Gönderen Konu: arkadaslar ALLAH RIZASI İÇİN bi bakın KAYSERİ AKSA ÇÖZDÜ  (Okunma sayısı 24261 defa)

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
arkadaşlar merhabalar
kayseride ikamet edıyorum ama ıllet ettım kayserisindende ustalarındanda bana 2500 lira para harcattılar sorun devam edıyor derdımı şoyle anlatayım.

Aracım sabahları geç çalışıyor hatta bazen aku bıtene kadar mars yapmak zorunda kalıyorum. işte asıl sorunda burda başlıyor. aracım yolda gıderken
vites attıgım anda motor kasılıp stop edıyor ışıkta ayagım debrıyajda beklerken gaza bastıgım anda kasılıp stop edıyor araca guvenemıyorum su durumda hiç bir işime yaramıyor. kayseride arızayı cozemedıler. ziyaret ettiğim servisler
KAYSERİ ZENNECİOĞLU Volkswagen YETKILI SERVİS
KAYSERİ ÖZSA Volkswagen YETKİLİ SERVİS
KAYSERİ AKIŞ OTOMOTİV
KAYSERİ AUTOKİNG
KAYSERİ ŞENGÜLKARDEŞLER
KAYSERİ YASAN ÖZEL Volkswagen SERVİSİ
KAYSERİ ORHAN OTOMOTİV ÖZEL Volkswagen VE AUDİ SERVİSİ
KAYSERİ ÖZAYDIN Volkswagen ÖZEL SERVİS

Arkadaşlar 8 noktadaya aracı gosterdım her servise odedıgım para minimum 100 lira

yapılan işlemler ;
1.bogaz kelebeği temizligi
2.debrıyaj halatı
3. yine bogaz kelebeği temizligi ve adaptasyon
4. distribitor değişimi
5. yakıt pompası
6. hararet müşürü
7. aracın elektrık tesisatı kontrolu
8. araç beyin kontrolu
tum bunlara bugun hesapladım 2500 lıra para odemişim

ama aracımdakı sorun devam edıyor sızce sorun nerden kaynaklanıyor olabılır burdakı ustalara usta demıyorum artık adamsın demekten bıle suphe edıyorum aracı her goturdugum servis buyuk ustaymıs gıbı basına gecıyor 5. km de aynı arıza ve aynı yalan abi biz hallettik adaptasyon tutana kadar yapar bunu
distribitor değiştiğinde alısana kadar yapar dedı aynı yalanlar koskoca kayseri sanayısınde aynı yalanlar donuyor usandım bıktım aglayacam artık sorunu bulsam paranın onemı yok hırs yaptım goren duyan yasayan arkadaslar warsa bana yardımcı olabılırlermı az once aklıma geldı baskı balatadan yapabılırmı dıyecegım ??
cunkı arac ısıkta dururken ayagım debrıyajdaysa patlatma yapıyor yanı yakıt birikiyor eksozdan fırlatıyor eğer debrıyaja basmadan beklerde ısık yanar yanmaz vıtes atarsam sıkıntı yok arkadaslar sımdıden tesekkur ederım :-[ :-[ :-[

Bu ana kadar yasadıgım tum sorunları aksa Volkswagen servisi çözdü
bujiler ford taunus bujisi çıktı :)

ÇÖZÜLDÜÜÜÜÜÜ
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 10:28:28 Gönderen: mehmet.nazlii »

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Ynt: arkadaslar ALLAH RIZASI İÇİN bi bakın
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2010, 09:13:52 »
pek fazla bilgim yok ama ilk cümlelerden bir yerden hava aldıgını düşünmüştüm lakin son cümlede fikrim biraz değişti beni aşıyor ama bu sorunla karşılaşan arkadaşlar vardır geçmiş olsun  :-\
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2010, 09:15:57 »
ınsallah vardır yaa kafayı bozacam az once yıne sanayıdeydım son yaptırdıgım yere goturdum pazartesi getir araci dıyo
pazartesi böyle (  :bekleriz: ) gidecem

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2010, 10:11:13 »
hocam araba nedir özelliklerini yazar mısın ?

yakıtı biriktirip atıyorsa dediğin gibi ateslemede bir sorun olabilir benzin pompasındada

aracında lpg var mı varsa sorun ondada olabilir

böyle dandik sorunları bu arabalar müsürlerinden de yapabilir lamba sensörü vs gibi

