Gönderen Konu: modifiye yasağı  (Okunma sayısı 6957 defa)

Çevrimdışı acy46

• Profili Görüntüle
modifiye yasağı
« : 31 Ağustos 2014, 00:07:50 »
s.a arkadaşlar size bahsedeceğim konu çok üzücü . bugün arkadaşın arabasını polisler bağladı nedeni ise 17'' jant kullanması yere yakın olması vs. duyduğumda çok şaşırdım modifiye yasaklandı diye haberler okumuştuk ama bi jant için araba bağlanması çok zoruma gitti. bu konu hakkında tam bilgi sahibi olan arkadaş varsa bizleri bilgilendirsin lütfen . yani artık arabada hiçbirşey değiştirmeyeceğiz mi ya da değiştirsek bunun bir yasal yolu yokmu. ülkede bütün dertler bitti sadece modifiyemi kaldı. çok üzülüyorum

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: modifiye yasağı
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2014, 00:31:29 »
İlla sivri olup isyan etmek lazim sanirsam. Gecenlerde izlemissindir haberlerde cikti cam filmi yasagi ile ilgili. Adamin biri 180 liralik cezayi odemeyip mahkameye vermis. Mahkemede adami hakli bulmus ve cezayi dusurmusler. Cezayi dusurmenin disinda cam filminin yasak olmasi durumu şaibeli yani iptal olabilir. Gunesten korumasi, kaza aninda camin parcalanmasini engellemesi icerisini serin tutmasi ve soforu mayıştırmamasi gibi ozellikleri olunca is biraz karisti. Yani kimisi mahkame karari ile geziyor kimisi oduyor. Turkiye demisler buna hersey mumkun. Adalet her zaman garibana isler :)

Adamda hummer vardir 24" inch jant aha arabaya bak la derler polisler durduramazlar bile. Golf gorurler gel bakayim buraya derler ilginc. Gercekten varsa bir mantigi aciklasinlar bizde aydinlanalim cahil kalmayalim. Ha su var abarti modifiyeye bende karsiyim. Hersey serbest olursa araclar taninmaz ve tanimlanamaz hale gelirler ama kimse kimsenin lastigine jantina karismasin o kadaar da degil.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2014, 16:53:48 »
İlla sivri olup isyan etmek lazim sanirsam. Gecenlerde izlemissindir haberlerde cikti cam filmi yasagi ile ilgili. Adamin biri 180 liralik cezayi odemeyip mahkameye vermis. Mahkemede adami hakli bulmus ve cezayi dusurmusler. Cezayi dusurmenin disinda cam filminin yasak olmasi durumu şaibeli yani iptal olabilir. Gunesten korumasi, kaza aninda camin parcalanmasini engellemesi icerisini serin tutmasi ve soforu mayıştırmamasi gibi ozellikleri olunca is biraz karisti. Yani kimisi mahkame karari ile geziyor kimisi oduyor. Turkiye demisler buna hersey mumkun. Adalet her zaman garibana isler :)

Adamda hummer vardir 24" inch jant aha arabaya bak la derler polisler durduramazlar bile. Golf gorurler gel bakayim buraya derler ilginc. Gercekten varsa bir mantigi aciklasinlar bizde aydinlanalim cahil kalmayalim. Ha su var abarti modifiyeye bende karsiyim. Hersey serbest olursa araclar taninmaz ve tanimlanamaz hale gelirler ama kimse kimsenin lastigine jantina karismasin o kadaar da degil.
golf 4 için 17" jant takılmasına herhangi bir kusur olmaz sanırım fabrikasyon ölçüleri bagaj kapağında zaten yazıyor takılabilir yani. ama abartıya kaçılırsa dur denmelide  :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2014, 17:03:19 »
Golf 4 icin fabrikasyon 17" yok benim bildigim. Depo kapaginda 14", 15" ve 16" yazar. 17" i biz uydurmusuzdur ama. Ceza yazmak icin araci durdurupta lastikte 17" mi yaziyor diye mi bakiyorlar acaba anlamadim :) Cunku taban genisligini cok tutmadikca 16" ile 17" arasinda trafik polisinin hemen anlayabilecegi bir fark yok ki yanlis miyim :) Cok cins bir model olmadigi surece.

