Gönderen Konu: motor sessizliği  (Okunma sayısı 22085 defa)

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
motor sessizliği
« : 12 Temmuz 2014, 14:07:52 »
merhaba arkadaşlar golf IV orjinalinde de kaput altı keçesi yok. kaput altı keçesini alıp taksak avantajları ve dezavantajları neler olur. motor sesine gelince golflerde motor zaten sessiz bu keçeden alsak sesi tamamen keser galiba. tabiki iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleride vardır. iyi forumlar. teşekkürler

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
Ynt: motor sessizliği
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2014, 15:41:34 »
bencede sag sol boş filtre yok bende cok toz alıyor diye düsünüyordum
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2014, 16:37:38 »
Kaput keçesi motor sesini kesmekten ziyade motor sıcaklığı kaput boyasını etkilememesi için kullanılıyor. Tabi ki dışarı gelen sesi de azaltır ama kabin içine gelen sesi etkilemez diye düşünüyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2014, 17:53:48 »
birde karter koruması golf IV lerde orjinali plastik olarakmı çıkıyor. benim karterin tam altı kapalı değil  karterin önüne kadarki olan yer kapalı ve plastik. vew sorduğum kadarıyla golflerin altı yere yakın olduğundan dolayı orjinalinde plastik koruma varmış ve karterin altı tamamen kapalı değilmiş eğer yaptırmak istenise çelik karter koruma taktırabiliyormuşuz. ?

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2014, 18:44:40 »
birde karter koruması golf IV lerde orjinali plastik olarakmı çıkıyor. benim karterin tam altı kapalı değil  karterin önüne kadarki olan yer kapalı ve plastik. vew sorduğum kadarıyla golflerin altı yere yakın olduğundan dolayı orjinalinde plastik koruma varmış ve karterin altı tamamen kapalı değilmiş eğer yaptırmak istenise çelik karter koruma taktırabiliyormuşuz. ?
orjinalinde çelik olarak karter koruma mevcut sizinki önceki sahibinde değiştirilme çıkarılma durumu olabilir alttan kapalı motor tamamen

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2014, 18:57:02 »
tekrar kontrol edeyim bakalım dediğiniz gibide olabilir ama çelik karter koruması dururken cıkartmak pek mantıklı gelmıyor
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2014, 18:58:56 Gönderen: golf_vw »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2014, 19:00:49 »
Arkadaslar, ben mi yanlis biliyorum, GOLF IV Benzinlilerde fabrika cikisi karter koruyucu yok. Sadece dizellerde var. Sizler veya sizden oncekiler sonradan taktirmis olmali oyle degil mi ?

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2014, 21:58:04 »
benimde var karter korumam saçtan sanırım önceki sahibi taktırmış her zaman takan kişiye dua ediyom yoksa karter dayanmaz.yumruk kadar taş değmeden geçmiyor altımdan  :)
kaput kesesine gelince benimkinde var sizinkilerde yokmu.sonradan mı takıldıki yoksa orj de varmıydıki.benim araç gümrük girişli özel seri 2000 model 16 valf motora sahip.ayrıca ESP ve EPC li  :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2014, 23:12:37 »
var golf 4 te standart olarak var diye biliyorum bende. kaç tane gördüysem aynı karter koruma var hepsinde.

Çevrimdışı ea203

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2014, 02:19:09 »
Merhaba öncelikle,konuyu görünce başta da özellikle sessiz denilince sorayım dedim,babam 4 ay kadar önce 2001 model 8v comf. golf aldı,bazen kullanıyorum motor sesi çok rahatsız edici düzeyde gerçekten, geçen sene arkadaşımda vardı 99 model mesela rolanitdeyken motor sesini duymak için gaza fazlaca basmak gerekiyordu,yüksek devirlerde bile bizdeki sesin yarısı anca geliyordu içeriye , ayrıca yol sesini de çok fazla alıyor uzun yolda gürültüden ne müzik dinlediğimi anlıyorum ne bişey , bunların sebepleri ne olabilir acaba ?

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2014, 13:16:06 »
Merhaba öncelikle,konuyu görünce başta da özellikle sessiz denilince sorayım dedim,babam 4 ay kadar önce 2001 model 8v comf. golf aldı,bazen kullanıyorum motor sesi çok rahatsız edici düzeyde gerçekten, geçen sene arkadaşımda vardı 99 model mesela rolanitdeyken motor sesini duymak için gaza fazlaca basmak gerekiyordu,yüksek devirlerde bile bizdeki sesin yarısı anca geliyordu içeriye , ayrıca yol sesini de çok fazla alıyor uzun yolda gürültüden ne müzik dinlediğimi anlıyorum ne bişey , bunların sebepleri ne olabilir acaba ?

senin rolanti devri motor sıcak iken 9 un zerinde galiba 9 üzeri çalışırsa her araba sesli çalışır

Çevrimdışı ea203

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2014, 17:31:54 »
senin rolanti devri motor sıcak iken 9 un zerinde galiba 9 üzeri çalışırsa her araba sesli çalışır
hafta içi bi bakayım teşekkürler,
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 16:11:50 Gönderen: ea203 »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Temmuz 2014, 18:24:56 »
Aracta nasil yag var o da onemli sesli calismasinda. CASTROL Magnetec 10W40 varsa normal mesela biraz daha sesli calismasi ;)

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2014, 13:31:19 »
10 40 dizel yağı değilmi
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2014, 13:31:57 Gönderen: golf_vw »