Gönderen Konu: Bazi onemli ve bilimsel konularin devamli ilk sayfada kalmasi hakkinda!!!  (Okunma sayısı 6470 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Selamlar

Arkadaslar forumda yazilan ve gercekten onemli olan bazi konularin (örnek, GOLFIV kullanim klavuzu kitap, GOLFIV orjinal yedek parca fiyatlari, 8 mi 16 valfmi ve buna benzer) onemli konularin devamli ilk sayfada kalmasi hem arama yapilmamasi hemde gunceligini yitirip kaybolmamasi icin ilk sayfada goruntulense nasil olur? Mesela yeni GOLFIV alan biri foruma uye olup katildiginda konu filan acmadan kitapcigi indirmeli.

Sadece fikir amacli yoksa bu duzende guze :)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
keinlikle katılıyorum... hadi olmadı bir tür katagori dizilişinin daha makbul olacağı düşüncesindeyim. Hiç olmazsa kim nereye bakacağını anlar. ben bazen kendimden geçiyorum sinirlerim zıplıyor konu ararken. yönetici arkadasın kim olduğunu da bilmemek baya bir sıkıntı. neden yönetici hiç kendini tanıtmaz.. :-\

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
arkadaslar bunu sadece golfle sınırlandırmayın ve golfunuz var dıye sadece bu topık te aktif olmayın benım passatım var ama elımden geldıgımce tum topıclerde aktıf olmaya calısıyorum...cemele nın dedıgı gıbı bole bısey olmalı ...yanlız admın den rıcam bole bı duzenleme yaparsa genel bı konu acıp ıcınde en onemlı bılgılerın guncel olması saglanabılır

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
Admin Osman abi diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum acaba?

Çevrimdışı Mete35MkII

• arabam yok hocam sormayın :)
    • Profili Görüntüle
evet osman abi bence bı osman abiye danış derim
,...,,,

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Arkadaslar bence harf sıralaması olacak o zaman istediginizi bulabilirsiniz
Mesela ;

Lastik  (L) harfine

Fren (F) harfine

açık konusmak gerekirse konuları takip etmekde bazen zorlanıyorum.

Benim düşüncem fikrim budur arkadaslar sizlerinkinide görelim :)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
aynen bende bırsuru konu var cok zor oluyo ve aradıgımı 2saat bulamıyorum

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Fosilci yalniz bunu harf sirasina gore yazarken GOLF kelimesi gecmeyecek. O zaman hepsi G harfinde toplanir :)

Arkadaslar bence harf sıralaması olacak o zaman istediginizi bulabilirsiniz
Mesela ;

Lastik  (L) harfine

Fren (F) harfine

açık konusmak gerekirse konuları takip etmekde bazen zorlanıyorum.

Benim düşüncem fikrim budur arkadaslar sizlerinkinide görelim :)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Bölumler seklinde olabilr.

Ornek Arizalar ve tecrubeler: Buraya sorunlar yazilip cevpalanabilir.
Arac gelisim: Buraya aracimiz uzerinde  yaptigimiz degisiklikler
Arac Teknik kısmı: Burada Kullanim klavuzundan tutun  fonksiyonlar uzerine
Arac bakim: Burda Kullandiginiz temizlik urunlerden tutun servislerdeki bakima kadar
Aksessuarlar: Burda araclarda kullanilan aksessuarlarin hepsi
Sicak Firsatlar: Servislerin yaptigi indirimler, yada arabalarimiza yarar malzemelerde ki indirimleri bildirebiliriz.
Golfcu Yardim: Burda baska sehir  yada ayni sehirde yasayan arkadaslarin bir birine yardim platformu
 Siralamaya yeni seyler eklenebilir.
Benim aklimada bu geldi. Harf siralamasi da guzel. Yada boylede kalabilir. Sadece oneriydi 26 sayfayi tek tek ne oldugunu bilmeden bakmak biraz zor geliyor.

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Fosilci yalniz bunu harf sirasina gore yazarken GOLF kelimesi gecmeyecek. O zaman hepsi G harfinde toplanir :)

Heralde tabiki Golf fren :D Golf Lastik dersek olmaz  Fren ile iligi sıkıntılar burada toplanırsa herkes rahatca aradıgına ulaşır veyahutta Lastik ile iligili bilgi almak isteyen arkadaslarımız olursa buradan bilgi toplarlar zaten içinde bulundugumuz durumu unutmamız gerekli GOLF 4 bölümündeyiz  tutupda BMW ile ilgili bir konu başlıgı açarsak zaten olmaz dimi arkadaslar :D

Şu anda 26 sayfadayız eminim ki bu 26 sayfa 2 sene sonra 60 ı geçecek o zaman işte asıl sıkıntı baslıyacak herkes aradıgını bulamaz hale gelecek ve formumuzu kullanan arkadas soguyacak benimkiler bir düşünce fikir degerlendirmesi yönetim tarafından :D

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Arama butonu ne işe yarıyor Allah aşkına? İnsanlar konu açmak için 2 dakika uğraşmak yerine, 10 saniyelerini en azından kelime bazlı arattıklarında bulmaları 10 saniye sürüyor. Kullanan var mı, yok tabiki. Herkes emek verip bulmak yerine, açayım bir konu birileri yazar nasılsa armut piş ağzıma düş modunda.
Sadece site içi arama için de bile değil bu, 10 saniyede google da bulunabilecek bilgiler forumda konu olarak açılarak çöplüğe döndürülmeye doğru gidiyor.

