Gönderen Konu: Çarşamba günü araç muayenesini yaptırdım.  (Okunma sayısı 2698 defa)

Çevrimdışı osmank

• Profili Görüntüle
Çarşamba günü araç muayenesini yaptırdım.
« : 12 Haziran 2009, 09:28:40 »

LPG'yi ruhsata işletmek için muayene ettirmek istiyordum, duyduklarımdan sonra  muayene meselesinden çekiniyodum. Ancak çok rahat oldu.

Pazartesi sızdırmazlık raporunu aldım. (25 TL) Sıra beklerken sigortacılardan ek-1 belgesini de aldım.(10TL)
 Ne olur ne olmaz diye yeni bir ilk yardım seti ve yangın söndürme tüpü de aldım. (25 TL)
Cuma günü https://reservation.tuvturk.com.tr  adresinden Çarşamba günü saat 10:00 için Ankara-Eryamandaki muayene istasyonuna randevu almıştım.
09:15 gibi oradaydım. Randevu saat 10:00 a olduğu için 40 dakika beklemek zorunda kaldım.
Muayeneye randevulu giderseniz 15 dakika önce orada olmanız yeterli.
Ruhsat, trafik sigortası ve sızdırmazlık raporu yetiyor. Eskiden vergi dairesinden bir "vergi borcu , tpcezası yoktur" diye belge almak gerekiyormuş şimdi artık kendileri otomatik bilgisayardan kontrol ediyorlar.
Trafik setine baktı, stepneyi kontrol etmedi bile. lastik derinliği ölçtü.
Sonra aracı aldılar, en sonra farları kontrol ettiler. Eksoz muayenesine baktılar.
1-Kısa farların biri zayıftı: Hafif kusur.
2-Sızdırmazlık raporunu alırken 2 tane LPG etiketi vermişlerdi. Onları yapıştırmamıştım: Hafif kusur.

Bu şekilde hafif kusurlu olarak muayeneden geçtik. 10:14'de muayene bitmişti. (123,90 TL)

Sonra emniyete gittim. İstenen belgeler;

Ek-1 belgesinin bir fotokopisi ve kendisi
Sızdırmazlık raporunun bir fotokopisi ve kendisi
Ruhsat kimin adınaysa nufus cüzdanın bir fotokopisi
Muayene raporu
Ruhsat

+ 70 TL

Kısmet olursa bugün öğleden sonra uğrayıp yeni ruhsatı alacağım.

Çevrimdışı mylastik

• Profili Görüntüle
Ynt: Çarşamba günü araç muayenesini yaptırdım.
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2009, 23:42:10 »
Muayeneye gidecek arkadaşlara lastikleri ile ilgili bir tavsiyem olacak. Kesinlikle 3 mm altına inmiş lastikler ile gitmeyin. Ağır Kusurlu olarak lastikleri değiştirmeniz gerektiğini söyleyeceklerdir. Lastiklerinizi muhakkak kontrol edin. İşinizden zamanınızdan olmayın...
Hayatınız 3 mm bağlı.Lütfen 3 mm altında aşınmış olan lastiklerinizi sevdikleriniz ve kendiniz için değiştirin...