Gönderen Konu: ARAÇ GİTMİYOR!  (Okunma sayısı 13152 defa)

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Volkswagen Golf IV - 1.6 SR - 1999 Comfortline
ARAÇ GİTMİYOR!
« : 20 Mayıs 2015, 01:27:22 »
Arkadaşlar araba kalkışta oldukca hantal kalıyordu gazı çok vermen gerekiyordu kalkması için bende sanayiye gittim tüp filtresini değiştirdim ve baştan ayar çektirdim orda ki usta bana enjektörlerimin eskidiğini ve regülatörümün eski sistem olduğunu bu yüzden de hantal kalabileceğini söyledi regülatörün fiyatına 180 lira ve enjektöründe fiyatına 180 lira dedi bende tamam diyip çıktım başka bir yere götürdüm arabayı orda ki usta da araba benzini düzgün yemiyor ki gazı düzgün yesin dedi ama araba o ayardan sonra biraz daha atikleşti dün bi de uzun yol yaptım araba 200 ü rahat gördü hiç bi sorun yoktu ama bugün akşam giderken arabaya çok gaz verdiğim de pat pat diye ses geliyodu motor tarafından sanırım egsoz manifoldunun ordan geliyodu bilmiyorum ama o sesten sonra araba oldukca hantallaşıyor ve gitmeme derecesine geliyor duruyorum 1-2 saat sonra biniyorum hiç bi sorun yok 20 dk sonra yine aynı şekilde pat pat diye ses geliyor acaba benzinde mi farklı dedim benzine aldım asıl sorunu benzinde yapıyormuş benzinde canavar gibi olan araba 4.viteste 100 ü zor görüyor sündürüyorum 3.viteste yine zor buluyor gaza abandığım zaman arabayı sanki arkadan biri tutuyor gücünü hissediyorsun arabanın ama gitmiyor bir türlü boğuluyor.Arabamda açık hava filtresi var acaba filtreden mi dedim filtresini söktüm normalini taktım yine aynısı gitmiyor benzinde ama tüpte gidiyor bu arada o tüp ayarından sonra araba 40 km fazla gitti normalde uzun yol şehir içi karışık 25 krş yakıyordu şimdi 20 krş yakmış 58 liralık tüple 280 km gittim.Böyle bi sorun yaşayan duyan var mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: ARAÇ GİTMİYOR!
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 01:49:17 »
Bu arada unutmadan ekleyeyim araba o pat pat sesinden sonra tüp de gaz kesiyor sonra veriyor benzinde ise bir atılıyor bir duruyor tekliyor sürekli.Bir de stop ettikten sonra geç  çalışıyor ve ara sıra kendi kendine stop ediyor .Acaba bobinden falan mı yapıyor ?

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2015, 02:40:02 »
Sadece bir tahmin: Benzin pompasından kaynaklı olabilir. Deponuzda mümkün olduğunca çeyrek depo benzin bulundurun. Yoksa pompa ısınarak ya da depo dibindeki pisliği çekerek bahsettiğiniz problemleri yaratabiliyor. Benim de Golf4 varken birkaç kez başıma geldi. Stop edip çalıştırınca düzeliyordu 10 dakika içinde falan.

Ama ateşleme kaynaklı da olabilir tabi.

Geçmiş olsun.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2015, 02:48:12 »
Sadece bir tahmin: Benzin pompasından kaynaklı olabilir. Deponuzda mümkün olduğunca çeyrek depo benzin bulundurun. Yoksa pompa ısınarak ya da depo dibindeki pisliği çekerek bahsettiğiniz problemleri yaratabiliyor. Benim de Golf4 varken birkaç kez başıma geldi. Stop edip çalıştırınca düzeliyordu 10 dakika içinde falan.

Ama ateşleme kaynaklı da olabilir tabi.

Geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi olabilir her ihtimali değerlendirmek lazım sanayide ki ustalar sağolsun aracın problemini kendimiz bulmaya çalışıyoruz :)

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2015, 21:21:35 »
Arkadaşlar bugün tamirciye gittim arabada açık hava filtresi olduğu için yapar dediler çünkü o kapağında ki sensör havayı algılayamadığı için patlama yapar güçten düşürür boğulur dediler bu sırada bujileri kontrol ettiler buji kablolarını kontrol ettiler sorun çıkmadı. Bana açık filtreyi sök normalini tak sensörünü de tak dediler akşam eve geldim yeni filtreyle beraber taktım araba da patırdama gitti ama güç kaybı inanılmaz derecede var benzinde ve tüpte aynı derecede gidiyor araba ve çalıştırırken çok geç marş alıyor.

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2015, 02:54:03 »
Arkadaşlar kusura bakmayın o kadar uzun yazdım roman gibi bir de kendi kendime konuşup durdum :D ama sorunu çözdüm herhalde çok büyük ihtimalle arabanın baskı balata bitti ve şu anda volana yükleniyor çünkü o gün hız yaptım ve durduğum da balata kokusu gelmişti bende aldırış etmeyerek binmiştim bugün ise ne kadar basarsam basayım araba bir türlü gitmiyodu devirler sonda ama hız 80-90 da kalkışlarda da titreyerek bayılarak kalkıyordu sonradan açılıyordu.Her ne kadar bi çözüm üretemeseniz de okumanız bile yeter arkadaşlar teşekkür ederim :) :) :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2015, 11:08:50 »
Sorun cozulur insallah.

