Gönderen Konu: 2000 MODEL 1.6 COMFORTLİNE NEDEN BU HANTALLIK  (Okunma sayısı 10894 defa)

Çevrimdışı kadircaldir

• Profili Görüntüle
2000 MODEL 1.6 COMFORTLİNE NEDEN BU HANTALLIK
« : 14 Ağustos 2014, 16:52:51 »
Allah aşkına birisi birşey söylesin :)) 2000 model 1.6 comforline aldım 4 ay önce.. Araç rahat bi sıkıntı yok yol tutuşu vs. ama performansa gelince o yok..  bir bendemi bu hantallık yoksa golf 4 ler böylemi.. arkadaşın birinde renault Clio 1.4 Diğerinde 1.2 twingo var.. clioya yetişmem imkansız twingoyu 1 araba farkı olmadan zor alıyorum şoförlük bi yana araba çok hantal.. clioya bindim kaçıyor resmen tonajda hemen hemen aynı.. golfun sadece adı mı var ? anlamadm gitti.. bu gidişle 1.6 vtec alacak gibiyim.. yorumlarınızı alabilirmiyim..
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 16:54:29 Gönderen: kadircaldir »
GOLF IV

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: 2000 MODEL 1.6 COMFORTLİNE NEDEN BU HANTALLIK
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2014, 16:57:03 »
Allah aşkına birisi birşey söylesin :)) 2000 model 1.6 comforline aldım 4 ay önce.. Araç rahat bi sıkıntı yok yol tutuşu vs. ama performansa gelince o yok..  bir bendemi bu hantallık yoksa golf 4 ler böylemi.. arkadaşın birinde renault Clio 1.4 Diğerinde 1.2 twingo var.. clioya yetişmem imkansız twingoyu 1 araba farkı olmadan zor alıyorum şoförlük bi yana araba çok hantal.. clioya bindim kaçıyor resmen tonajda hemen hemen aynı.. golfun sadece adı mı var ? anlamadm gitti.. bu gidişle 1.6 vtec alacak gibiyim.. yorumlarınızı alabilirmiyim..
golf 4 malesef böyle bi araba beğenmiyosan satacaksın.
rallye yapmaya gitmiyoruz sonuçta tamam bazen bende ışıklarda yanımdakilerle yarışmaya çalışıyorum ama 1 araba boyu geçtikten sonra gazı kesip yavaşlıyorum o konuda yapacak bişey yok. ;)

Çevrimdışı kadircaldir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2014, 17:00:16 »
tamam yarışlara girmiyoruz ama golf diyince gözümde çok büyütmüşüm performans açısından.. ki alırkende onu düşünerek almadım.. lpg de son limit 190-200 gördüm benzinde 220 ama iş kalkışa atikliğe bakılınca hevesim kaçtı.. anlaşılan golf 4 ler böyle..
GOLF IV

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2014, 17:10:38 »
tamam yarışlara girmiyoruz ama golf diyince gözümde çok büyütmüşüm performans açısından.. ki alırkende onu düşünerek almadım.. lpg de son limit 190-200 gördüm benzinde 220 ama iş kalkışa atikliğe bakılınca hevesim kaçtı.. anlaşılan golf 4 ler böyle..
sen iyi basmışsın bendaha 140-150 yi anca gördüm ben pek sürat sevmiyom geçirdiğim bi kazadan sonra.bu arabalar konfor ve rahatlık için üretilmiş ayrıca güvenlik tabikide.tonaj olayına gelincede clio dediğin araba 900-950 kg golf 1160 kg olması lazım boş ağırlığı. birde yolcu olunca hele birde lastikler kalın ve büyük jant ise bu hantallık dahada artar.
eğer binmeyi düşünüyosan konfor ve güven açısından ben bu aracı tercih ediyorum diyip öyle kullanacan.
internette satılık accent gördüm araba ararken
satıcı ne yazmış yoruma biliyomusun: yeni bebeğimiz olduğu için güvenlik açısından satıyorum.satan öğretmenmiş. araba yürüyen teneke arkadaş nasıl güvensin bebeğin hatrına satıyor güvenlikli araç alacakmış.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2014, 17:59:12 »
Valla ne yazik ki oyle bende golf 4 u gozumde cok buyutmusum. Meger sadece 6 vitesli dizel golfler golfmus. Alirken hep TDI bakmistim ama parasi cok gelince 1.6 aldim bende. Herseyden memnunum su 3`u haric.

* Performans
* Yakıt
* Cukur ve hendeklere sert girmesi

Bu 3 unsur disinda baska olumsuz birseyi yok. Keyfine gelince keyfi de cok iyi. Sadece uzun yolda arac sollama gercekten iskence. Barıl barıl bagirtmamiz lazim arabayi devamli vites dusurmeliyiz ki anca daha atik ve seri sollayabilelim. Yoksa 5. vitesle giderken du onumdekini geceyim de hemen kendimi yine saga atayim yok zoorrr. Ha dur 4. vitese alayim da geceyim daha iyi kacar eh iste biraz daha iyi. Yol hava alani gibidir 120km hiz yetmez biraz daha basayim derseiniz arabanin resmen zorlandigini hissediyorsunuz. Sanzıman v.s ne vites yetiyor ne bisi anlamadim gitti :)

Yine unutulmasin ki bu hantalligina ragmen kendi karizmasi var gidisi v.s icindeyken hissettiginiz duygu farkli bisi. O sadece ve sadece golf 4 e ozeldir. Nedeni coktur ama performans degildir tabi :)

Amaaaa :

Su var o da piyasasi artik dusmeli bu fiyatlar bu araclar icin artik cok. 20.000 i gecen benzinli golf olmamali.

