Gönderen Konu: proje jetta sayfa 36  (Okunma sayısı 171373 defa)

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
Ynt: proje 1980 jetta (boyandık)
« Yanıtla #252 : 22 Şubat 2009, 13:15:01 »
abi bide bilmiyorum uyguladınmı ama ben derimki aracın iç taban sacına membran al(serilebilen zift)membranı ser ve şalamayla genlestırerek tabanı kapla ses yalıtımı sac ömrü ısı kaybında cok etkili olur

aldım mikail .teşekkürler

ersan abinin dediği doğru üzerindeki yani eski percinleri celik olduğu icin gewşemiyordu  bunlar almnym olduğundan cobuk gewşiyor hemde parlattırırsan kilitleri cok cok güzel olur madem okadar uğraştın biraz daha uğraş :tamamdir

kadir doğru söylüyorsun kilitleri parlatmayı unuttuk. kime parlattırcaz kilitleri ?

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #253 : 22 Şubat 2009, 13:19:54 »
Nikelajcıda parlata bilirsin.

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 22 Şubat 2009, 13:26:48 »
bu hafta ilk işim bu olacak teşekkürler

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #255 : 22 Şubat 2009, 14:36:37 »
Erol inşallah Garajın vardır aracı muhafaza etmeye... Benim yok ve 1 yılda aracın çoğu yerine nazarlık yaptılar... Hele Ön kaputumun üzerine birisi çıkmış kaputun ortasında çukurcuklar var gördükçe cinlerim tepeme geliyor.... Nedir bu insanların alp veremedikleri....  Dün gecede birisi sprey boya ile yazı yazmış kaputuma....   SELAMİ - PINAR diye sabah sabah karakolu ayağa kaldırdım şimdi harıl harıl mahallede PINAR ı arıyoz.... PINAR bizim mahallede çıkarsa SELAMİ de bulunacak... Tam 2 saat uğraştım sprey boyayı temizlemek için....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 22 Şubat 2009, 14:53:02 »
ARKADAŞLAR
HERKESE TEŞEKKÜRLER SAĞOLUN
evet ..sene 23 nisan 1980 beş yaşındayım . rahmetli babam eve geldi ( bu yaşta nasıl hatırlıyosun
diceksınız ama dün gibi hatırlıyorum) hadi gidiyoruz . bindik eski arabaya almanyada oturduğumuz şehirdeki
VW bayısine. rahmetli vıtrınde duran arabayı gösterdi bak bu yenı arabamız dedi. işte aşkımız o gün
başladı. 1984 yılında türkiyeye kesin dönüş yaptığımızda arabayı gören dönüp tekrar bakıyordu.emektar
çok kahrımızı çekti  .ama hiç yolda bırakmadı .rahmetli babama bak bu arabayı satalım yenileyelim diye çok
ısrar etmiştim gençlikte . ben öldükten sonra satarsın diye geçiştiriyordu. sene 2000 babam rahmetli oldu
tam 4 sene arabanın değil içine binmek yanından bıle geçmedim . babam ben ve şu çirkin kırmızı vosvos
benim çocukluğumun uçgeniydi .yani bu duyguyu size anlatamam .
neyse bu kadar sulu gözlülük yeter.nerde kalmıştım . sene 2004 ablam lar izmir e geldi arabayı kullanması
için ona yolladım .2007 de izmir macerasından sonra tekrar bana döndü. çok iyi paralara alıcısı çıktı
defalarca . ya adamın tipini bahane ettim yada para konusunda yokuş yaptım.hoş hala sahibinde ilanı
duruyor. olmadı ayrılamadık .taki bu siteye gelene kadar.bende bir başlık açtım ne yapayım diye topla
dediler ( yasin in payı buyuk :tamamdir) 11 ekim gügnü işleme başladık bu aşamaya geldik.
evet arkadaşlar benim ve arabamın hikayesi bu hoş başınızı ağrıttım özelimi anlattım . sizlerin samimiyetine
güvendiğim için bunları paylaşmak istedim zaten bir kaç güne kadar da bu yazıyı sileceğim sadece takip
eden arkadaşlar bilsin istedim
  herşeyden önce hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. bundan sonrada desteklerinize ıhtıyaç
olacak .
saygı ve sevgilerimle :sevgi:

hikayeyi yeni farkettim.
imrenmedim dersem yalan olur.
oytun arkadaşımız aracını satarken ona da yazmıştım.
evlada bırakılacak en değerli miras bu araçlar diye.
ülkemizdeki ekonomik şartlar hepimizin malumu. zor ama mümkün oldukça elde tutmak lazım bu araçları.

bencede mat boya ile plastikleri boyayın.
diğer türlü çok daha fazla sırıtır gibi.
tekrar kolay gelsin
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 22 Şubat 2009, 16:49:29 »
Erol inşallah Garajın vardır aracı muhafaza etmeye... Benim yok ve 1 yılda aracın çoğu yerine nazarlık yaptılar... Hele Ön kaputumun üzerine birisi çıkmış kaputun ortasında çukurcuklar var gördükçe cinlerim tepeme geliyor.... Nedir bu insanların alp veremedikleri....  Dün gecede birisi sprey boya ile yazı yazmış kaputuma....   SELAMİ - PINAR diye sabah sabah karakolu ayağa kaldırdım şimdi harıl harıl mahallede PINAR ı arıyoz.... PINAR bizim mahallede çıkarsa SELAMİ de bulunacak... Tam 2 saat uğraştım sprey boyayı temizlemek için....

