Gönderen Konu: Elektrikli Ayna Kumandasındaki Rezistans İşareti  (Okunma sayısı 33269 defa)

Çevrimdışı blackjack

• Profili Görüntüle
Ynt: Elektrikli Ayna Kumandasındaki Rezistans İşareti
« Yanıtla #28 : 12 Mayıs 2009, 23:25:23 »
Sol aynanın camı değişti fakat, sağ aynada da en soğuk günde dahi ilk günden beri ısıtma söz konusu değil...
Golf IV

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Mayıs 2009, 23:43:47 »
benim aracımda comfortline.
ayna ayar butonunda rezistans işareti yok
kitapçıkta arka cam ısıtması çalıştırıldığı sürece elektrikli aynalarda ısınmaya başlar yazıyordu.
belirli bir derecenin altına düştümü otomatik çalışıyormu ondan haberim yok. o kadar detaylı okumadım kitapçığı.  :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #30 : 13 Mayıs 2009, 00:03:48 »
arkadaşlar benim aracımda 98 comfortline golf IV ve elektrikli ayna kontrol düğmesinde rezistans işareti yok ama kırılan sağ aynayı değiştirirken rezistans kablolarıyla karşılaştım yani 98 lerde dahi bu özellik mevcut...fotoğraf ekliyorum rezistans işareti var dediğiniz yerde benim araçta 0 yazıyorr...

arkadaşım resmi çekmişsinde burada ayna ayar butonu olan kısmı çekmemişsin. bakın bu benim aracın resmi, gerçi istenilen açıdan çekilmiş bir resim değil ancak kapı açma kolunun önünde elektrikli dikiz aynası butonu var ve o buton dikkat ederseniz R ve L nin tam ortasındaki resistans resminin üzerinde. bu konumda iken orta konsoldaki resist düğmesine bastığınızda işlevini yapacaktır(resme tıkladığınızda imageshack tan daha büyük olarak görebilirsiniz)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 13 Mayıs 2009, 00:09:13 »
       dikkat etmemişim. sizin resmi tıklayıp, açılan imageshack sitesinde tekrar tıklayınca resim büyüdü ve sizikin de ortada 0 yazıyor. aynı işlemi benim resme uygulayıp, büyüttüğünüzde ortada resistans simgesi var, görülecektir. ancak neden farklı veya comfortta yokta benim trendline de var artık orasını ben de bilemiyorum. kazasız belasız günler :)

Çevrimdışı Muratali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Ekim 2009, 14:38:09 »
Selam,
Arkadaşlar benim aracım 2003 1.6 Highline ve aynalarda rezistans yok.Yani kumanda da ortada 0 işareti var.Aracı ikinci el aldım.Acaba eski sahibi maliyet düşürmek için mi bu kumandayı takmışdır yoksa  donanım seviyesi en üst olan Highline'lara bu özelliğin konmamış olma olasılığı var mı?

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Ekim 2009, 19:30:22 »
Selam,
Arkadaşlar benim aracım 2003 1.6 Highline ve aynalarda rezistans yok.Yani kumanda da ortada 0 işareti var.Aracı ikinci el aldım.Acaba eski sahibi maliyet düşürmek için mi bu kumandayı takmışdır yoksa  donanım seviyesi en üst olan Highline'lara bu özelliğin konmamış olma olasılığı var mı?
     higline da resistanslı dikiz aynası olmama olasılığı ancak kazadan dolayı oyabilir yada araç primeline dir. benimki trendline ve 2000 model bende var.

Çevrimdışı Muratali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 12 Ekim 2009, 10:12:32 »
Acaba kumanda da anahtar 0 konumundayken , konsolda ki rezistans düğmesine bassam , arka cam rezistansı ile birlikte aynaların da rezistansı çalışır mı?(varsa tabi)
En kısa sürede deneyeceğim.:-\

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 13 Ekim 2009, 14:54:05 »
ben bizzat kendim denedim rezistans tuşuna basınca oradaki yağmur suyunu kurutuyor ama sadece sol ayna sağda yok benim birde dün gözüme çarptı benim ayna jojistiğini tam terse çevirince aynaları kapatma işareti var acaba onu nasıl çalıştırabiliriz

Çevrimdışı grcngrn

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Şubat 2010, 21:22:11 »
bu sorunun cevabını ben de acaip şekilde merak ediyorum eğer aynalar otomatik katlanabiliyorsa helal olsun diicem..

99 1.8 highline beyaz

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Şubat 2010, 21:52:26 »
Benim bildiğim ortadaki tuşla hiçbir alakası olmadığı.
Hava sıcaklığı 4 derecenin altına indiği zaman (hani sesli uyarı verip buzlanma işareti görünüyor ekranda) otomatik olarak ayna ısıtmalar devreye giriyor.
Hatta kitapçığında da bu şekilde yazıyordu diye hatırlıyorum.
Orta konsoldaki arka cam ısıtmayla hiçbir alakası olmaması lazım.

Koray ortaki konsol ile alakalı belki yıl yıl degişmiştir bilemem ama bizim araçta orta konsoldan basılınca calısıyor aynalar yagmurlu havalarda ıslak dahi olsa 7-8 dereceyken hava bastıgımda ısıtıp ıslaklıgı yok ediyor :)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Şubat 2010, 02:17:09 »
şimdi arkadaslar ben bisi soracagim bende de bu rezistans tam tersinde bir kare simge var o neyin nesi  ::) ::)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Şubat 2010, 10:28:12 »
rezistans'ın işareti olması gerekli bende kapıda ayna kollarında o işaretler yok 2001 öncesinde var diye biliyorum.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #40 : 12 Şubat 2010, 10:46:06 »
Koray ortaki konsol ile alakalı belki yıl yıl degişmiştir bilemem ama bizim araçta orta konsoldan basılınca calısıyor aynalar yagmurlu havalarda ıslak dahi olsa 7-8 dereceyken hava bastıgımda ısıtıp ıslaklıgı yok ediyor :)

Aynen dediğin gibi.
Yıl yıl farkediyor. Geçen Vag-com bağlayıp baktım. Bizimkiler arka cam rezistanslarını açınca ısınıyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 12 Şubat 2010, 19:02:43 »
benim sorumun cevapi yokmu :) :D