Gönderen Konu: soğutma suyu havası  (Okunma sayısı 8973 defa)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
soğutma suyu havası
« : 14 Mayıs 2014, 23:03:16 »
Arkadaşlar dün aracım dün radyatör ve kalorifer.hortumlarının olduğu bağlantıdan su kaçırdı değiştirdim antfrizi ilave ettim ancak hava yaptı bu havayı nasıl alırım bi yardım edin kapağı açtığımda hava dısarı çıkıyo su artıyo anlamadım.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
Ynt: soğutma suyu havası
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2014, 23:36:29 »
Su sıcakken kapağı açarsan hava çıkar su artar normaldir, ısınan hava genleşip basınç yapıyo, sen araç soğukken aç kapağı kontrol et su miktarını. Termostatı değiştirdiğimde aynı şey bende de olmuştu.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2014, 00:03:05 »
Yani hava filan almaya gerek yokmu tamamladım soğukken çalıştırdım Biraz bi kaç saat sonra bi geldim 2 parmak gene düşmüş tamamladığımda min deydi kapağa 2 parmak kala doldurdum şimdi minin 2 parmak üstünde sabit.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2014, 00:12:52 »
Değiştirince benimde aynı şey oldu. Ustanın yanında max seviyesinin üstüne kadar doldurduk, eve geldiğimde seviye min e gelmişti. Sonra tamamladım max da sabit kaldı ondan sonra. Benim usta da hava alma eski arabalarda kaldı demişti, sorduğumda.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2014, 00:13:19 »
Hayır hava falan almıyosun, su akıttığı için arada kalan hava boşlukları araç çalıştıkça su devirdaim yaptıkça su kabına çıkıyo, sen bikaç gün kontrol et soğukken, eksilme varsa ekle, zaten normale dönecektir,
Termostatı değiştirdim su tamamen boşaldı tekrar eklediler, eve geldim su haznesinde su yok :( heralde dedim contadan kaçırdı, ekledim sonra baktım az eksilmiş tekrar ekledim şimdi sabit duruyor.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2014, 08:30:54 »
Tamam teşekkür ederim ben tekrar bi kontrol edeyim.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2014, 09:07:26 »
vw en güzel yanı bu hava derdi olmuyor :D

su ekle hazneden yarıya kadar, kapat, aracı çalıştır, fan açtığı zaman kaputu kapa yürü :D