Bakin devir saatine ne rahat gidiyor arac :
https://www.youtube.com/watch?v=2Ixig49SivI

Arac 210km hizda gidiyor devir saati 3500 ;) Bizde bu 110km de oluyor nerdeyse :)
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 18:15:18 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2014, 20:30:49 »
Önceki konularıma bakarsanız bi sürü başlık açtım 1.6 nın performansıyla ilgili. Arabamı şubatta aldım 99 model 1.6 sr motor. İlk başlarda arabada bi arıza var sandım, sanki araç el freni yarım çekik gibi ivmeleniyordu, meğerse golf 4 ler böyleymiş. Ve sonunda geçen hafta sattım, araçtan ne beklediğin önemli aslında. eski model clio palio gibi arabalar ışıklarda benden yol istiyosa ben yemişim o arabanın karizmasını. Bida Golf 4 alır mıyım derseniz 1,8, ya da dizel alabilirim fakat 1.6 motorlu golf mü asla.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2014, 21:04:16 »
öncelikle motorda aşıntı azsa yetkili servisce tavsiye edilen tam sentetik uygun numara yağ kullanacaksınız bu şart, mobil esp 5-30 yada castrol edge professional 5-30 (bu yağ yetkili serviste var dışarıya veriyorlar mı sormak lazım) örnek için başka yüksek kaliteli yağlar da olabilir, bu yağların 15000 km de değişimi vardır siz 8000 de bir değiştirin gitsin, malum trafik kullanım şartları nedeniyle . hava filtresi ve bujiler değişim zamanında orjinalleriyle değişecek, şanzıman yağınız kontrol edilecek yine uygun numara tam sentetik yağ benimki 75-90 mesela, kendim değiştirdim, içinden simsiyah köpüklü bir sıvı çıktı özelliğini yitirmiş, 100 000 km de bir değişim normal şartlarda şanzıman ömrü için iyi olur şahsi fikrim. bunları yaptıktan sonra uygun devirde de aracı kullanırsanız aracın performansının epey yükseleceğini ve fikrininizin, bu aracın düşük performanslı değil de orta performanslı bir araç olduğu yönünde değişeceğini düşünüyorum.motor yağı tavsiyesi benzinli araçlar içindir, tüp için farklı numara kullanılıyor olabilir, ama onun da tam sentetik kaliteli bir yağ olması şarttır.bunları yaptıktan sonra yorumlarınızı görelim :)

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2014, 21:39:56 »
Golf mk4 Pasific 1.6 16v al kullan tüm olumsuz düşüncelerinden kurtul..  8)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2014, 23:05:53 »
Golf mk4 Pasific 1.6 16v al kullan tüm olumsuz düşüncelerinden kurtul..  8)

:saygılar

twingo dediğiniz aracı yakalıyabilmek her babayiğidin işi değildir aman diyim karizmayı çizdirisiniz :D

bugün bodrumun virajlı yolunda pasific ile kaç tane araca kafa tuttuğumu sayamadım. Tamam ışıklarda helede yokuşta ışık varsa 3. vitese kadar hızlanma berbat ama yolda kimseden aşağı kalmadım dikizde böbrek ve yıldız gördün mü zaten kaçıyorum sağa ama diğerleri ile şansım eşit bence  :-X   

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2014, 23:47:20 »
valla kusura bakmayın arabalar gidiyor yani gitmiyor demeyin gayet seri ve atak azıcık cebinizden vereceksiniz arabayı devirli kullanıpta. arabanıza basmaya basmaya sağırlaştırdıysanız araba ne yapsın. gayet güzelde gidiyorlar yani.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2014, 15:11:38 »
AKL motor (SR diye bilinir) = BCB motor farkı  8) 

Her ikisi de devir seviyor ama BCB daha çok seviyor. AKL inanılmaz hantal, BCB daha stabilize ve kararlı ve sessiz ve ekonomik. AKL motor tam bir hataydı başından beri.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2014, 15:25:44 »
AKL motor (SR diye bilinir) = BCB motor farkı  8) 

Her ikisi de devir seviyor ama BCB daha çok seviyor. AKL inanılmaz hantal, BCB daha stabilize ve kararlı ve sessiz ve ekonomik. AKL motor tam bir hataydı başından beri.
şükür benimki ATN motor = BCB motor yani
 :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2014, 16:12:21 »
Evt hataymis AKL. En azindan su zamanda.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
2000 MODEL 1.6 COMFORTLİNE NEDEN BU HANTALLIK
« Yanıtla #13 : 15 Ağustos 2014, 16:30:51 »
Hantaldır falan AKL ama en sağlam ve sorunsuz motorudur. Lpg ye de en dayanıklısıdır . (Doğuştan emekli bir ustamın söylediği buydu)