse kaçmak istemiyorum :) :) :)
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 19:19:56 Gönderen: kemal bozkurt »

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2014, 21:14:27 »
Anladım sonyi 110 tl'e aldınız pioneer 200 şimdi tek merak ettiğim pioneer hem usb girişli hemde cd çalarlımı bide en önemlisi yukarda dediğim kenarlarda boşluk kalıcakmı? (bu arada iyiki bu forum sitesine üye olmuşum sağolun :)

Etrafta boşluk kalmıyor,kutudan çerçevede çıkıyor çünkü...aslında rcd200 kadar orjinal duran başka bişe bulamazsınız ama,99 model araçta sorun çıkarıyormuş heralde aküyü bitirmesi ve ışıklarının sönük yanması gibi...fiyatları çok uçuk değil zaten

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2014, 23:08:39 »
o boşluğun kalmaması lazım zaten, olay orada. üst sınıf araçların, bmw mercedes gibi, konsollarında tırnak girecek boşluk olmaz :) ne kadar dolu o kadar iyi :)