Gönderen Konu: Su alma problemi  (Okunma sayısı 14024 defa)

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
Ynt: Su alma problemi
« Yanıtla #14 : 28 Şubat 2009, 09:50:37 »
neredeyse herkezin başına bi su problemi gelmiş anlaşılan
hepside farklı farklı
gece nin  su problemini merak ettim o nereden acaba :)

Çevrimdışı PoYRaZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Mart 2009, 13:23:04 »
Kaya bu kiş başinda bende aynı problemle karşılaştım arkadaşların dediği gibi her şey olabilir polen filitresi ....vs ustalar hepsini denedi ama bir türlü bulamadılar suyun nereden geldigini 3-5 gün yağmur yağsın sağ taraf göl oluyordu ki trabzon gibi yerde bu cok normal. En sonunda bir ustaya gittim arkadaşın tavsiyesi ile usta sag tarafın döşemesini cıkarttı ve başladık arabayı ıslatmaya su sağ tarafta iki parcanın birleştigi yerden geliyormuş. Usta binde bir olur dedi sordum işte parcamı değişmiş filan yok dedi life  arabayı cekerken bu noktadan baskı yapar cok hafif acar dedi. Güzel silikon cekti şimdi sapa sağlam ben koportacida yaptirayim dedim usta boş ver hiç bozdurma bu cok küçük bir acık dedi. Bilgin olsun benim gibi tüm ön torpidoyu söktürmeye kalkışma.

Çevrimdışı __geCe__

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Mart 2009, 13:42:51 »
Arkadaşalar hafta sonu kaya ile birlikte kendi gibi nezaketli değerli ustalarına arabamı gösterdik fakat gözle gözüken bişeyler çıkmadı şunu fark ettim arabanın burnu aşağıdayken (yokuş) su aldı sanki çünki  bir sonraki gün düz bir zeminde su almadı yada çok az aldı fark edemedik Sunroof kanallarını da temizleldik test edecez artık 

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Mart 2009, 14:00:30 »
     __gece__  hocam o sizlerin nezaketinden kaynaklanıyor,ustalarımın çok uğraşmasına rağmen bir sonuca varamamaları beni de üzdü.. eğer düşündüğümüz gibi değilse ve araç yine su almaya devam ederse öncelikle polen filtresi plastiğini kontrol ettikten sonra halıfleksi söktürüp suyun nereden gelişini izlemekten başka çaremiz kalmayacak.umarım birdaha böyle bir sorunla karşılaşmazsınız da ikinci planlara gerek duymayız..
      Bu arada aracınız çok güzel 7-8 yaşında olmasına rağmen gerçekten de çok temiz kullanılmış,yıpratılmamış.. Güle güle kullanmanız dileklerimle.. :)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı irfan34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2009, 09:30:07 »
merhaba ben irfan  silecek kollarının altında şoför tarafında sigorta kutusunun kapağı var zaman la onun altından su alabiliyor  ben yeni hallettim

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Mart 2009, 11:47:21 »
merhaba arkadaşlar..benimde iki gün önce başıma geldi maalesef yolcu taraf döşemesinin su alması olayı..tesadüfen farkettim,4 gün önce yağan kardan sonra oldu,paspası bi kaldırdım,taban döşemesi  vıcık vıcık suydu,şok oldum tabi..öincelikle iki farklı camcıya götürdük,zira öncamım ekim ayında değişmişti,ilk ondan şüphelendik ama camın etrafında sızma değil hafif nem bile yoktu..sonra serviste ustayla biraz bakındık sağa sola,taban döşemesin iön tarafından söktük,arabanın üstünden bidonla su döktük,damla damla su inmeye başladı,tam yolcunun ayaklrının karşısına gelen torpido altı bölümden!bu forumdada bahsedildiği üzere polen filtresi civarına yoğunlaştık ve bingo..polen filtresinin içine konduğu plastik kasa ile onun oturduğu metal zeminin arasındaki  lastik deforme olmuş,ezilmiş bazı yerlerinden...arabanın üstünde 1 gün bekleyen kar,yavaş yavaş ordan sızmış haliyle...hemen sıvı conta denen krem kıvamındaki siyah malzeme ile tüm lasik boyunca  kasanın tabanına sürülüp,polen filtresi kasası yeniden monte edildi..şimdilik herşey yolunda...sanırım problem çözüldü...belki faydası olabilir diye polen filtresi kasasının çatlamayıp,lastik contasının ömrünü doldurmuş olabileceğinide belirtmek istedim..

Çevrimdışı psh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Mart 2009, 17:35:54 »
aynı sorunu bugün bende yasadım fakat benim sol tarfta servis dediki kapı fitillerinden alıyo buyuk ıhtımalle kapı dosemelerının ıcınde plakalar varmıs bunların sılıkonları eskımıs olabılır ordan alıyodur buyuk ıhtımlle dedı ve bu arabalarda bu hastalık dedi...bende napıcam bılmıyorum sımdı ?

Çevrimdışı PoYRaZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Mart 2009, 18:07:37 »
güzel silikonla gecer evet problem cünkü bu arabanın içine giren suyun bir daha cıkma şansı yok yüzden döşemede kalıyor.