"Konu Başlığı" yazısının üstüne tıklandığında alfabetik sıraya göre sıralanır konular. Yani öyle bir özellik var zaten. Konu başlığı ve içeriğine herkes bizim gibi dikkat etmeyince o da bir yere kadar işe yarıyor tabi.

Burayı bir forum olarak görmek yerine bilgi kütüphanesi olarak görürsek, buna bağlı olarak yazılan tüm mesajlara dikkat edilirse o zaman herkes aradığını daha rahat bulabilir.
Yazdıklarınıza sadece bir mesaj gözüyle bakmayın. Günde onlarca insan sadece bir mesajınızı okuyabiliyor, mesajınız sayesinde sizin hakkında genel bir yargıya ulaşabiliyor. Her gün binlerce kişi yazılan bilgilerden faydalanıyor.

Eee ben zaten dikkat ediyorum vs diyebilirsiniz ama iş bununla da bitmiyor. Sadece bizim çabamızla olacak bir iş değil bu sonuçta, herkes gördüğünü uyardığı sürece olacak bir şey düzen.

Sonuç olarak düzensizlik yok, arama yapmayan ve düzgün yazmayan insan var. Birde burdan bakın bakalım. :)
« Son Düzenleme: 05 Mart 2009, 17:32:47 Gönderen: G60 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
G60 Hocam ellerine sağlık.. karşımda konuşan siz değilmişsiniz de babam bana öğüt veriyor, akıl veriyor arada da enseme yapıştırıyor   :t  gibi hissettim kendimi.. :) benim de görüşüm arama motorunu doğru kullanmayışımız, çok sıcak bir örnek vereyim:  "cruise control"  hakkında bilgi sahibi olmak istiyordum,arama butonunu tıklayıp kelimeleri yazdığımda 10 sn dahi sürmedi bütün dökümanlar yorumlar hepsi sıralandı,bence sitemizin sistemi çok düzenli, bu konuda herhangi bir sorun göremiyorum.. biraz daha özen gösterebilirsek çok daha verimli kullanabileceğimiz bir site..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Biraz utopic bir cevap olmus.
Turk ve yabanci forumlari ziyaret ediyorum ve uyeliklerim var. Soyledikleriniz olmasi gereken normal seyler ama hic bir forumda da bunlara uyuldugunu gormedim. Sebeb ise bahsettiginiz gibi asla tahmin edilemiyecek sayida insanlarin buralari ziyaret etmesi ve duyarliliklarinin ayni olmamasi boyle olunca gelen insanlarin hemen ilk sayfaya yardim lutfen adi altinda cart diye konuyu aciyor. Halbuki yukarda forum kurallari diye lutfen arama yapmadan konu basligi acmayin diyor. Buraya uye olan kullanicilar ne kadar uyarirsa ne kadar kurallar yazarsa yazsin bu isler boyle oluyor ve olacaktir. Ben en azindan ilk sayfada konular ayrilsin derken bazi degerli calismalarin hep göz onunde bulunmasi amaci ile yazdim. Ornek GERGE arakadasimiz binbir ugras ile Kullanim Klavuzunu burda pdf formatta yayinladi. Yarin yada ertesi gun yeni bir kullanici arakadaslar Golf4 kullanim klavuzunu nasil temin ederim diye konu acabilir. Yada rcd200 teyp nasil oluyor taktiran varmi diye konu acabilir. Boyle bir suru ornek var. Birde bu forum isleri biraz gariptir ben baska bir forumda aratma yapmadan daha once acilan konuyu tekrar actim '''8 valf ve 16 valf muhabbetini''' Kullanicilardan biri bana firca mahiyetinde arama yap dedi daha once cok konusuldu ama konu tekrar hit oldu bir suru cevap ve bunlara bagli tartisma acildi. Yani kullanici karakter ve davranislari konuya ve verilen cevaba gore cok farklilikta gosterir.

Saygilar

Arama butonu ne işe yarıyor Allah aşkına? İnsanlar konu açmak için 2 dakika uğraşmak yerine, 10 saniyelerini en azından kelime bazlı arattıklarında bulmaları 10 saniye sürüyor. Kullanan var mı, yok tabiki.

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
27 yaşındayım öğretmenim sanki karşımda devlet bakanı varmış gibi hissettim. Neyse önemli bir konu olduğu kesin. Tamam yapamayacak olabilirsin. Bunu da anlıyoruz. Ama düzgün bir üslup herşeyden önce gelir. 1- 2 haftadır hiçbir konuya cevap yazmıyorum. çoğu arkadaşımda böle yapıyor sanırım. soğumak bu oluyoor