Gönderen Konu: poloyu birazcık zorladım..  (Okunma sayısı 12559 defa)

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
Ynt: poloyu birazcık zorladım..
« Yanıtla #14 : 26 Haziran 2014, 02:23:45 »
Kaportasının aynı olması motorunun da aynı olduğu anlamına gelmez.

kaç farklı motor var sanki hocan 6n2 de standart 1.4 comfortline

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #15 : 26 Haziran 2014, 07:28:11 »
Hararet bu aralar çok değişken :) bazen doksan oluyor bazen motor komple soğuyor. kafasına göre takılıyor :)

aslında baktırmam lazım ama kısa mesafe kullanuyorum diye baktırmadım henüz.

bu km yi yapmadan önce 70-80 km kadar yol gittim aslında hararet bi ara 90 dı sonra yine böyle oldu.

sanırım bir an önce baktırmalıyım..
termostadin degismesi gerekiyor ihmal etme bu sekilde benzinde cok yer cunku motor surekli o sicakligi korumak icin yakiyorda yakiyor

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #16 : 26 Haziran 2014, 09:10:22 »
Kaportasının aynı olması motorunun da aynı olduğu anlamına gelmez.

Sizin araçta sorun var.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #17 : 26 Haziran 2014, 09:13:22 »
emre nin motoru 1.4 60 hp ve 8 valf, tork ve beygir 1.4 16 valf 75 hp den düşük olduğu için şanzıman oranları ona göre ayarlanmış ve 160 son sürat o motora göre, doğuş un ithal etmediği bir motor seçeneği yanlış bilmiyorsam.

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Haziran 2014, 10:22:48 »
Benim son sürat 160 oluyor. Zaten fabrika verisi de o şekilde.
6n aee motor 195/50/15 lastik ile araçta 3 kişiyken hafif virajlı yolda 165 dedi daha gidiyodum yanımdaki arkadaş durmazsan el frenine asılacam nasılsa iki türlüde ölücez diyince bırakmak zorunda kaldım :D

Çevrimdışı polom35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Haziran 2014, 20:16:45 »
arkadaşlar termostat bozuk olsa kışın kalorifer ısıtırmı bazen 90 da duruyor hareret bazen iniyo 160 170 km hıza çıkıyorum düşmüyo hareret müşüri arızalı olabilirmi  :) bide termostat için sordum özel servise malzeme dahil 50 tl diyor ama kaçırırsa 200 tl termostat kütüğünüde değiştircem diyor fiyat nasıl iyimi  :) kendim değiştireyim diyorum kolaymı değiştirmesi  :tamamdir

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
« Yanıtla #20 : 27 Haziran 2014, 01:29:32 »
Arkadasım , hararet sabit durmuyorsa bil ki bozuk termostat , bu sekilde kullanman sağlıklı degil , evet orjinal kütük 200 tl civarı ama yan sanayiside ısını görür oda 75 tl sanırım , bizzat baska bi polo da değiştirdik hic bir sıkıntı yok ;) sen termostat değiştir baska bi sorun çıkarsa yine yardımcı olunur ;)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #21 : 27 Haziran 2014, 10:00:51 »
Daha uzatmanın mantığı yok güzel kardeşim.10 tane adam aynı şeyi yazı sen bırak motoru termostatı bi elden geçir sen bile yaparsın ustaya bile gerek yok.40-50 TL. malzeme için verdiğin benzine yazık.değiştir eğer devam ederse başka sorunlara yöneliriz hepberaber.
6n aee motor 195/50/15 lastik ile araçta 3 kişiyken hafif virajlı yolda 165 dedi daha gidiyodum yanımdaki arkadaş durmazsan el frenine asılacam nasılsa iki türlüde ölücez diyince bırakmak zorunda kaldım :D
Olm durun yapmayın daha gençsiniz. :D   yalnız tabirine öldüm arkadaşın.Eşkıyanın sözü geldi aklıma.
- Ölecekmiyiz Eşkıya?
- Hepimiz öleceğiz. ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #22 : 27 Haziran 2014, 14:20:22 »
yav bende çok güldüm ;D eleman bayağı korkmuş.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı polom35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2014, 21:40:11 »
arkadaşlar çok sağolun  yardımınız için :) şimdi termostatı değiştirirken yanlız termostatımı yoksa karşılığıyla berabermi değiştireyim bide akan su yerine antifirizli sumu ilave edeyim havasını filan aldırmak gerekiyormu yoksa suyu ilave edip işlem bitiyomu   :tamamdir çok soru soruyorum kusura bakmayın   :)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Haziran 2014, 21:50:34 »
arkadaşlar çok sağolun  yardımınız için :) şimdi termostatı değiştirirken yanlız termostatımı yoksa karşılığıyla berabermi değiştireyim bide akan su yerine antifirizli sumu ilave edeyim havasını filan aldırmak gerekiyormu yoksa suyu ilave edip işlem bitiyomu   :tamamdir çok soru soruyorum kusura bakmayın   :)
Termostat Flanş kiti(kütüğün) sağlasa sadece termostatı değiştir.Antifirizli su koyman daha mantıklı.
Red Machine!!!

Çevrimdışı polom35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Haziran 2014, 21:55:35 »
Termostat Flanş kiti(kütüğün) sağlasa sadece termostatı değiştir.Antifirizli su koyman daha mantıklı.
anladım sanırım sağlam bi kaçak filan yok taktıktan sonra kaçırmassa değiştirmem  :tamamdir valla çok sağolun ya antifiriz ne renk koyayım bide bazı kişiler hava yapar diyo havayı atman lazım diyo işten anlamıyorlar heralde  :tamamdir

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #26 : 27 Haziran 2014, 23:22:16 »
anladım sanırım sağlam bi kaçak filan yok taktıktan sonra kaçırmassa değiştirmem  :tamamdir valla çok sağolun ya antifiriz ne renk koyayım bide bazı kişiler hava yapar diyo havayı atman lazım diyo işten anlamıyorlar heralde  :tamamdir

bizim araçların orjinali kırmızı antifiriz. ama ben kışı mavi ile geçirdim bi sıkıntı olmadı...
Shadow...

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Haziran 2014, 23:46:55 »
Kırmızı... hava olayı da nedir.değiştir tüm suyu boşalt sonra montaj bitince yeniden saf su ekle antfrizide koydun mu tamamdır.
Red Machine!!!