Su mantik dogrultusunda ben simdi 13" takarsam golfe yine ceza yazilmali o zaman :) Virajda ucarsin kardesim sen gel bakalim buraya demeleri lazim :D
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2014, 17:04:49 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2014, 21:36:01 »
Ankarada bu uygulama yaklaşık 3-4 aydır devam ediyor ve beni sevindiren bir durum bu ortalıkta bağıra bağıra gezen şahinciler vs hepntemizlendi. Bnm aracıma çarpıp kaçanda bunlardan birisiydi.  Modifiyeyi yada aksesuarı herkes bilinçli yapmıyor malesef insanların canını yakan cinsler var yere yakın 18 jant adam 20 kmbhızla gidiyor hastam var kardeşim :t kornaya basarsın bide dayak yersin yerinde bir uygulama. Kuru yanında bi kaç yaşta yanacak olsun o kadar.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2014, 21:41:35 »
Ankarada bu uygulama yaklaşık 3-4 aydır devam ediyor ve beni sevindiren bir durum bu ortalıkta bağıra bağıra gezen şahinciler vs hepntemizlendi. Bnm aracıma çarpıp kaçanda bunlardan birisiydi.  Modifiyeyi yada aksesuarı herkes bilinçli yapmıyor malesef insanların canını yakan cinsler var yere yakın 18 jant adam 20 kmbhızla gidiyor hastam var kardeşim :t kornaya basarsın bide dayak yersin yerinde bir uygulama. Kuru yanında bi kaç yaşta yanacak olsun o kadar.

Keşke bitse bu serseilik yapanların sonu gelse. 2 saat önce kırmızı şahin ara sokak ta yan veriyordu. >:(

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2014, 22:32:28 »
Keşke bitse bu serseilik yapanların sonu gelse. 2 saat önce kırmızı şahin ara sokak ta yan veriyordu. >:(
Bitcek inş keçiören girişte haftada 500 modifiyeli araç bağlandığını duymuştum. Kuş serisini bitirsinlerde...
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2014, 23:18:10 »
Golf é '17 jant var diye çevirip ceza yazmak da neyin kafasıdır anlaması güç gerçekten. Ha dediğiniz gibi serserilik yapıp trafikte insanların hayatlarını tehlikeye sokaklara da sonuna kadar ceza verilsin. En çok da şu apaçi niteliğindeki şahinler, doğanlar vs trafikten kalksın mümkünse!!

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2014, 17:40:06 »
Golf 4 icin fabrikasyon 17" yok benim bildigim. Depo kapaginda 14", 15" ve 16" yazar. 17" i biz uydurmusuzdur ama. Ceza yazmak icin araci durdurupta lastikte 17" mi yaziyor diye mi bakiyorlar acaba anlamadim :) Cunku taban genisligini cok tutmadikca 16" ile 17" arasinda trafik polisinin hemen anlayabilecegi bir fark yok ki yanlis miyim :) Cok cins bir model olmadigi surece.

Su mantik dogrultusunda ben simdi 13" takarsam golfe yine ceza yazilmali o zaman :) Virajda ucarsin kardesim sen gel bakalim buraya demeleri lazim :D
benim depo kapağında yazıyor 14 ten 17 ye kadar am:) serserilik yapanları toparlamaları lazım şart yani

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2014, 18:30:55 »
Alla alla ilginc kac modeldi senin ? Ne yaziyor peki lastik olcusu olarak ?
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 18:31:06 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2014, 20:43:50 »
2003 lastik ölçüsü 225x45x17 şeklinde yazıyor :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2014, 22:44:33 »
iyiymis la kiskandim seni :) Hele bir de GTI ve TDI olaydi direk imrenirdim.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2014, 09:19:24 »
Aracın versiyonuna göre lastik seçenekleri oluyor sanırım, örneğin 1.4 motorlu bir golfe 17'' jant koymuyor üretici, keza GTİ olup, 14'' le gezen golf yok.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2014, 10:57:14 »
GTI larda da 16" gordum ki isin ilginci arkadasta neden direk 17" i bile destekeldigi yaziyor sasirdim. Demek ki birkac seri uretilmis 17" ile direk ama sanmiyorum. Sadece R32 oyle cikmisti sanirsam.