Gönderen Konu: rolantide devir  (Okunma sayısı 29592 defa)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: rolantide devir
« Yanıtla #28 : 14 Temmuz 2014, 17:45:15 »
gazı debriyajı ayarlayamazsan elbette stop ediyor ama o denge çok önemli  ;)

Ben kendigilinden stop ediyor mu demek istemistim. Durup dururken aniden stop etme. Cunku benimde rolanti dusuktu gecen sene. Bogaz kelebegi temizlendi ve adaptasyon yapildi sonra biraz yukseldi rolanti devri. Oncesinde lambalarda nadiren de olsa stop ediyordu. Tabi bu nasil giderildi ya rolanti artirilinca ya da bogaz kelebegi temizlenince buyuk ihtimal temizlik sonrasi duzeldi belki de rolanti bazliydi ;)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 14 Temmuz 2014, 18:47:47 »
Ben kendigilinden stop ediyor mu demek istemistim. Durup dururken aniden stop etme. Cunku benimde rolanti dusuktu gecen sene. Bogaz kelebegi temizlendi ve adaptasyon yapildi sonra biraz yukseldi rolanti devri. Oncesinde lambalarda nadiren de olsa stop ediyordu. Tabi bu nasil giderildi ya rolanti artirilinca ya da bogaz kelebegi temizlenince buyuk ihtimal temizlik sonrasi duzeldi belki de rolanti bazliydi ;)
yok durukene stop etme olmadı hiç.araba bu şekilde gerçekten çok stabil çalışıyor tıs tıs tıs  :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #30 : 14 Temmuz 2014, 19:05:06 »
hayır geziniyor  derken sabit tabiki aralık belirttim rölantide oynama yok çok şükür  :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Temmuz 2014, 11:20:11 »
GOLF IV 1.6 SR 2000

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Temmuz 2014, 11:42:21 »
fena değil rolantin bence güzel ya sence  :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Temmuz 2014, 11:45:46 »
Sıkıntı yok ama eskiden daha dusuktu ve sessizdi. Calistigini cok zor anlardim. Bogaz kelebegi temizligi + adaptasyon derken bu sekilde oldu. Sanki biraz daha sesli calisiyor. Ama su lanet olasi CASTROL`u dokup MOBIL koyayim da o zaman bakicam ses mevzusuna. Olmadi bir rolanti ayari cektiririm :)

Ama eskiden iste lambalarda aniden stop ederdi. Ayda birde olsa, stop etmesin de varsin biraz daha tırıltılı calissin ;)
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 11:47:12 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Temmuz 2014, 12:22:03 »
stop etmesi ilginç tahminimce hava filtresinden. yeterli hava alamıyor olabilir miki diye düşünüyorum.düşük devirde etkili alamazsa stop eder yani.bende edge koydum satıcıda bulamadımda ama en yakın zamanda hemen değiştirip mobil 1 ESP koyacam aklımda.sen bi koy bana haber ver değişikliği eğer değişilik olursa hiç durmam inan.para pul biyere kadar.zaten değiştireli 3bin km falan oldu tahminimce.hç önemli değil yağ motorun kanıdır. :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 17 Temmuz 2014, 13:18:15 »
Yag motorun kani bir de golf IV u boyle seylerleuzmemek lazim. Ben mesela pimpriikligimden benzinli aldim sessiz v.s die. Dizelleri gercekten tar tar tar traktor gibi. Aslinda sadece rolantide kotu dizelin sesi yoksa yolda v.s kullanimda turbo v.s cok hos sesi. Doalyisiyla benzinli bir arac secmisken ozellikle boyle bir arac sessiz v.s stabil. Salak sacma yag koyup arabada degisiklik gorunce kafam bozuluyor.

Mevzu sadece yagin ince ve kalinliginda degil daha onceden de 10W40 ti benim bmw yagi koymuslardi. Cok iyiymis meger yeni aldigim icin araci anlayamamisim. CASTROL`e gecince anladim ki iyiymis benim arac sessizmis ve fazla titremiyormus.

Her sene degistirmek zorunde oldugumuz yaglarimiz ha 80 TL tutmus ha 130 TL bence hicbir fark yok yeter ki karsiligini alalim. Ben mesela MOBIL 1 ESP 0W40 i 4+1 litre olarak 132TL e aldim. 2 gun icinde adrese ulasti TR`de. Bayramda kismetse gittigimde degistirecegim sonra farklari muhakkak yazarim.

Hava ile ilgili bir sıkıntı olabilir belki haklisin, birisi bu arac hava aliyor ufluyor gibi bir yorum yapmisti ilk aldigimda, birisi de avans ayari bozuk demisti ama iki usta da guven vermemisti o ayri.

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
« Yanıtla #36 : 17 Temmuz 2014, 13:33:39 »
senin araç lpg limi benzinlimi

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Temmuz 2014, 15:51:43 »
Benim araci soruyorsan benzin, lpg yok.

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Temmuz 2014, 15:54:12 »
o yüzden devir düşük lpg li araçta birazdaha çıkıyormuş devir

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Temmuz 2014, 16:11:09 »
Evt biraz yukseliyor diye biliyorum ama daha eski araclar icin diye biliyordum. Belki de golf 4 icin de gecerli bir durumdur.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Temmuz 2014, 16:36:25 »
o yüzden devir düşük lpg li araçta birazdaha çıkıyormuş devir

hem benzinde hemde gazda fark yok bende

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Temmuz 2014, 16:49:26 »
hem benzinde hemde gazda fark yok bende

her ikisindede kaçta çalışıyor senin rolanti devri ?