sabah marşa basıp calısmıyor dediniz aracın bujilerine baktılar mı

bana benzin pompası gibi geldi
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2010, 10:12:55 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2010, 10:37:21 »
Özellikle yetkili servislerin çözüm bulamaması ilginç...Piyasada usta adıyla gezen, ama rutin işlemler (yağ,su, filtre kayış, buji değişimi) dışında birşey bilen yok.
Aracınızın marka modelini yazmamışsınız, bujiden geriye doğru ateşleme sistemi şüpheli görünüyor bence...Debriyaj sistemiyle ilgi kuramadım, yine de sorunsuz olduğunu bilmek için kontrolde yarar var.
Yine enjektör memelerinden geriye doğru sistem kontrol edilmeli...Bence buralarda bir sorun olabilir.Çok farklı yerlere götürmeniz paranın fazla gitmesine neden olmuş, bir yetkili servise götürüp, başka yerlere kurcalattırmayın, başka ustanın ne yaptığını bir sonraki bilemeyip, yanlış ve gereksiz işleme tabi tutmasın.
Kolay gelsin.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı delibey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2010, 11:58:00 »
gittiğiniz yerlerde sorunu anlatıp garanti isteyin özellikle yetkili serviste giderilemeyen arıza için ekstra para ödememniz gerekir.
şimdi benim aklıma gelen aracınız bir yerlerden yakıt sistemine hava alma ihtimali, bunun için bütün yakıt sisteminizi kontrol ettirin depodan enjektörlere varana kadar, özellikle yakıt pompasının çalışmasını kontrol ettirin. sorun muhakkak çözülür yeterki kontrol düzgün yapılsın..

Çevrimdışı photovolkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2010, 16:10:57 »
kardeş benim arabada da benzer bi sorun vardı 50 liraya ateşleme bobinini değiştirdim çözüldü. Ateşleme bobinini değiştir bence. o kadar para harcamışsın bide bunu dene. inşallah çözülür.

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2010, 17:16:34 »
Özellikle yetkili servislerin çözüm bulamaması ilginç...Piyasada usta adıyla gezen, ama rutin işlemler (yağ,su, filtre kayış, buji değişimi) dışında birşey bilen yok.
Aracınızın marka modelini yazmamışsınız, bujiden geriye doğru ateşleme sistemi şüpheli görünüyor bence...Debriyaj sistemiyle ilgi kuramadım, yine de sorunsuz olduğunu bilmek için kontrolde yarar var.
Yine enjektör memelerinden geriye doğru sistem kontrol edilmeli...Bence buralarda bir sorun olabilir.Çok farklı yerlere götürmeniz paranın fazla gitmesine neden olmuş, bir yetkili servise götürüp, başka yerlere kurcalattırmayın, başka ustanın ne yaptığını bir sonraki bilemeyip, yanlış ve gereksiz işleme tabi tutmasın.
Kolay gelsin.

aracım 1997 model 6n 1.6 benzinli tüp hiç takılmamış 100 hp

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2010, 17:19:58 »
Kolay gelsin.

aynı servise aynı arızayla en az 3 kez gıttım kımsenın umrunda degıl ki
benım sıkıntı anlatmamı beklemeden arıza şu deyıp kapatıyorlar aracı yuksek devırde kullanırken 30 km lık mesafede 1 yada ıkı kez stop edıyor ama yanımda aılem warken 4000 devırde kalkış yapmamda tepkiye yol açıyor ama mecburum kımse bılmıyor :)

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2010, 17:20:55 »
kardeş benim arabada da benzer bi sorun vardı 50 liraya ateşleme bobinini değiştirdim çözüldü. Ateşleme bobinini değiştir bence. o kadar para harcamışsın bide bunu dene. inşallah çözülür.
ateşleme bobininden kasıt distribitor değil demi ?
fazla anlamıyorum da eğer distribitorse değişti..

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2010, 17:34:11 »
Hocam Kayserili olarak birde AKSA OTOMOTİV 'e git Ihlamur köprüsünü indikten sonra Nil Garanti Döşeme yanı şansını dene
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Ekim 2010, 17:39:25 »
Hocam Kayserili olarak birde AKSA OTOMOTİV 'e git Ihlamur köprüsünü indikten sonra Nil Garanti Döşeme yanı şansını dene

biliyorum orayı bi gitmediğim orası kalmıştı zaten :)
orayada gıtsem durumun değişmeyeceğinden korkuyorum  :'(

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #12 : 14 Ekim 2010, 17:44:52 »
Valla hocam Firma Karalamak yada yüceltmek istemiyorum ancak bizde Transporter 1.9 TD sorunlu bi motorumuz var kasa ağır geliyor motora küçük motor. arabaya 300.000 de motor yapıldı farklı bi firmada isim vermeyelim ama araçdan yine randıman alınamadı.Aracın çalışırken sesinde bile değişiklik vardı.Sonra Servis değiştirdik aksaya geçtik araçda şuanda bi sorun yok geçen avans ayarı felan yapıldı şuandada bir sorunumuz yok.
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı mehmet.nazlii

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Ekim 2010, 17:57:56 »
Valla hocam Firma Karalamak yada yüceltmek istemiyorum ancak bizde Transporter 1.9 TD sorunlu bi motorumuz var kasa ağır geliyor motora küçük motor. arabaya 300.000 de motor yapıldı farklı bi firmada isim vermeyelim ama araçdan yine randıman alınamadı.Aracın çalışırken sesinde bile değişiklik vardı.Sonra Servis değiştirdik aksaya geçtik araçda şuanda bi sorun yok geçen avans ayarı felan yapıldı şuandada bir sorunumuz yok.

kardeş nerede ıkamet edıyorsun bı gorussek msn fılan varsa ?