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2015, 00:54:39 »
Sorun cozulur insallah.

Ya abi hiç sorma kafayı yiyecem bugün tekrar ustaya götürdüm baskı balatan zaten ölmüş ama arabanın böyle tıkanması baskı balatadan değil başka bişeyden dolayı dedi c.tesi sabah erkenden gel aracı bilgisayara falan bağlayalım devir sensöründen mi başka bişeyden mi bakıp kontrol edelim dedi c.tesi gidicem bi bakalım inşallah çözülür sorun aracın yakıtı da acayip fazlalaştı bugün 15 tl lik gaz aldım araba 40 km zor gitti hesapladım 38 krş yakmış

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: ARAÇ GÝTMÝYOR!
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2015, 03:20:34 »
Baski balata giden arac bagirir gitmez ama gaz benzin farketmez. "kesinlikle acele degistirmelisin volan catlar masrafin ikiye katlanir.

Atesleme bobin arizasi gibi de dururyor ama gazda daha fazla yapmasi lazim.

Benzinde olup gaz da olmayan arizalar icin ayrik parcalar mantikli benzin filtresi ve pompa gibi. Ceyrek altinda kullanilan vw ler zamanla zor calisir be pompa yakar

hava akis borari ve sensorleri de etkiler ama yine iki yakitida etkilemeli.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2015, 03:22:54 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: ARAÇ GÝTMÝYOR!
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2015, 16:49:50 »
Baski balata giden arac bagirir gitmez ama gaz benzin farketmez. "kesinlikle acele degistirmelisin volan catlar masrafin ikiye katlanir.

Atesleme bobin arizasi gibi de dururyor ama gazda daha fazla yapmasi lazim.

Benzinde olup gaz da olmayan arizalar icin ayrik parcalar mantikli benzin filtresi ve pompa gibi. Ceyrek altinda kullanilan vw ler zamanla zor calisir be pompa yakar

hava akis borari ve sensorleri de etkiler ama yine iki yakitida etkilemeli.

Yarın değiştireceğim zaten baskı balatayı.Evet dediğiniz gibi ama şu anda araba tüp ve benzinde de aynı etkileme olarak yani.Şahinciler yol istiyor o derece oldu araba

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2015, 18:04:38 »
Arkadaşlar bugün baskı balatayı değiştirdim ve bilgisayara bağlattım vw servisinden eleman geldi bakmak için daha öncede benim sorunlarımdan bi bora gelmiş AKL motor onun devir sensörünü değiştirmişler araba düzelmiş.Bilgisayara bağladıklarında da devir sensörü diye arıza gösterdi sanayide sordum 80 lira dediler internette pex diye bi marka 35 liraya satıyor markalarını çok bilmiyorum 45 liraya da var sizce sensör için o fiyat normal mi ? yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Bi de eksantirik devir sensörü onu da demek lazım dedi sanayide ona da 100 lira dediler internette yine 60-70 arasında
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 18:08:39 Gönderen: Berdan »

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2015, 20:05:07 »
ben hiçbir parçanın yan sanayi ya da bilinmeyen markalar olmasından yana değilim açıkçası.Sanayidekiler orjinal oem parçalarsa kesinlikle oradan alın.20-30 lira için değmez  :tamamdir kaldı ki o parça ile kurtarılacaksa iş 100 değil 200 de veririm ben olsam.Çünkü şikayetiniz çok can sıkıcı bir problemdi  ;)

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2015, 21:37:29 »
ben hiçbir parçanın yan sanayi ya da bilinmeyen markalar olmasından yana değilim açıkçası.Sanayidekiler orjinal oem parçalarsa kesinlikle oradan alın.20-30 lira için değmez  :tamamdir kaldı ki o parça ile kurtarılacaksa iş 100 değil 200 de veririm ben olsam.Çünkü şikayetiniz çok can sıkıcı bir problemdi  ;)

Bende her zaman orjinalden yana olmuşumdur o yüzden fiyatlarının ne aralıkta olduğunu merak ettim çünkü 35 liraya da var 70 liraya da 100 liraya da sanayide ki parçacı orjinal demişti hiç dikkat etmedim ama internette olan oem markaydı 70 liraydı en iyisi kargoyla falan uğraşana kadar sanayiden almak psikolojimi bozmaya başladı artık :) Abicim hiç sorma ya uykularım kaçıyodu bugün rahatca uyurum herhalde :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-krank-devir-sensoru-golf-4-bora-1.6-akl-motor-173162078/detay BU KRANK 50 TL

https://merttugoto.com/urunler/1956/eksantrik-devir-sensoru-bora-caddy-2-golf-4-5-jetta-3-lupo-passat-polo-classic-polo-hp-vw-yedek-parcalari BU EKSANTRİK 75 TL
ikisi de oem marka
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 21:50:37 Gönderen: Berdan »