Gönderen Konu: Elentra yeni kasa  (Okunma sayısı 13806 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
Ynt: Elentra yeni kasa
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2014, 12:01:24 »
Bende elentraya ısındım...aynı yıl civic enaz 5 bin tl daha pahalı,hemde elentrada gerigörüş kamerası,anahtarsız çalıştırma falan herşey var.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #15 : 18 Aralık 2014, 12:26:39 »
Elantra Gdi motor ve lpg fiyatları 4500 ile 6000 arasında bunuda hesaba katın derim Tsi deki sıvı sistem uygulanabiliyor ki sağlıklı olanda bu.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 12:27:14 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #16 : 18 Aralık 2014, 13:05:49 »
Elantra Gdi motor ve lpg fiyatları 4500 ile 6000 arasında bunuda hesaba katın derim Tsi deki sıvı sistem uygulanabiliyor ki sağlıklı olanda bu.

Eren abi yanlışınız var bu konuda. Elantra'nın motoru GDI değil. MPI motor kullanılıyor. Sıralı sistem LPG ile %100 uyumlu. 1700 TL ye BRC takar rahat rahat binersiniz :D

GDI motor i30 ve ix35 'te mevcut. Elantranın motoru değişken sübap zamanlamasına sahip (CVVT) çok nokta enjeksiyonlu atmosferik motor(MPI).
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Aralık 2014, 13:17:13 »
Ay
Eren abi yanlışınız var bu konuda. Elantra'nın motoru GDI değil. MPI motor kullanılıyor. Sıralı sistem LPG ile %100 uyumlu. 1700 TL ye BRC takar rahat rahat binersiniz :D

GDI motor i30 ve ix35 'te mevcut. Elantranın motoru değişken sübap zamanlamasına sahip (CVVT) çok nokta enjeksiyonlu atmosferik motor(MPI).

aynen servisin honda gibi brc ile anlaşması varmış,garanti bozulmadan takılıyormuş

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Aralık 2014, 13:53:47 »

valla ilk defa senden duydum gence öyleyse bende düşünürüm e Elantra i30la farklı motor kullanması çok çok enteresan  :(  karoser ve teknik anlamda çok başarılı iç mekan kalitesi olarak rahat şekilde söyleyim civic fb7 den 2 gömlek üstün civic fb7 nin içine binip bu arabanın malzeme kalitesi iyi demek imkansız heleki vw kullanan birinin.bende araştırayım bi.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Aralık 2014, 14:33:13 »
İ30 Gdi---Elentra CVVT yazıyor hyundai.com da...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Aralık 2014, 16:05:18 »
İ30 Gdi---Elentra CVVT yazıyor hyundai.com da...

evet öyleymiş fakat sübapların megnezyum alaşımlı olduğu yazılmış bikaç yerde öyleyse çok uzun ömürlü olmayacaktır.bu arada yıkılamayan bişey var oda marka imajı hyundai mantıklı iyi hoşta iş almaya gelince 1.6 8valf golf alırım jetta alırım  kendimi biliyorum eş dostta kulaktan dolma ezberlenmiş laflarla aman renomu aldın vay efendim niye hunday aldın vs vs klasik cümleler adamda ne heves bırakır ne istek herkes galerici ya Golf alınca modeli bikaç yıl düşükte olsa kimse bişey diyemiyor :)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 16:10:30 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Aralık 2014, 18:53:00 »
Abi şimdi şöyle de birşey var. İ30 dizel otomatik 71 Golf 73 bin lira. Hangisini alırsın.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #22 : 18 Aralık 2014, 19:35:12 »
evet öyleymiş fakat sübapların megnezyum alaşımlı olduğu yazılmış bikaç yerde öyleyse çok uzun ömürlü olmayacaktır.bu arada yıkılamayan bişey var oda marka imajı hyundai mantıklı iyi hoşta iş almaya gelince 1.6 8valf golf alırım jetta alırım  kendimi biliyorum eş dostta kulaktan dolma ezberlenmiş laflarla aman renomu aldın vay efendim niye hunday aldın vs vs klasik cümleler adamda ne heves bırakır ne istek herkes galerici ya Golf alınca modeli bikaç yıl düşükte olsa kimse bişey diyemiyor :)

Şu magnezyum alaşımlı sübap mevzusu biraz karışık.  :D Geçen birader birisiyle konuşmuş. Adamın Cruze u varmış 1.6 109 hp. Adam takriben 200 bin kilometre LPG li kullanmış ve hiç de birşey olmamış. Sanıyorum kullanımla da alakası var.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Aralık 2014, 19:38:40 »
Abi şimdi şöyle de birşey var. İ30 dizel otomatik 71 Golf 73 bin lira. Hangisini alırsın.
Golfün DSG si arıza çıkartabilir. Bu durumda Doğuş Otomotiv sizden bir araba parası daha isteyebilir :D
İ30 tam otomatik ve 6 ileri. Tüketim rakamları pek hoş gözükmüyor ama en azından güvenilir şanzıman.  :(
Tabi ki iş satmaya geldiğinde Golf daha değerli ve çabuk satılır olacak. Çünkü Golfün ismi ve imajı var.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Aralık 2014, 20:59:32 »
Marka imajı gözardı edilemez mutlaka ama,piyasanın dışına çıkmak istemeyincede resmen köle gibi hissediyorum.ne hikmetse dünya piyasasında sorunsuzluklarıyla isim yapmış mazda,hyundai,kia gibi markalar ülkemizde 2. Sınıf araba muamelesi görüyor.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Aralık 2014, 17:05:34 »
Bahsedilen Elantradan bi tanıdığımda var. 2.0 CRDI motor. Km'de 70 kr civarı yakıyor. Bilmemne sensörü bozukmuş ve o motorlarda kronik arızalardan biriymiş. Fiyatı 5000 TL civarı demişti. Alırken mutlaka iyi bir check up yaptırın  :tamamdir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Aralık 2014, 17:54:15 »
5 yıl ultra garantili benim bildiğim elentralar.2011 model bile alsanız,enaz 1 yıl daha garantisi vardır.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 21 Aralık 2014, 21:43:17 »
Elentra ya önyargılı olmayın. ABD pazarında çok giden bir araç. Aynı pazarda hyundai ile rekabet için, VW firmasının da DSG ye 10 yıl garanti vermek zorunda kaldığını unutmayın   :tamamdir
Araba binmek içindir..