Çevrimdışı psh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Mart 2009, 21:44:30 »
nereyi silikonlamam gerekiyo henüz nerden aldını bılmıyorum?

Çevrimdışı __geCe__

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Mart 2009, 13:15:26 »
Arkadaşalar bir haftayı yakın süredir düz bir zeminde test ediyorum problemle karşılaşmadım.Polen filtresinin olduğu bölümde da çatlak lık veya açıklık görmedim.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Mart 2009, 14:22:22 »
Dun aksam benim 5 aylik Tosunumun doktor kontrolu vardi. Dr dan gelince hanima siz cikin ben biraz su elemani inceleyecegim dedim ve forumdaki su problemi aklima geldi yagmurda yagiyordu. On surucu yolcu ve arka bagaj i kontrol ettim. On camida daha cumartesi degistirmistim onuda kontrol ettim Allah tan hic bir sekilde su gecirmeye benzer bir durum ile karsilasmadim.

Su problemi olan arkadaslara gecmis olsun ve sorunlarinin en kisa surede gecmesi dileklerimle.

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Mart 2009, 20:11:50 »
merhaba arkadaşlar..benimde iki gün önce başıma geldi maalesef yolcu taraf döşemesinin su alması olayı..tesadüfen farkettim,4 gün önce yağan kardan sonra oldu,paspası bi kaldırdım,taban döşemesi  vıcık vıcık suydu,şok oldum tabi..öincelikle iki farklı camcıya götürdük,zira öncamım ekim ayında değişmişti,ilk ondan şüphelendik ama camın etrafında sızma değil hafif nem bile yoktu..sonra serviste ustayla biraz bakındık sağa sola,taban döşemesin iön tarafından söktük,arabanın üstünden bidonla su döktük,damla damla su inmeye başladı,tam yolcunun ayaklrının karşısına gelen torpido altı bölümden!bu forumdada bahsedildiği üzere polen filtresi civarına yoğunlaştık ve bingo..polen filtresinin içine konduğu plastik kasa ile onun oturduğu metal zeminin arasındaki  lastik deforme olmuş,ezilmiş bazı yerlerinden...arabanın üstünde 1 gün bekleyen kar,yavaş yavaş ordan sızmış haliyle...hemen sıvı conta denen krem kıvamındaki siyah malzeme ile tüm lasik boyunca  kasanın tabanına sürülüp,polen filtresi kasası yeniden monte edildi..şimdilik herşey yolunda...sanırım problem çözüldü...belki faydası olabilir diye polen filtresi kasasının çatlamayıp,lastik contasının ömrünü doldurmuş olabileceğinide belirtmek istedim..

derkeeeeennnnnn,meğer problemi çözememişiz!!!!  :-\aynı sızıntı aynen devam etti...döşeme kurusun diye açık haldeydi,haliyle yağan yağmurda kontrol için baktığımda aynen sızıntının devam ettiğini gördüm!şok oldum tabi...sonra ustayla daha detaylı baktık...polen filtresi civarına su döküldüğünde,bir hat boyu tahliye deliğine doğru giderken bi yerlerde kaçakmı var diye...polen kasasını söktük,havalandırmaya giden deliğe kaçırmadan su döktük...arabanın iki metal parçasının birleştiği yerlere atılan macun gibi böyle fırça izi gibi izleri olan malzeme varya,işte onun üzerinde bi yerde çatlak olacağından şüphelendik...nitekim boyacı bi usta baktı,oda çatlak o zaman dedi...ön cam ortası hizasından çamurluğa kadar olan bölümdeki macun izinin üstüne silikon ile tekrar bi kat atıldı..iki gün sanayide kuruması beklendi..bi kaç gündür sızıntı yoktu,ancak bugün yağan kardan sonra yine birkaç damla gördüm(döşeme hala kurumadığı için açık halde,dolayısıyla arabannın tabanı ve suyun geldiği torpido altı-ayak önü bölüm görünüyor)..öncekilere göre oldukça az sızıntıydı ama bikaçç damla bile olsa bi problem en nihayetinde...hepten uyuzz oldum...ustalar almıcak artık bizim arabayı sanayiye  :ohaydi hayırlısı
« Son Düzenleme: 19 Mart 2009, 20:14:01 Gönderen: hibo »

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Mayıs 2012, 17:13:23 »
bende su alma sorunu iki sene önce vardı ancak kanalları temizleyerek basit ve masrafsız bir biçimde sorunu çözmüştüm ancak iki hafta oönce tekrar su aldı.

kanallara baktım temizdi. uzun denemelerden sonra anladım ki araca lpg takan usta aracın içine giren lpg göstergesinin kablosunu kaput telinin geçtiği delikten içeri vermiş ve orjinal su yalıtımını söküp o deliği silikonlamış.

silikon işlemini de baştan savma yaptığıı için araç su almaya başlamış.

usta dediğime bakmayın. parayı tam ve eksiksiz alıp işini tam yapmayan kalitesiz insanlardan sadece birisi.