garaj işini halettim gibi. bende şirket aracı hanımda araba bide jetta mahallede pek sevilmiyoz  :) evin altında kullanılmayan bi alan var apartmandakiler sağolsun musade ettiler oraya koyacam jettayı. selami ve pınar iş çıkarmış sana geçmiş olsun bulursan benden de saygılar sun . iyi dandik sprey boya kullanmış bazıları boyanın içine işliyor.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 22 Şubat 2009, 17:06:23 »
              Arkadaşın  Jetta artık bi 30 sene daha hiçbir masraf istemez bu çalışmayla:) Daha kaç gençlik çıkarır bu Jetta :)
         Valla gerçekten çok güzel oldu.Eminim sitedeki tüm arkadaşlar bu aracın satılmayıp tekrar diri bir arabaya dönüştütüldüğüne seviniyordur.Artık işler iyice bittikten sonra arkadaş da keyfini iyice çıkarır.30 senedir ilk el olan bir aracın tabiiki çok anısı ve emeği vardır.Dolayısıyla bu araç bu restorayonu haketti ve tekrar tebrikler.

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 22 Şubat 2009, 17:10:38 »
sağol özgür bu restorasyonda senin de çok rolün var :tamamdir

Arkadaş,bence güzel  bi araban var.Topla yavaş yavaş ve bin derim ben de.En azından baba yadigarıymış.Anıları bile yeter güzelim arabanın.Zaten satsan bile 3500-4000 YTL civarına gider.Bu fiyata anılarını verme.Yani ben 80'den beri gözümün önünde olan bir arabayı satmazdım.Aksine daha da bağlanırdım...Hele bi de aracın Jetta,bir VW yani   :)

10 ekim 2008

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 22 Şubat 2009, 19:43:36 »

kadir doğru söylüyorsun kilitleri parlatmayı unuttuk. kime parlattırcaz kilitleri ?

parlatırırsan cok sewinirim kendi adıma benimde bi imzam olsun arabada kilitlere baktıkca beni hatırlarsın ;D

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 23 Şubat 2009, 21:24:10 »
sağol özgür bu restorasyonda senin de çok rolün var :tamamdir

10 ekim 2008
         Mesajın için teşekkürler.Biz sadece duygusallık anlamında gönlümüzün o arabayı satmaya elvermediğini anlatmaya çalıştık.Senin ,  sitedeki arkadaşlardan da bu konuyla ilgili alışveriş yapman tabiki bir incelikti.Yani zaten amacımız burada paylaşmak.Sanırım senin Jetta sitenin şu anda en gözde bebeği konumunda. Şu sıralar bi film var sinemalarda ve geçenlerde de seyrettim ..'' Benjamin Button'' adında yaşlandıkça fiziği gençleşen bir adamın öyküsü var bu  filmde. Senin aracın adı bundan sonra '' Benjamin'' olsun:) Ne de olsa yaş arttıkça fiziği gitgide gençleşiyor bizim Jetta'nın :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 24 Şubat 2009, 20:58:00 »
erol, aracı komple çıplağa çıkartıp boyatma işlemi kaça çıktı ? sanırım henüz toplanmadı. toplandıktan sonraki genel masraf nedir? ben de niyetine gircek gibiyim.. bi de aradığın malzemeleri kolay bulabildin mi ? iç aksamda yada dışta gerekli olabilcek plastik parçalar vs..

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 24 Şubat 2009, 21:17:42 »
4-000 ibuldu ilker kardeşim.erol abiyle bnde dün konuştumda o meseleyi öyle dedi :)

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 24 Şubat 2009, 21:40:55 »
ilker cim yasin doğru söylüyor jant da alırsak lastikle beraber 4000 i bulacak.
motor aksamı yuruyen aksamda problenm yok ama görüntü parçalarında çıkmadan başka alternatifin yok.mesela yan çıtalar imkansız alt saçak çıtası 80 ytl yanı çok pahalı. ben tüm parçalarımı orjinal aldım fiyat o sebeble bıraz yüksek ama bazı parçalarda yerli parçadan ucuz. mesela subab dip lastığı tofaş gurubu uyuyor takımı 15 orjinali 4 tl. yan sanayi parçalarda kalite anlamında dayanıksız.
cam sıyırıcısını çok aradım orjinali asla kıyas kabul etmez. üst cam lastikleride orjinal yok vs vs

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 24 Şubat 2009, 22:51:03 »
ya ben de niyetine giriyorum bi jetta nin. araç komple dökük halde... da işte önce lanet tempra tempra tempra ...

ahada bu : http://www.sahibinden.com/motoru_temiz_jetta-77WQQaXQQ12236171WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2009, 22:55:40 Gönderen: lostys »