Gönderen Konu: vites sertleşmesi sorun giderildi  (Okunma sayısı 13816 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #14 : 10 Haziran 2014, 09:58:32 »
Hafiften sallnması normal de dans eder gibiyse dediğiniz parçadan 👍

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: vites sertleşmesi yardım lütfen
« Yanıtla #15 : 10 Haziran 2014, 10:18:32 »
Vites bağlantı noktaları zamanında yağlanmış olsaydı geçiş sıkıntısı olmazdı.Usta farkı işte.Bunu siz bile yaparsınız.İçeriden vites körüğünü sıyırın dipteki bağlantı noktasına wd40 sıkın.Bide şanzumanın üstünde var resimdeki parçanın bağlandığı ayak onuda güzelce wd40 la yağlayın.Sorun kalmasın.Ha baktınız sorun devam ediyor.Şanzuman yağını kontrol edin.Eksilme yada yıpranma varsa yağı değiştirin.Yine düzelmezse dynamic kote marka yağ katkısı var onu kullanın ses mes geçiş felan hiçbişey kalmaz.hhaaa yinemi düzelmedi önce baskı balata değişecek devam ederse şanzuman açılacak geçmiş olsun.Golf4 lerin şanzumanlarında bu sıkıntı olabiliyor.

bu bahsettigin vites korugunu cikarip oradaki baglanti yerlerini yaglama konusu hic aklima gelmemisti. Bunu yapmanin bir sakincasi yoktu degil mi bol bol yagliyayim orayi ;)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #16 : 10 Haziran 2014, 21:31:29 »
arkadaşlar peki yolda giderken vites topuzunun cok sallanmasıda bu parcanın yuzunden mı acep ???
Gökhan senin olay şanzuman takozundan olur.Aracı lifte aldır.Herhangi bi usta sana söyler zaten,takoz lastiği kopmuş olabilir.malzeme çekice benziyor.Kullandığım cihaz resim yüklemiyor,yükleseydi resiminide eklerdim mesaja.
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Haziran 2014, 21:32:15 »
bu bahsettigin vites korugunu cikarip oradaki baglanti yerlerini yaglama konusu hic aklima gelmemisti. Bunu yapmanin bir sakincasi yoktu degil mi bol bol yagliyayim orayi ;)
Hayır kesinlikle hiç bir sakıncası olmaz.
03.06.2005

Çevrimdışı yusufss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2014, 19:11:57 »
arkadaşlar sorun halloldu vitesler pamuk gibi vites kolları yağlandı birde yay varmış o biraz işlem gördü
şu anda bi sıkıntı yok allaha şükür maliyet ise 70 tl  :tamamdir

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
Ynt: vites sertleşmesi sorun giderildi
« Yanıtla #19 : 26 Haziran 2014, 11:40:02 »
merhabalar benim araçtada boşta sağ sol yaparken sıkıntı sola gene çekıyosunda sağa dogru hıc gitmıyor bıle bizim bu parçadamı sıkıntılı acaba

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Haziran 2014, 23:02:27 »
Geçmiş olsun sıkıntı düzeldiyse ne mutlu.Aracın yıllık yada 10 bin km bakımını yaptırırken bahsettiğim yerleri yağlatırsanız sorun olmaz.Ön düzen kontrollerinde yada bakım zamanlarında aracın alt takım ve takozlarını muhakkak kontrol ettirin.Daha sonra başınız ağrımaz. :)
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 26 Haziran 2014, 23:03:23 »
merhabalar benim araçtada boşta sağ sol yaparken sıkıntı sola gene çekıyosunda sağa dogru hıc gitmıyor bıle bizim bu parçadamı sıkıntılı acaba
Aracınızın yukarıda yazdığım yerlerini kontrol ettirin.
03.06.2005

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 27 Haziran 2014, 09:16:56 »
Benim hanımda 4-5 gündür bu vites konusundan şikayetçi. "Çok sertleşdi vitesler sevemedim ben bu arabayı" diye söyleniyor duruyor :D

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2014, 20:04:08 »
Gökhan senin olay şanzuman takozundan olur.Aracı lifte aldır.Herhangi bi usta sana söyler zaten,takoz lastiği kopmuş olabilir.malzeme çekice benziyor.Kullandığım cihaz resim yüklemiyor,yükleseydi resiminide eklerdim mesaja.

dogru valla aklıma hıc gelmemıstı o parca sagolasın bakalım ılk lıfte kaldırdıgımda bı kontrol edeyım

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Haziran 2014, 00:44:08 »
Benim hanımda 4-5 gündür bu vites konusundan şikayetçi. "Çok sertleşdi vitesler sevemedim ben bu arabayı" diye söyleniyor duruyor :D

Konuya yazdığım ilk cevabı bi incele abi.
03.06.2005

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Haziran 2014, 08:47:31 »
Okumuştum kardeşim sağolasın  :saygılar